DÜNYA’ya NELER OLUYOR ?

BİZ BUNU HİÇ HİSSETMEZKEN, DÜNYA AN AN DEĞİŞİYOR… İŞTE BİLİM İNSANLARININ TESPİT ETTİKLERİ DEĞİŞİMLER VE GELECEKTE BEKLENENLER:

• KUTUP YILDIZI GÖREVİNİ TESLİM EDİYOR: Dünyanın değişen ekseni Kutup Yıldızı’nın da değişmesine neden oluyor. Bugün Kutup Yıldızı görevini üstlenen “Polaris” en son M.Ö 12 bin yılında bu görevi yapmıştı. Polaris yerini 13.727 yılında “Vega” isimli yıldıza bırakacak.

• MANYETİK KUTUPLAR DEĞİŞİYOR: Yerkürenin merkezindeki sıvı çekirdekteki demir kristalinin dünyanın manyetik alanına yaptığı etki sonucu manyetik kutuplar Kanada’dan Rusya’ya doğru kayıyor. Bu olay pusulaları etkileyerek uçak pistlerinin periyodik olarak manyetik alana göre tekrar düzenlenmesini gerektiriyor. Bu nedenle Pusulanın iğnesi bir gün, kuzey yerine güneyi gösterecek.

• KITALAR BİRBİRİNDEN KAÇIYOR: 180 milyon yıl önce dünyada blim insanlarının “Pangea” adını verdikleri tek bir kıta varken, merkez-kaç kuvveti ve gelgit hareketleri bu kıtanın bölünerek bugünkü kara parçalarına dönüşmesine neden oldu. Bu değişim hala sürüyor. Uzmanlara göre eksenin kayması ve yer çekimindeki değişiklikler nedeniyle kıtalar daha hızlı yer değiştiriyor.

• ÇEKİM KUVVETİ DEĞİŞİYOR: Okyanuslardaki ve kara parçalarındaki kütle çekim kuvvetleri her zaman birbirinden farklı olmuştur. Ancak eksenin değişmesi bu farkı daha da artırıyor.

“Gerçek şu ki, kıyamet saati yaklaşarak gelmektedir, onda şüphe yoktur.” [Hacc Suresi, 7.ayet]
Hadis-i Şerif: “Kıyamet on alamet görülmedikçe kopmaz: Duman, Deccal, Dabbetü’l arz, GÜNEŞ’İN BATIDAN DOĞMASI, İsa’nın yeryüzüne inmesi…” [Rudani, Büyük Hadis Külliyatı, 5. cilt, s. 362]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir