ANNE KARNINDAKİ MUCİZE…

 

ANNE KARNINDAKİ MUCİZE…

 

Hayvanların anne karnındaki gelişimi ilk kez görüntülendi. Bir belgesel için yapılan araştırmalarda kaydedilen görüntüler görenleri şaşkına çevirdi.

“Animals in the Womb” (Anne Karnındaki Hayvanlar) adlı belgeselin çekimleri için dünyanın dört bir yanından gelen uzmanlar veterinerlerle işbirliği yaparak memeli hayvanları anne karnında görüntülemeyi başardı.

Mesela annesinin karnındaki 52. gününde görüntülenen ‘golden retriever’ cinsi köpeğin açık krem renkli tüyleri ve sakalları net bir şekilde görülüyor.

Uzmanlar görüntülemeyi başardıkları memeli embriyolarının ilk haftalarda şaşırtıcı bir hepsinin birbirine benzediğini, ilerleyen haftalarda kendi türüne özgü özellikler kazanmaya başladığını belirtirken belgeselin yapımcılarından Jeremy Dear çekimlerle ilgili olarak şunları söyledi: “Daha önce hayvanların içlerini gösteren bu tarz çekimler yapılmamıştı. Hayvanların hepsi tarayıcıların yanında hareket etmeden durmaları için eğitildi”.

Embriyoların haftalar içinde aldıkları şekil, an an yaratılan ince detaylar, vücut şekilleri ve sistemler yaratım mucizesini tek tek gözler önüne seriyor…

—————-
“… Sizi annelerinizin karınlarında, üç karanlık içinde, bir yaratılıştan sonra (bir başka) yaratılışa (dönüştürüp) yaratmaktadır. İşte Rabbiniz olan Allah budur, mülk O’nundur. O’ndan başka İlah yoktur. Buna rağmen nasıl çevriliyorsunuz?” [Zümer Suresi, 6.ayet]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir