Anne kedi fare yavrularını emziriyor


Anne kedi kendi yavrularına gösterdiği ilgi ve şefkati sokaktan bulduğu fare yavrularına da gösteriyor.

Tantu adındaki kedi görenleri hayrete düşürüyor.
Farelerse durumdan hiç şikayetçi değil.

Zonguldak’ta fareleri yakalaması için ahıra kapatılan kedi, anne fareyi yakaladı ama yavruları ortada bırakmadı. Kendi yavrularının yanında fare yavrularını da emzirip, koruyor.

 

Anne Kedinin Merhameti

Anne Kedinin Merhameti

Anne Kedinin Merhameti

Zonguldak’ta Zeynep Erdoğan’a ait “Tantu” isimli 3 yaşındaki kedi, kendi iki yavrusunun yanı sıra 3 fare yavrusuna da annelik yapıyor.

Anne fareyi yakaladı ama yavruları ortada bırakmadı

Yavru farelerin annesini ve ahırdaki diğer fareleri yakalayarak öldüren kedi, annesiz kalan yavru fareleri kendi yavrularıyla birlikte büyütüyor.

Kendi yavrularından ayırmıyor

Yavru kedilerle birlikte oynayıp, anne kedinin koynunda yatan fareler, kendileri gibi yavru olan kedilerle de anne kedinin sütünü paylaşıyor. Emzirdiği fareleri koruyan Tantu, yuvadan uzaklaşan fare yavrularını da kendi yavruları gibi taşıyarak, yeniden yuvaya götürüyor.

Zeynep Erdoğan’ın süt vererek beslediği anne kedi, kimi zaman da çevre evlerdeki fareleri avlayarak, yavrularını ve fareleri besliyor.

Sahibi şaşkın

Ahırdaki fareleri yemesi için Tantu’yu ahıra bıraktıklarını söyleyen Zeynep Erdoğan, kedinin yanında yavru fareleri görünce çok şaşırdığını belirtti. Erdoğan, “Tantu kısa süre önce doğum yaptı. Ahırdaki fareleri görünce, Tantu’yu ahıra kapattık. Tantu, anne fareyi yedi ama şimdi fare yavrularına annelik yapıyor. Yavru fareler, kedinin üzerinde geziniyor, sütünü emiyor. Emzirdiği gibi onlarla oynuyor, uzaklaştıklarında ise yeniden yuvaya geri götürüyor. Farelerin annesini ve diğer fareleri yemiş ama onlara dokunmuyor. Annelik iç güdüsüyle onları besleyip büyütüyor” dedi .

“Anne kedi fare yavrularını emziriyor” üzerine 9 yorum

 1. Hayvanlarda bizim için deliller var

  Rabbim! Varlığın var edildiği andan itibaren var edene ettiği hamdlerin tamamı ve en güzeli ile Sana hamd ederimHamdinle şeref bulurum
  Selam ve salat olsun habib-i edibine, nebiyy-i muhteremeŞanı yüceldikçe yücelsin Ona salat ne ki, salatın canını sunarım Kabul buyurursa can sunarım
  Ey Rabbim, hangi yöne baksam mahza lütuf ve kerem, hangi “var”a baksam Sen’den bir dokunuş, bir pırıltı Sen’i görmeyen gözler, acep başka bir şey görebilirler mi ki?
  Var olan varlığınla var, var etmenle var Ne ki vardır Sen’i anlatır Hangi ses Sen’den başkasını haykırır Kafir de iman haykırır, mümin de Kafirin ki zorunlu, müminin ki irade ileHangi yol Sana götürmez Hangi işaret Sen’i göstermez Hangi var Sen’i inkar edebilir ki? Sen’i inkar eden, kendini inkar etmiştir Allah’ım bize bizden yakınsın Bizi kendine yaklaştırBizi bizden daha iyi bilensin, Sen’i bilenlerden kıl
  Bakmasını bilene mucize mi yok?

 2. Ey, “Göklerin ve yerin mülkü Allah’a aittir” fermanının sahibi olan Allah’ım, Secde eden hayvanların hatırına secdelerimizi kabul buyur, sabreden hayvanların sabrının hakkı için bize sabır ver Emrine itirazsız boyun eğen mahlukatının edebiyle bizleri edeplendir Amin

 3. Görüyoruz ki canlılar arasında evrimcilerin iddia ettiği gibi bir savaş fln yok aksine diğer canlılara karşı son derece fedakar tavırlar sergilerler.

  Evrimcilerin içgüdüsel davranış olarak bildikleri bu dayanışmaya canlıların içinden gelen ses, fısıldama olarak tanımlamaları da bir ilginç 🙂
  Sesin kaynağı nedir peki!

  O’nun, alnından yakalayıp-denetlemediği hiçbir canlı yoktur. (Hud Suresi, 56)

 4. aan allahım bu çok ciddi bir soru hayvanların dnası bozuluyor yayemesi daha yiydi doğal denge bozulacakkkkkkk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir