3 YAŞTAKİ ÇOCUĞUNU ALKOLİK EDEN VİCDANSIZLAR…

İngiltere’de tedavi görmekte olan en küçük yaştaki alkolik 3 yaşında !!!

İsmi açıklanmayan çocuğun 2008-2010 yılları arasında İngiliz Ulusal Sağlık Hizmetleri Vakfı tarafından tedavi edilen 12 yaş altı (!) 13 çocuktan biri olduğu ve 6 ay boyunca düzenli olarak alkol almasının sağlandığı açıklandı.

West Midlands Bölgesi’nde 3 yaşındaki bir çocuğa ailesinin altı ay boyunca düzenli olarak içki içirdiği ortaya çıktı. Haftada dört ya da 5 defa sarhoş olan çocuğun halsizlik şikayetiyle getirildiği hastanede alkolik olduğu ortaya çıktı. Titreme ve ruhsal dengesizliğe varmadan müdahale edilen küçük çocuğun tedavisine başlandı. Çocuğun ailesi yerel mahkeme tarafından tutuklandı. Duruma el koyan Ulusal Sağlık Kurumu alkol tedavisi gören çocuğu himayesi altına aldı.

Alkol Tedavisi Kurumu’ndan Nicolay Sorensen, “Bu çocuğun aldığı alkol yüzünden ilerleyen yaşlarda beyin işlevlerinin yapısının bozulma riski çok yüksek” diye konuştu. Uzmanlar ayrıca çocuğun hayatının geri kalanında titreme ve ruhsal durum bozukluğu yaşama ihtimalinin bulunduğuna dikkat çekti.

İngiltere’de aynı zaman diliminde 13-16 yaş arası 106 gencin de alkol bağımlılığı tedavisi gördüğünün de altı çizildi ve son 5 yılda, 17 yaş altında alkol tedavisi gören 165 çocuktan 4’ünün 5 yaşında olduğu (!) da bildirildi. Sağlık Birliği’nin açıkladığı istatistiklere göre her yıl yüzlerce çocuk alkol koması veya bağımlılığı sebebiyle hastaneye kaldırılıyor….

Daha her yiyeceği bile yemeye hazır olmayan 3 yaşındaki bir bebeğe, 6 aydır alkol içiren insan nasıl bir insandır ki, o çocuğun tüm hayatını, tüm sağlığını bu açıklaması olmayan şeytanice bir davranışla bir anda karanlığa sürüklemiş olabilir ?

Bunu yapan insanların içindeki ruh hali nasıl bir haldir ki, ne vicdan, ne sevgi pıtırcığı, ne Allah korkusu, ne de akıl kalmıştır ?

————-
“Arkalarında bıraktıkları zayıf çocuklardan dolayı korku duyanların, (vasiyetleri altında olanlar için de) içleri ürpertiyle titresin. Allah’tan korksunlar ve onlara doğru söz söylesinler.” [Nisa Suresi, 9.ayet]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir