B12 VİTAMİNİ YAŞLILIKTA BEYNİMİZİ KORUYOR

B12 VİTAMİNİ YAŞLILIKTA BEYNİMİZİ KORUYOR, B12 İÇEREN GIDALARI ALMAYA ÖZEN GÖSTERELİM

Et, balık ve sütte bulunan B12 Vitamini’nin yaşlılıkta ortaya çıkan kayıplara karşı beyni koruduğu ortaya çıktı. Yapılan araştırmalar, B12 vitamini yüksek olan yaşlılarda hafıza kaybı gibi beynin performansının düşmesinden kaynaklanan sıkıntıların daha az yaşandığını gösterdi.

Oxford Universitesi’nden Anna Vogiatzoglou, “Bu araştırma gösterdi ki; et ve balık yiyip süt tüketerek beyin yaşlanmasını önleyebilir ve de hafızamızı koruyabiliriz” şeklinde açıklamada bulundu.

Yani doğa ve doğal besinler çocukluktan yaşlılığımıza kadar ihtiyaç duyduğumuz her şeyi içerecek şekilde yaratılmış , oysa sunni yollarla gerekli besin ve vitaminleri üretmek zorunda da kalabilirdik ama büyük çoğunluğunu hazır aldığımız için, bize de geriye iyi ve sağlıklı beslenip kendimize iyi bakmak kalıyor!

——–
“Sizin için hayvanlarda da elbette ibretler vardır, size onların karınlarındaki fers (yarı sindirilmiş gıdalar) ile kan arasından, içenlerin boğazından kolaylıkla kayan dupduru bir süt içirmekteyiz.” [Nahl Suresi, 66.ayet]
_

Kaynak: “Science Daily” dergisi, 11 Eylül 2008.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir