Ahmedinejad: Kuran-ı kerim insanlığın kılavuzudur

İran İslam Cumhuriyeti cumhurbaşkanı Kur’an-ı kerimin inanların yüce kemal zirvesine ulaşması için bir kılavuz olduğunu belirtti.

Ahmedinejad dün akşam Tahran’da 19. uluslar arası Kur’an kerim fuarında yaptığı konuşmada ”Kur’an kerim, varlık kitabı, mükemmel bir insan olma yolunda insanın kemal zirvesine ulaşması için bir kılavuzdur” dedi.

Ahmedinejad Kur’an-ı kerimde yüce Allah’ın azametinin anlaşılabileceğine işaretle, Kur’an-ı kerimde defalarca yüce Allah’ın vahdaniyetine, rahman olduğuna ve yegane olmasına vurgu yapıldığını belirtti.

Ahmedinejad, mübarek Ramazan ayında Kur’an-ı kerimin anlaşılması ve idrak edilmesi için uygun bir fırsat sayıldığını söyledi.

Ahmedinejad insanlığın kurtuluş yolunun Kur’an-ı kerime sığınmak ve sarılmak olduğunu ifade ederek, tüm milletlerin zafer yolunun Müslümanların semavi kitabına sarılmaktan geçtiğini, milletlere kin besleyen düşmanların maddi dünyada hiçbir sığınak ve asalete sahip olmadıklarını, bu yüzden ilahi iradenin tecelli bulduğu halkların hak talep istekleri karşısında direnemeyeceklerini vurguladı.

IRNA.Tahran.30.07.2011

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir