CEPTE HER YÖNE TARİFE PAKETLERİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONU !

Tüm üyelerimizi cep telefonundan 444 ile başlayan çağrı merkezleri numaralarını aradıklarında, genelde bilinmeyen bir konu hakkında uyarmak istedik:

BTK’nın (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) çok yakında şöyle bir karar aldı: 444 ile başlayan çağrı merkezlerini cep telefonundan veya sabit telefondan ararken başına alan kodu eklemek (0212, 0312 gibi) artık mümkün değil.

Üstelik tarifeniz ne olursa olsun, hangi pakete sahip olursanız olun 444 ile başlayan numarayı aradığınızda faturanıza ek olarak dakikası 40 Kuruş ekleniyor. Cep telefonu operatörleri, kullanıcılarına sattıkları paketlerde “her yöne 1000 dakika bedava görüşme” gibi tabirler kullanıyorlar. Fakat 444 ile başlayan çağrı merkezi numaraları her yöne tarifesinde yok. Yani başka deyişle, cep telefonu operatörlerinin sunduğu tarifeler artık her yöne değil ! 444 ile başlayan telefonlar özel kategoride yer alıyor ve evlerimizde kullandığımız sabit hatlardan sayılmıyor. Üstelik, 444 lü çağrı merkezlerinin bizleri hatta bekletme sürelerini düşünürseniz, cep telefonu faturalarımızı kabartabilecek miktarlar ortaya çıkabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir