Bir aylığına Müslüman olacaklar

Samanyolu’nda yayınlanacak programda Ramazan boyunca, birbirini tanımayan farklı dinden, ırktan ve milletten insanlar Müslüman gibi yaşayacak.

Dünya’nın dört bir yanından Türkiye’de bir ay boyunca müslüman olmayı deneyimlemek için gelen katılımcıların maceraları, “Barış Köprüleri” ile hafta içi her gün STV’de ekranlara gelecek. STV’den Sıra Dışı ProjeRamazan’da Ses Getirecek Yepyeni Bir Program

“BARIŞ KÖPRÜLERİ”

Türk televizyonlarında ilk kez yayınlanacak Realty Show formatındaki Barış Köprüleri’nde, bir aylığına Müslüman gibi yaşamaya çalışan insanların kameraya yansıyan görüntüleri Ramazan ayı boyunca Samanyolu ekranlarında olacak.

”Her kültür ve inanç ancak kendi yerinde tadılarak ve yaşanılarak en iyi şekilde anlaşılır.” sloganıyla ekrana gelecek olan programda katılımcılar otellerde değil Türk ailelerinin evlerine misafir olacak. Tıpkı bir Müslüman gibi abdest alıp, namaz kılıp, oruç tutacak ve islami yaşamın tüm gereklerini yerine getirecek katılımcıların her anı Barış Köprüleri ile ekranlara yansıyacak.

Program kapsamında katılımcılar tecrübeli eğitmenler eşliğinde, Edirne, İstanbul, Konya ve Bursa’yı gezecek, manevi atmosferde Mevlana, Yunus Emre ve Hacı Bektaş-ı Veli’nin eserlerinden yola çıkarak Anadolu tasavvuf geleneğini öğrenecek. Katılımcılar önyargıların bu kadar derinden hissedildiği bir dönemde, “ötekileştirmek” yerine “birlikte yaşamak” ve diyalog kurmak düşüncesini test etmek için islam dinini ilk ağızdan tanıyacak.Büyük ses getirecek yepyeni program “Barış Köprüleri” Ramazan’da Samanyolu TV’de.

“Bir aylığına Müslüman olacaklar” üzerine bir yorum

  1. desene onlarda bizimgibi tam müslüman olacak

    çünkü bizde islamı bir ay yaşayıp kendimizde kusur bulmayız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir