Hz.Mehdi’nin gerçekleşen çıkış alametleri !

DİKKAT BU OLAYLAR 1400 YIL ÖNCEDEN HADİSLERDE BİLDİRİLMİŞTİR.

Hz.Mehdi A.s’ın gercekleşen çıkış alametleri

1 : Hz. Mehdi’nin Çıkış Alametlerinin Arka Arkaya Meydana Gelmesi
2) Fitnelerin Çoğalması
3) Hz. Mehdi’nin Çıkışından Önce Yaygın Katliamlar Meydana Gelir
4 : Dünyanın Her Yerini Karışıklık ve Kargaşaların Kaplaması
5) Kadınlar ve Çocukların Dahi Katledileceği Fitnelerin Yaşanması
6) Hz. Mehdi (a.s.)Yolların Kesildiği Bir Dönemde Çıkacaktır
7) Müslümanlara Baskının Artması
8 : Mescid ve Camilerin Yıkılması
9) Haramların Helal Sayılması
10) Allah’ın Açıkça İnkar Edilmesi (Allah’ı tenzih ederiz) Alenen ve apaçık Allah Teala inkar edilinceye kadar Hz. Mehdi (a.r.) gelmez.
11) İran-Irak Savaşı
12) Afganistan’ın İşgali
13)  Çöle Batan Ordu Hz. Mehdi’nin Çıkış Alametlerindendir.
14) Fırat’ın Suyunun Kesilmesi
15) Ramazan Ayında Ay ve Güneş Tutulmaları
16) Kuyruklu Yıldızın Doğması
17) Kabe Baskını ve Kabe’de Kan Akıtılması
18) Doğu Tarafından Bir Ateşin Görünmesi
19) Sahte Peygamberlerin Çoğalması
20) Dinin Şahsi Çıkarlar İçin Kullanılması
21) Büyük Olayların ve Hayret Verici Şeylerin Meydana Gelmesi
22) Güneş’ten Bir Alametin Belirmesi
23) Büyük Şehirlerin Yok Olması
24) Depremlerin Çoğalması“Depremler çoğalmadıkça, fitneler zahir olmadıkça, cinayetler çoğalmadıkça kıyamet kopmaz. (Kıyamet Alametleri, sf.109)

1945′te büyük şehirlerin yok olması (Hiroşima)
1979′ta kabe baskını, (hadislere tam mutabıktır)
1981′de Ramazan ayında üstüste ay ve güneş tutulması, (hadislere tam mutabıktır)
1986′da halley kuyruklu yıldızının görülmesi, (hadislere tam mutabıktır)
1980-1988 İran-Irak savaşı, (hadislere tam mutabıktır)
1991′de Berehut Kuyusunun yakılması, (hadislere tam mutabıktır)
1999′da son yüzyılın tam güneş tutulması,
2001 Afganistanın İşgali, (hadislere tam mutabıktır)
2000-2011 Depremlerin çoğalması,
Sahte Peygamberlerin çoğalması, (hadislere tam mutabıktır)
Büyük ve hayret verici olayların meydana gelmesi (Devlet Yönetimlerinin çökmesi,tsunamiler,büyük depremler,)
Dini saptıran, menfaati için kullanan yobaz hocaların artması,
Dünya’da fitne ve savaşların birbiri ardına patlak vermesi, (hadislere tam mutabıktır)

DETAYLI ANLATIM İÇİN TIKLAYINIZ

“Hz.Mehdi’nin gerçekleşen çıkış alametleri !” üzerine 336 yorum

  1. Ne zaman çıkacağını ancak allah bilir fakat belirtilen çıkış alametleri bir bir gerçekleşiyor.

  2. Naim bin Hammad’ın Ka’b -radiyallahu anh-den rivayet ettiği bir Hadis-i şerif’lerinde Resulullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz şöyle buyurmuşlardır:

   “Mehdi’nin çıkış alametlerinden bir tanesi de batıdan, başlarında Kinde Kabilesi’nden ayağı sakat bir adamın bulunduğu Bayraklıların çıkmasıdır.” (Suyuti, Kitabu’l-Arfi’l-Verdi fi Ahbari’l-Mehdi; Carullah, no: 1494, s. 99. Bl. 7, Hadis no: 13)

   Boyle bir veli yeryuzune tesrif edip ahirete irtihal etmişlerdir. Bu zat eserlerinde 30 seneden az olmak üzere Hz. Mehdi nin goreve baslayacagını ifşa etmişlerdr. Mehdi Hz Leri 10 yaşından buyuk suan yasıyorlar vede kendileride Mehdi olduklarini bilmiyorlar. hadisi şerifler mucibince 40 yaşında 1 gecede Hz Allah O na o ilmi verecek.. Detaylı bilgi almak isteyenler Muhterem Ömer Öngüt’ün Kıyamet Alametleri eserini okuyabilirler. Hadisi şerif ve Ayeti Kerime ışıgı altında aydınlanabilirsiniz.

   1. Mahmut Efendi Hazretlerinin beyanına göre mehdiyi kendisi görmeyecek.Kendisine tabi olan talebelerinden de gören olmayacak.
    Kim bilir 80 yaşlarına kadar yaşayanlar olacak.
    Hem mehdinin gelmesi için önce Decaal’in çıkması lazım.Gelmesine yakın müslümanlar sadece arap yarımadasına hapsolucak.Müslümanların ekserisi arap olacak.Şimdi ise müslümanlık yükselişte.Örneğin Hollanda’da 5 çocuktan 2’si müslüman ailelerin.

    1. YAHU ARKADAŞLAR BU MEHDİ İNANCI ŞAM BÖLGESİNDE YAŞAYAN ZERDÜŞT İNANCINA VE HİDUİZM İNANCINDAN ÇIKMADIR. HIRISTİYANLAR MESİH BEKLİYOR MÜSLÜMANLARDA MEHDİYİ…. ONLARDA BEKLESİN SİZDE BEKLEYİN. KIYAMETİN ALAMETLERİ VARMIŞ ALLAH KIYAMETİ PEYGAMBERLERE SÖYLEMEMİŞ BİZEMİ ALAMETLERİ SÖYLEMİŞ.. PEYGAMBERİN AMCASI EBU LEHEB İNANMAMIŞ TA MEHDİ GELİP İNANDIRACAKMIŞ. HER ŞEY DÜZELECEK SEN KENDİNİ DÜZELTMEZSEN ALLAH O TOPLUMU DÜZELTMEZ…..

     1. canım kardeşim mehdinin yok gelmiyecek demem ama kıyametin en büyük alemeti her kişiden beli eder kişi ölünce kiyameti kopar başka kiyamet yok bir namazı terk eden orucu terk eden zekatı vermiyen her işde besmele çekmiyen eşi çocuğu aylesi çıplak gezince evinde kuran okunmayınca namazkılınmayınca her kafadan ses çıkınca küçükler evin reisliğini ele alınca evini beyenmiyen sarayda yaşiyalım deyince koltuklarımız eski yeni moda çıkmış alalım israf edince eşi kızı gelini geç saatlerde dışardan gelince kapı komşusunu tanımayınca fakir yetimi mazlumu ezip geçenin kıyamet alemeti çıkmiş kortuluşuda yoktur bunların yüzde yetmişide mevcutur daha neyin kıyametini soracak bu milet saygılarımla

    2. MEHDI ŞİMDİ ŞAMDA DECCALDE İRANDA ZEMIN HAZIRLADI SİZ UYUYUN MAHMUD EFENDI KOLTUK GUZEL SICAK AFERIN SIZ GAFLETTE DEVAM EDIN ZIRTOLLAR

   2. Evet. Kendidini Hâtem-i Welî olarak kabûl etmiş. Ba`zı eserlerini 15.05.2008den i`tibâren aldım. Bir kitapçığında Zilhicce 1417=Mayıs 1997de doğdu 30_40 yıl sonra çıkacak, Muharrem 1428=Şubat 2007de yapılan 2inci baskıDA tahmînen 30 yıl var diyordu. HAZRET-İ ALLÂHU TE`ÂLÂ, 1927 YUGOSLAVYA Yenipazar doğumlu Arap asıllı Düzce halkından Seyyid ömer öngütteN RÂZÎ OLSUN VE ONU `afw U MAĞFİRET ETSİN (Rahmetullâhi Te`âlâ `Aleyh). wEFÂTINI M. ŞEŞENin yazısından TEESSÜFLE/üzülerek ÖĞRENDİM. İSLÂM `ÂLEMİnin ve HAKÎKAT CÂMİ`ASININ BAŞI SAĞ OLSUN.

  3. evet gerçekten alametler bunu işaret ediyor.ama alametlerden daha önemli şeyler var.insan hayatının sona ermesi

  1. Hz.Mehdi gelsin diye sabırsızlanıyoruz 🙂 Siz Deccalle karıştırdınız herhalde.Hz.Mehdi gelse de zulümler son bulsa.İslam en güzel şekilde yaşansa.İnşallah Hz.mehdiyi görenlerden ve tabi olanlardan oluruz.

   1. mubarek kardeşim seni tutanmı var islamiyeti en güzelinden yaşa yaşama diyeni görmiyorum devleten bekliyen yanılır devletin dini imanı olmazki bekliyelim devlet yünetendir koruyandır her kul evinde en güzel şekilde islamiyeti şeriati yaşiyabilir şindi şeriat gelse bu toplum şeriati kaldıramaz özgürlüğe alışan şeriati istemez kıyamet kişinin ölümüdür alemeti kendisinden arasınlar tüm emirleri terk edenin kıyamet alemeti çıkmiş demektir beş farzı hakıyla yerine getiren ALLAH korkusuyla yaşiyan kurtulmuş demektir inşallah saygılarımla

 1. yapilan zulme yerdeki insanlar ve gokteki melekler artik tahammul edemez hale gelecek iste hz. mehdi o zaman ALLAH’in izni ile cikar ben musluman ulkelerdeki yapilan zulumlere internetteki kasetleri sonuna kadar izleyemiyorum ben tahammul edemiyorsam inaniyorumki gokteki meleklerde tahammul edemiyordur hz. mehdi’nin vakti gelmistir tum musluman alemine mujdeler olsun

  1. ne zaman çıkacağını yalnızca ALLAH bilir hem bu tarihler miladi hicri değil hicri olsaydı inandırıcı olurdu

  2. Saçmalıyorsunuz.Mehdi geldiği vakit dünyada müslüman nüfüsu çok az olacak.Mekke ve Medineye rağbet azalacak .Hatta hadisi şerifte geçtiğine göre Mescid’i Nebevinin mihrabında kurtlar gezinecek

  3. niyazi mehdinin gelmesi sana ne fayda verir sen kendi nefsinden kurtul tüm emirleri uygula elinden geleni eşine dostuna teblik et helaldan emin ol haramdan uzak dur tüm iman edenler için dua et ağla selameti için budur sen mehdi oldun gitin herkul kendinden sorumludur kendi çare aramayan başkasından arayan yanılır başkası onun için ne kadar faydalı olur kişi kendi ektiğini biçer başkasının tarlasından biçemez anladınız inşallah saygılarımla

 2. çikis alametlerini sayayım… kuran mehdi zamanında derki “mısır’da zuhur eden alaca karga ve dikkat edinnn hüsnü mübarek kargaya çok benziyorrr…ayrıca derki savaşlar kılıçlarla olacak aynı şekilde mısırda mübarek yandaşları kilıçla at üstunde savassmis…ayrica yildiz meselesi war dünyaya en yakın nktadan geçiyor … veee daha niceleriiiii

 3. isteyen yine istediğini düşünebilir Risale-i Nur -Şualar -5. şua(20 sayfa) yı okuduktan sonra

 4. “Zuhur için vakit tayin edenler yalancıdır.”
  İMAM MEHDİ (Allah zuhurunu acil eylesin)

 5. eğer mehti günümüzde gelecekse ve insanların birçoğuda mehdiyi bilemeyecekse ve kendide mehdi olduğunu daha soraları öğrenecekse benim tahminim mehti geldi ve bütün müslümanlarında sevgisini kazanmaya başladı bütün düyaya one minute diyebilen kişi

  1. yuh yaa inanın saçmalık.Bir kere mehdi Arabistanda çıkacak.Peygamber efedimiz(SAV) soyundan olacak.HEm mehdi çıktıysa Deccal kim?

    1. şaka söyledim…yalandan Allah’a sığınırım. Allah ona da bize de hidayet versin.

 6. Hz Mehdi’nin ismi gerçekte bilinmeyecektir (çıkana kadar) cenk edecek yaşı bellidir . dünyanın etrafında göktaşları birikmeye başlamıştır bu da onun geleceğinin hatta geldiğinin göstergesidir (DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR )one minute diyen adam ın nası geldiğini sevgili kardeşlerim bilmekteyiz herkesin görüşü kendinedir . bir TÜRK-İSLAM ülkesinden olan bir kardeşimiz burada okumakta ve şu sözleri sarfetmiştir .
  (FİLİSTİN’E GELİNCE DÜNYA LİDERİ KESİLİP TÜRK’E GELİNCE DUT YEMİŞ BÜLBÜLE DÖNENLERE LANET OLSUN) bu insanlarda bizim kardeşimizdir . İNŞALLAH MEHDİ hazretleri bir an önce çıkar ve kardeşlerimizi kafirlerin zulmünden ALLAH ‘IN İZNİ İLE KURTARIRIZ ..

 7. Hz.Mehdi kaşlarının ortasında bir çizgi taşıyacaktır onun belirtileri var. Mehdi olduğunu idda edenlerde çoğalacak örnek:harun yahya ve haberlerde b,i ara çıkmıştı mehdşyişm die bi adam dolanıp duruyordu gaybı yani geleceği yalnız ALlah bilir lakin kıyamete de yaklaşma alametleri oluyor gibi kadınların erkeklere benzemesi gökdelenlerin çoğalması vs vs..

 8. arkadaslar dogru bu arkadasin dediyi bu arkadas bir hadisi unutmus. ceneba hakk diyor ki ben dinimi yeniliyecek kisiyi her yuzyilin basinda gonderirim islami takvime gore yeniliyecek derken yanlis anlanmasin burda mehti as le ilgili konusuyor. benim herzaman dediyim gibi kiyamet ne zaman bilinmez ama yakindir. allah tun muminkardeslerimizi korusun. ve kafirleri islah etsin.

 9. hz.mehdi özellikleri hadislerde bellidir,ama şunu bilinki,hz.mehdi şimdiki gibi ordan burdan konuları getirip,bugun one minute deyip yarın benim lafım sunucuyayıydı diycek zat kesinlikle degil.Allah ın elçisinin fikride bir,lafıda bir olur,biri zalimse zalimdir.islam düşmanıysa öyledir. kardeşlerini sömüren,öldüren insanlarla degil müttefik olmak,ancak savaşmak için bır araya gelir.yani şuan gündemde olan insanlardan hiçbiri hz.mehdi olamaz.çünkü hala 9 tane şehidimizin kanı yerde,başlarına çuval geçirilen askerlerın onuru yerde,pkk yyı destekleyen ülkerın basbakanları bando mızıkayla karsılanıyor,sözde ermeni soykırımını yasa yapmak isteyen ülkelerın ticari markaları en buyuk plazalarımızın en ıyı yerlerınde. böyle bir ülkede yaşıyor olmaktan çok utanıyorum.bundan ötesi yok.

 10. bakar kör olmaktan Allah;a sığınırım Hz Mehdi yaşıyor bilinecek inşaallah

 11. ıyıde guzel kardeşlerım,bır ulkede yasamak ıcın devletın hukukunu kabul etmenız gerekır,kabul etmesenızde olur ama o zaman dağ basına gıdıp yasamalısınız.devletın hukuku Allah ın hukuku degılken hangi müslümanlıktan bahsedıyosunuz.ayetler acık sekılde ortadadır.kendı ıcınızde bı vıcdan muhasebesı yapmalısınız önce.

 12. muhammedül mehdi a.s. medine doğumlu olacak,adı peygamberimizin adına baba adı babasına ana adı anasına benzer olacak(hadistir).mehdi sonyüz senenin başında çıkar..o da dünyanın ömrü 1,5 gündür hadisindede ifade edildiği gibi 1500 senedir son yüzyılda çıkacağına göre 1400 lü yıllarda olacağı belli yalnız hilafet ne zaman bitti sorusu akla geliyor onu alehisselatu vesselam halifelik mekke medinededir meliklik şamda dir diye bir hadisi vardır..buna göre 4 halife ve hz. hasan nerdeydi mekke ve medineydi dimi peki sonra şamda kim halife oldu muaviye dimi hicri kaçta 40 ta dimi o zaman 1400+40: 1440 eder buda mehdi a.s. göreve başlangıç tarihidir..1440:2019-2020 yıllarına denk gelir…şu an mehdi medine de çoban olarak yaşamaktadır … vazifeden tam haberi yoktur..vakti gelince nukeba nüceba şam ırak evliyaları ve diğer islam beldelerinden gelen veliler onu mekkede yakalarlar..sen mehdisin ve biz sana biat edecez derler..o istemez ..sonra kaçacak yeri kalmaz ve o manevi sorumluluğu yüksek olan görevi kabul eder….VESSELAM…ÖYLE YOK BAŞBAKAN MEHDİ YOK ŞU CEMAAT LİDERİ MEHDİ V.S YOK ÖYLE KANDIRMACA…ONLARIN ÇOĞU YORUMCU VE SAPIK FIRKADIR….DİKKAT KARDEŞLERİM…SELAMUN ALEYKÜM VERAHMETULLAHİ…

  1. deve çobanı mı? koyun çobanı mı? YOK ÖYLE KANDIRMACA DİYORSUN YA…Lütfen bir şey biliyorsan söyle…lütfen…kim

  2. hz mehdi 2019 geliyor ! ne yapın ne edin 2019 ramazan ayında kabe de olun !!!

 13. ALLAH CÜMLEMİZİ İSLAH ETSİN YAHU ARKADAŞLAR TEKRAR YAZIYORUM BU YAZDIĞIMDA AYET. KİŞİ KENDİNİ DÜZELTMEDİKÇE ALLH O TOPLUMU DÜZELTMEZ. HZ PEYGAMBERİMİZİN AMCASI EBU LEHEB KENDİNİ DÜZLTMEDİ İNKARCILARDAN OLDU, ŞİMDİ PEYGAMBERİN DÜZELTEMEDİĞİ AMCASINI VE ONUN GİBİLERİNİ MEHDİMİ DÜZELTECEK.
  KAVİMLERİN HELAK OLUŞUNDA O KAVİMLERİN BAŞINDA HEP PEYGAMBERLER VARDI. PEYGAMBERLERİN HAKKI ANLATAMADIĞINI MEHDİMİ ANLATACAK.MEHDİ PEYGAMBER OLMAYACAĞINA GÖRE, GELİN GERÇEKLERE İNANALIM.HZ MUHAMMED TEN SONRA PEYGAMBER GELMİYECEĞİNE GÖRE, KURTARICI GELECEKMİŞ O DA MEHDİYİMİŞ.
  PEYGAMBERLER KURTARICI DEĞİLMİYDİ Kİ HZ İBRAHİMİN BABASI İNANMADI HZ NUH UN OĞLU VE KARISI İNANMADI, HZ LUT UN KARISI İNANMADI VE HZ MUHAMMED İN AMCASI İNANMADI. BİRAZ KLİŞELEŞMİŞ DÜŞÜNCELERİMİZDEN ARINALIM ….

 14. ben biat ederim kardeşlerim bu alametlere tüm müslümanım diyenlerinde dini bilgisi olanların biat etmesi gerekli diye de düşünüyorum çünkü onları yani inanan kardeşlerimi, düşünüyorummm günaha girmelerini istemiyorum mehdi resül gelicekkkk bu bir gerçek ve kur’an ı kerimdede bu alametler belirtiliyorrr YARADAN MEVLAM ONUN ORDUSUNDA SAF TUTMAYI VE İNANMAYANLARLA MÜCADELE ETMEYİ ŞEHADETİ NASİP ETSİN İNŞALLAH

 15. YA KARDEŞIM AĞIZI OLAN KONUŞMASIN… SAÇMA SAPAN ŞEYLER YAZMAYIN ”MEHDI RESUL” BU NASIL BIR CÜMLE BU NASIL MÜSLÜMANLIK… Resul= Peygamber DEMEKSE BU YORUMU YAPAN ARKADAŞ BI AÇIKLASIN BUNU… Böyle yazılar yazarak imaninizi zedelemeyın

 16. Bu yüzyılda çıkacağına garanti verebilirim. 2020 2030 yılları arasında gelicek. ve ISRAILin daha önce tanık olmadığı gücle savaş başlatıcak.Imam Al-Mahdi’nin gücünü görenler oracıkda müslüman olacaklar. Iphone Laptop Desktop
  bunun gibi cihazlardan Görmek mümkün olacak tüm dünya onun sesini duyacak onu görecek. Hz.Muhammed S.a.v şöyle buyurmuştur. Dünyanın bir ucundan mümin kardeşinin sesini diğer uçundan duyamadıkca gelmez. ki bu şuan INTERNET denilen alet ile mümkündür. ŞUNU UNUTMAYIN ! ŞUAN HERKES MEHDI ! KUR-ANı HER HARFINE KADAR UYGULAYAN EN IYI KİŞİ MEHDİ OLACAKTIR !

 17. sevgili din kardeşlerim.. Mehdi yani insanları hidayete davet eden, ilmi ve aklı yüksek tecelli sahibi, ledun ilmi ile bezenmiş, risale i nur a baglı. kurana baglı. sünnete baglı, ALLAH ccdan en çok korkan aramızda şu an ancak şartlar zorladıkca yıldız gibi yükselecek en sonunda tek SULTAN, KOMUTAN VE ALLAH cc dini islam peyganberinin de yardımcısı olacak o kutlu zat İNŞALLAH yakında tekbir çekip BİZDE BİAT EDİP ordusunda görev alırız. İNŞALLAH.

 18. mehdi nin gelişini 2015-2025. ırak ile başladı Libya mısır sırada Suriye var oradaki yönetimde yıkılacak, bizdeki dinsizlerde yıkıldı, şimdi suutlar kaldı orası da yıkılacak, zaten Mehdi’de mekke de ortaya cıkcak suut yönetimini alcak, petrol i kısacak ıraktanda abd çekilince dünya petrolsüz kalınca İran da yanlarında şehirler açlık ıle baş başa kalacak,, müsluman devletler mehdiye biat edecek, suriye de ortaya cıkan yani Suriye devlet başkanı olan (ısa Peygamber) deccal (israili)güney Afrika devleti gibi anayasası ile değiştirir, mehdi A.S.çok zengin bir aileden peygamberimizin soyundan mezhepleri kaldırmak dini zamanımıza göre açıklamasını yapmak için gönderilecek inşallah en ilginciyse rus Japon savaşı olacak rusya Afganistan’da yaptığının bedelini dağılmak ile ödeyemez iyi bir tokat yiyecekbelasını japonlardan bulacak (kril adalarını inceleyiniz)

 19. ALLAH hepinize akıl fikir versin.Biraz felsefe biraz dinler tarihi biraz tevrat biraz incil biraz kuran okusanız kendinize gelirsiniz ama o zaman da bu komik yorumlardan biz mahrum kalırız. En iyisi siz devam edin de biz kafa bulalım.

 20. hz mehdinin gelişine nekadar hazırlıklıyız….kaçımız yanında yer alırız allah bilir…..yarabbi sen bizi feraset sahibi eyle sen bizi basiret sahibi eyle…. gerisi laf u güzaftır kardeşim nezaman zuhur ederse etsin onun yanında saf tutabilmek önemli olan..

 21. O geldi. Mehdi olduğunu biliyor. Ancak yaşının dolmasını ve hidayetin gelmesini bekliyor.Satranç oynamayı da çok seviyor. 2015 i bekleyin. Benden bu kadar.Eyvallah.

     1. merhaba “MEHDİ”. çok ilginç bir iddia ortaya atmışsınız! mehdi aleyhisselam’ın satranç oynamaktan hoşlanması… ve daha önemlisi ocak-2014’te “son bir yıl” demişsiniz. iddianızın doğru olmasını bütün ruhumla temenni ediyorum. inşaallah rabbimiz bu sene mehdi aleyhisselamı gönderir. ve biz müminler topluluğu büyük zafere ulaşırız…

 22. Hadiste var. Mehdi , deccal nur-u İman la biline bilir. Mehdiyi siyasi gözle bulamaz sınız ve Mehdi-as- da deccal da çıktı . Herkes kendi imanını kurtarsın. Ölüm var.

 23. Evvela Selamunaleykum muhterem arkadaşlar, bu hadislere inandık itaat ettik amenna, ama kendi ülkemizin doğu ve güneydoğusunda hergün kıyamet yaşanıyor, bu ne denmeli?

  1. vakkas kardesim allaha ve resulune iman eden musluman cana kiyarmi? islamda fert ceza kese bilirmi? ve bir kafiri veli tayin edip onun pesinden kosturan muslumanin hali nice olursa suan doguda yasanan olaylar bu minval uzre donmekte…. soyle ferasetle bak guzel kardesim o yoreden teveccuh alan parti yoneticilerinden hangisiyle hasr olmak istersiniz …musluman safini iyi tutmali

 24. Bir şeye inanmak onu yaşamaktan geçer,hangimiz islamiyeti tam anlamıyla yaşıyoruz,yaşayalım ozaman bakın her şeyi daha iyi nasıl anlıyoruz.

 25. Farzedelim mehdi diye biri gelecek olsun.Ben mehdiyim diyen herkese biat edecekmisiniz.Yada gerçek mehdi çıktığında biat edecekmisiniz.Mesela (MUSTAFA) KEMAL mehdi olsaydı şu an ona biat etmiş olurmuydunuz.Bugünkü Türkiyenin temellerini atan bir önder,bir çok zengin islam ülkesinden daha iyi bir durumda ,onlara örnek olan bir Türkiye…Mehdi sizin aklınızdaki gibi bir şahısmı olacak yoksa sizin düşmanı olacağınız bir şahısmı?..Şu bir gerçekki varsa böyle biri çok akıllı,zeki,Allah’a inancı olan,tüm dünyayı etkileyebilen (yaptıklarıyla) ve savaşçı bir önder olması lazım.Böyle bir şahsı bugünkü ve geçmişteki islam adamları,ulemalar kabul edecekmi ki sen kabul edecek ve biat edeceksin.Peygamber efendimize en yakınları bile düşman olmuş,mehdiye senmi dost olacaksın.Mesih geldiğinde taşlar oturmuş olacak ve tüm dünya ona iman edip doğru yolu aramadan bulacaktır demek bile yanlış olur.Ateşi seçenler suya,suyu seçenler ateşe düşebilecektir.Mehdi için durum farklı onu ibadet,inanç vs.konularda tanımayabilir ve hisstmeyebilirsiniz.o işin mekanik kısmı olacaktır.Savaşan ve zemini hazırlayan bir şahıs.Ama modern teknik akıllı ve savaşçı.Size göre doğru bir adam olmayabilir.Kendi bile mehdi olduğunu bilmeyecek belki bu sadece genlerinde mevcut olacaktır.Ha geldiğindede aşırı mucizeler beklemeyin sakın bu olaylarda düşündüğünüz gibi olmayabilir belki mehdi geldi gitti bile:)Deccal bile ortalardadır da haberimiz olmuyor.Her şey bu kadar açık seçik kolay olsaydı keşke….

 26. ŞU YUKARIDAKİ YORUMLARI TEPEDEN SONUNA KADAR OKUDUM ENTERESAN BULDUM BEN DE MEHDİNİN GELECEĞİNE İNANIYORUM İSA MESİH İN GELECEĞİ DOĞRU DUR İNANIRIMAMA DÜN BİR CHP LİBİR BEY BİR SİTE ÖNERDİ VE İNCELEMEMİ İSTEDİ BİR KONU TARTIŞMIŞTIK SİTE ŞU http://WWW.KURANDAKİ DİN.COM SİTEYE GİRDİM NE DİYOR BİLİYORMUSUNUZ MEHDİ GELECEKMİŞ SAÇMALIĞI GİBİ ŞEYLER VAR VE BEN NUR SURESİNİN 31. AYETİNİN MEALİNİ O SİTEDE NASIL YAZILDIĞINI YORUMLANDIĞINI MERAK EDİP ARAŞTIRDIM HERHANGİ BİR KURANDA YAZDIĞI GİBİ DEĞİL TAM TERSİNE KURANLA 180 DERECE ZIT ŞEYLER YAZMIŞLAR SİTE YÖNETİCİLERİ AKILLARINCA KURANI DA CHP ZİHNİYETİNE UYDURACAKLAR GÜYA İSTEYEN İNCELESİN BAKALIM İNANACAKMI SİTE ŞU= KURANDAKİDİN.COM ASLINDA CHP YE GÖRE DİN DESELERMİŞ SİTENİN ADINI DAHA İSABETLİ OLURDU

 27. Hz.Mehdi as geldiğinde kimse bilemeyecek.tuhaf biri olacak.insanlar onu garip bulup korkacak.Düşmanlarıda tedirgin olup korkacak.Kimse çözemeyecek tam olarak.Kendiside bunun farkında olacak.Fiziksel özelliklerinin çoğu hadislerde anlatıldığı gibi olacak. Fakat bahsedilen omuzunda ve elinde Nübüvvet mührü olmayacak.Sanırım o ileriki bir zamanda bir gecede olabilir.Çünkü Allah c.c. Onu korumak için bazı yönlerini gizleyecek.Malum onu öldürmek isteyenlerde var ve hala arıyorlar.

  1. iddialarınız çok ilginç! bence sizin mehdi hakkındaki görüşleriniz mercek altına alınıp incelenmeli. doğruymuş gibime geliyor…

  2. mühür dediği omuzunda derken yani sancağında bayrağında olabilir diye düşünüyorum bayrakta omuzda taşınıyor

 28. Mehdi’yi aramakla bulamazsınız. O sizi bulur. Televizyondan birgün duyacaksınız, dünya çalkalanacak.

  1. evet. bence de dünya çalkalanacak. haberlerde, tartışma programlarında değişmeyen tek konu, “nereden çıkıverdiği anlaşılmayan ve ortalığı kasıp kavuran ve mehdi olduğu iddia edilen bu garip şahıs” olacak.

    1. Kanka 2016 dayiz noldu bilememissin ya mehdi 🙂 beni gulduruyorsun

 29. ”4üncü Fitne, 18 yıl sürer…” ”…Fitneler, Iraka musallat olur.” Hicri kameri 1400lerde olan 4 büyük Irak fitnesi: 1400-Muharrem 1409=1980_22 Ağustos 1988 we 1411=Ocak 1991 we Muharrem 1424=Mart 2003 we Rebiul Ahir 1432=Mart 2011. 1432+18=1450/2028_2029da Fırat Nehrinden altın hazinesi çıkarabilir.Resul=rasûl: İlla nebî ya`nî Peygamber anlamında değildir.Kelime olarak gönderilen ma`nâsındadır.

 30. Hem ba`zen rasul değil racul (erkek/âdam) kelimesi geçer. MEHDİ, MAYIS 2030/MART 2035 ciwârında çıkabilir. EN ERKEN 2030DA ÇIKAR. Hadîs riwâyetlerine bakın, kimsenin târîh vermesine değil. Sa`îd Nursî (soyadı:OKUR) Kıyâmeti 1545=2120_2121 zann etmiş. Ancak ”hatta yetiyallahu biemrih” hadisindeki ”Allahın emri” ölüm anlamında olabilir. Demez miyiz: Ölüm. Allahın (bir) emri.” Hem o hadiste Müslimanlar(dan 1 taife anlatılmış) hem ”son tâife, Deccâl ile savaşacak hem rivayetin ebced/cifri 1545=2120_2121 değil hattanın 2inci âsı olan y nın 1/10 olarak okunmasına göre (şeddeli olarak: hattânın t sı 2 kerre okunarak) 1544=2119_2120 weyâ 1553=2128_2129 eder. 1inci cümle=1542=2117_2118 değil 1541=2116_2117 we 2inci cümle hem 1506=2082_2083 hem 1504=2080_2081 hem 1515=2091_2092 falân eder. Ayrıca, son müslimandan sonra kafirler (en az) bıd`ı sinîn=birkaç sene=7/9 yıl yaşayacak. 1542 !!!+3=1545 !!!= !!! Kıyamet. 1542 !!!+en az 7 (hattâ belki 100)=1545 !!!

 31. Mahmut (USTAOĞLU), 1931li. O, Mehdiyi görmeyebilir amma talebeleri neden görmesin. Hem mahmut USTAOĞLUnu, 320 âlim İstanbulda 2010da müceddîd !!! seçti. Muhammed Hanefî: İstanbulda 300 küsur alim toplandıktan 72 ay sonra Mehdî çıkar. Zilka`de 1431/Ekim 2010+72 ay=Ekim 2016/Aşure 1438. Tahminen Muharrem 1446_Muharrem 1451de 300 küsur alim, İstanbulda toplanacak. Müceddid seçilen 2010 toplantısına göre hesap yapmak, mantıklı olmaz. Mahmudu müslimanların geneli, müceddid olarak görmez. 2010da Müceddid seçilen toplantıdan 72 ay sonra Müceddid Mehdi beklemnmez. 2030_2035e kadar yaşayanlar, belki Mehdiyi görecek.

 32. ”200=815 yılında bir Mehdi”. ”1400=1979_1980 yılında insanlar, Mehdinin etrfında toplanırlar.” ”Mehdinin doğumu 1385tir=1965_1966 ve zuhuru 1425=2004_2005tir.” ”1425=2004_2005te Mehdinin sesi, Dünyanın her yerinden duyulur.” ”…(Hicretten/h.kameri 1den sonra) 1400den sonra akitlerden 2 veya 3 say. İşte o zaman Mehdi çıkar…” Arapçada kelimeler, tekil ve ikil ve çoğuldur (Türkçede tekil ve çoğuldur). Arapçada cem`/çoğulun en azı, 3tür. Hicret=622=hicri kameri 1+1400=1401=1980_1981den sonra akitlerden 2 veya 3 say anlamındaysa; 1 akit=10 yıldır. Çoğul en az 3 olduğuna göre 10un 3 katı 30dur. Ya`nî 30 ila 90 yıl (3 ila 9 akit) anlamında olabilir. 1401+30 ila 90 ve artı/zâid 2 veya 3= o hâlde bu hadisin ma`nası 1+1400+30_90+2/3=1433 ila 1494 arasında sonu 3 veya 4 ile biten hicri kameri bir yıl anlamında olabilir. Diğer ifâde ile 1433/1434/1443/1444/1453/1454/1463/1464/1473/1474/1483/1484/1493/1494te 3 hacc ayının 3üncüsü ve kameri ayların 1incisi olan Muharremin 9unu 10una bağlayan aşure gecesi=2011 ila 2071de işte o zaman Mehdi çıkar ma`nâsına gelebilir. [Halley, 17? Rebiul Evvel 1484=28.07.2061de geçecekmiş. Sonraki geçişi, 21? Şevval ? 1561=30 Eylül 2136da olabilir.] Buna göre Mehdi, 05.12.2011-31?01?2071de çıkar. Bu hadis, uzun bir metn şeklinde rivayet edilmiş ve 1300lü ve 1400lü yıllarda olan (ve olacak) olayları detaylarıyla haber vermiş: 1inci Dünya Savaşı, Almanların başına Adolf HİTLER, Mısırın başına Cemâl `Abdun Nâsır ve Enver Sedât ve Irâkın başına Saddâm Huseyn… `Aynen gerçekleşmiştir. Bu hadîste ”Mehdî çıktığında, Saddamda hayr (we şerr) kalmaz” buyrulmuş. Saddam, 1427/2006da i`dâm edildi. Bir hadîste Mehdiye ”başımızda Haddâm (başka rivayette Saddam)dan birinin bulunduğu Süfyaniye karşı bizi korumazsan…” ifadesi mevcût. Aslına bakılırsa Mehdi ve Deccal ve İsa Mesih konuları, derin ve ihtilaflı olup rivayet ve görüş ve tarihlendirmeler, farklı lafz/kelime ve ma`nalarda ifade ve beyan edilmiş. İNTERNET vesair kitle iletişim araçlarında ve ba`zı kitaplarda, şu bilgiler, Mehdinin çıktığına !!! delîl olarak sunulmaktadır: 1342=03.03.1924te Halifeliğin/hilafetin kaldırılması, 1966-09.09.1974te Keban Barajının Fıratın suyunu kesmesi/durdurması. Barajdaki suyu, hadislerde geçen altın hazinesi ve dağ ile alâkalandırmışlar. Ancak ba`zı (kıyamet alametleri) hadislerinin gereksiz yere te’vîl teşbîh ve ta`bîr edilmesi, mantıka uygun gelmez. Hadiste ”fitneler, Iraka musallat olur” buyrulmuş. 4üncü fitne, 1432deki Arap baharı ve Irakın işğâli olabilir. ”4üncü fitne, 18 yıl sürer”=1450/2028_2029. ”Sonra olanlar olur,. Fırat nehri(nin suyu çekilir, baraj buna vesîle olur) altın hazînesi çıkar ve kıtâl/savaş çıkar…” Ramazandaki tutulmalar, 1401 ve 1402=1981 ve 1982de oldu denmiş. Ancak, bu tutulmalar hem önceden hesaplanmakta hem Ay, Ramazanın başında (ve veya sonunda değil) hep ortasında/yarısında tutulmakta ve Güneş de Ramazanın sonunda tutulmakta. Bu şekil tutulmalar 1020=1611den beri ortalama 22 kamerî yılda tekrarlanmakta. 1401 ve 1402=1981 ve 1982de tutulduğu gibi 1400=1980de ve ondan önce 1020=1611den bu yana defâ`larca ve 1423 ile 1424=2002 ile 2003te de Ramazanda tutulmuştur; 1445=2024 ve 1446=2025 ve 1468=2046 ve 1469=2047 ve 1489=2067 ve 1490=2068 ve 1511=2088 ve 1512=2089 yılında da ve ortalama 20 küsûr yılda bir tutulmaya devam edecektir. Tutulmayla ilgili rivayetlerde, Ramazandaki Ay ve Güneş tutulmalarının Mehdinin zuhurundan (1 yıl) önce ve zuhur ettiği yıl ve halifelik/saltanât döneminde olmak üzere 3 sınıf/kategoride aktarılmış. Yine Ay, 3 kerre tutulduktan sonra zuhur olacak diye Ka`bden rivayet edilmiş. Bu zamana kadar 3 kerre üst üste/ard arda/peş peşe 3 gece tutulma oldu mu da zuhur gerçekleşmiş olsun. 1406=09.02.1986da Halleyin geçmesi, 1980_1982deki tutulmalardan sonra oldu diye bunu zuhura qânıt/ispât/burhân/delîl/işâret saymanın anlamı ne. 1979 yılında haccda çıkan fitneyi 21 Kasım 1979 Çarşamba=01 Muharrem 1400te oldu diyorlar. Gazeteye 21 Kasımda basılan haber, nasıl 21 Kasımda olmuş olsun. Demek ki 30? Zilhicce 1399=20 Kasım 1979 Salı târîhinde olmuş. Yine Zilhicce 1407=31? Temmuz 1987de benzer bir fitne olmuş. Cemâziyel âhir/Cumâdes sânî 1422=11 Eylül 2001. 1401 ve 1402=1981 ve 1982deki tutulmalardan sonra 1406=1986da Halley yıldızı geçti. 1423=2002 ve 1424=2003deki tutulmalardan sonra 1430=24.02.2009da Lulin yıldızı geçti. 05 Şevvâl 1398in karşılığı, 1976 değil 08.09.1978dir. 2500 yıllık Îrân şâhlığı 16.01./01.02.1979=Safer/Rebîul Evvel (kutlu doğum ayında) 1399da yıkıldı. İrandaki 1000 yıl yanan mecûsî âteşgedesi 12? Rebiul evvel h.önce 53=20.04.571 Pazartesi, kutlu doğum gecesinde sönmüş ve İran kisrâSININ/şâhlığının 14 şerefeSİ yıkılmış, Save Gölü (batmış). 15 ? Kasım 1979=25 ? Zilhicce 1399da İstanbulda İndependent adlı gemi/tankerin yanmasını, Mehdî `Aleyhir Rıdwânın İstanbula gelmesiyle neden/niçin/niyye alâqalandırılıyor. Hem zuhur hem Deccal hem son müslimanların vefatları hem de küffârın üzerine kıyametin kopması (farklı/birbirini ta`qib eden) asırların başlarında (veya sonlarında) diye rivayetler var. Mehdinin 7 yıl sürecek 4üncü sulh/mulâhasa/anlaşma/barıştan sonra mı çıkacak. Bir rivayette: 4üncü sulh zamanında müslimanın başında Mehdi olacağı ifade edilmiş. Ya`ni belki de 4üncü sulh, Mehdi ile (Heraklius Demmare/Sarıoğulları/Rûmlar) arasında olacak. 4üncü sulh, 1399/1979=David Camp Anlaşması diyorlar. Bu anlaşma, İsrail ile Mısır ya`nî Yahudi ile Arap arasında olmuş ve uzun bir hadiste haber verilmiş. Mâdâm ki 4üncü sulh, 1979da olmuş. Peki o zaman 1979+7=1986da Mehdi çıkmış mı? İlk 3 sulh, ne zaman/hangi tarihlerde olmuş. ”Mehdi, (Herakl) ile 9 yıl anlaşır…Anlaşma 7 yıl sürer ve Dibâq weyâ A`mâqta=Hatayda Melhame-i Kübrâ=bol etli_kanlı-büyük kahramanlık=3üncü Dünya Savaşı olur.” Mehdi, 5 ila 40 yıl hukm edecek. (5+7=) 12 yıl ğaybete girse, en az 3 yılda Süfyani (Urve)yi gebertse+Melhame 7 ay değil 7 yıl sürse ve 2 ğaybet arasında en az 1 yıl hukm etse ve alaşma 7 yıl sürse en az 30 yıl hukm eder. ”Zuhurdan 30 küsur yıl sonra Mel`ûn Deccâl `Aleyhil La`ne (ve Hazret-i `Îsâ Mesîh `Aleyhis Selâm) gelir. 30 küsûrun 39a kadar ma`nâ ve veyâ müddet/süreSİ olur, 31 veya 33le sınırlandırmak, net anlama gelmez. Deccâl fitnesi, 40 ay veya 40 yıl sürmez. Çünki hadislerde 40 gün buyrulmuş ve 40 günün 400 küsur yıl gibi 10 küsur misl/kat yavaş geçeceği açıkça ifade edilmiş: 1inci gün 1 yıl=354/355 gün gibi ve 2inci gün 1 ay=29/30 gün gibi ve 3üncü gün 1 hafta=7 gün gibi ve kalan günlerden (30) gün mu`tad/rutin/normal ve son (7) gün kıvılcım gibi/hızlı geçer. Ramazan ayındaki Kamer ve Şems husuf ve küsufundan (Ay ve sonra Güneş tutulmasından) sonra bir yıldız geçer ve ta`kip eden (1 ertesi) kameri yılın aşure gecesinde Mehdi zuhur eder. Ya`ni tutulmalardan kameri 4 ay sonra zuhur olur. O hâlde yıldızın geçişi, 16 ? Ramadân-09 Muharrem arasında olması lâzım. Deccalden 40/120/150 yıl sonra veya Mesihin vefatından 3 yıl 4 ay 10 gün+7/9 yıl sonra veya Mesihin vefatından 120/40+100=140/150 yıl sonra kâfirin üzerine ”Ramazan bayramından=1-3 Şevvalden sonra” Cuma günü gündüz kıyâmet kopar. ”Kıyamet alametleri, 6 aydır/8 aydır.” Mesihin vefatından sonra, kıyamete kadar kalan süre, doğumu yaklaşan bebeğin ne zaman doğacağını ev halkının kestirememesi gibi (yakın)dır. Ümmetin `ömrü 632/11+1500=1500lere kadardır diye hadisler olduğu gibi, hurûf-i mukatta`anın tamâmının=3.385in cumel/ebced hesâbıyla cifrine teqâbul/denk geldiğine dâir rivâyet de var. Mehdinin boyu (kendi elinin karışıyla) 7 karışa kadar=orta boyDUR. Eğrelti otunun boyuna=en az 120 santimetreYE gelene kadar, insân neslinin boyunun kısalacağını (hadîsin işârî anlamına göre) söylenir. Deccâlin boyu, isa Mesihtan 10/20 kat uzundur=Deccale bağlı olan topluluk, (başlangıçta) daha çoktur.

  1. hz mehdi 2019 geliyor ! ne yapın ne edin 2019 ramazan ayında kabe de olun !!!

 33. Hazret-i İsa Mesih A.S., 7/40/45 yıl hukm edecek. Deccalin (400 küsur gün gibi geçecek olan) 40 günlük fitnesinden 15/20/30/40 yıl sonra Ye’cûc we Me’cûc `Aleyhimul La`ne çıkar ve ifsâdı 7 yıl sürer. Ye’cûc ile Me’cûcün (19 Ramazan)da gebermesinden 61 ? gün sonra Mesih,(Pazartesi günü)vefat eder. 7 ? gün sonra Güneş, ard arda 3 gün 1er kerre tutulur, 1 ertesi gün Dünyâ, karanlık olur,gece, zamân 2/3 kat uzar, ertesi gün sabâh ile zuhr/zevâl/tepe/öğle vaqtine kadar Güneş ile Ay, batıDAN doğar, 7 ? gün sonra Dâbbe, Arz/YerDEN duhâ/kuşluk/sabâh ile öğle arasında çıkar. Kudüs feth edildikten= İsrail haşat olduktan 36 ay ve 72 gün sonra Mehdi çıkar. Kudüs hâlâ feth edilmedi ki Mehdî çıkmış olsun. Kudüsün fethınden 36 ay sonra ya`nî zuhûrdan 72 gün önce 27 ? Şevvâlde Şu`ayb bin Sâlih çıkar. [Mehdînin ordusunun baş tarafında Uqayl ve arka tarafında Hâris bin Harrâs bulunur. Mansûr, Selâm, Usûb/Ğadab/Heytem/Hâşimul Mehdî, Kahtânî, Mahzûmî/MewâliDEN Türk Cehcâh, Tubba`dan biri, Muq`it/Muka`ad].

  1. Rebiul Ewwel 11+30/3 aşer=41. Hazret-i Ali Ramazan 40ta şehid olmuş. Hazreti Huseyn, 6 ay halifelik yapmış. Ramazan 40+6 ay=rebiul Ewwel 41-30=rebiul ewwel 11. 1440 yılı, 2019_2020ye değil 2018_2019a denk gelir. Mehdînin zuhûruna mute`alliq/ilgili olayların bir kısmı henûz gerçekleşmedi. Ümmetin ömr süresi gâh 1500 kâh 3.385 olarak riwâyet edilmiş. ”Benden sonra ümmetim 1500” ya`nî 11+1500=1511=2087_2088 eder. Demek ki 1500=2076_2077 değil. İsrâîl devletinin yıkılmasına wesîle olacak olan Kudüsün fethi, Mehdînin 10.01.aşure gecesi çıkmasından 72 gün we 36 ay önce Şewwâl ayındadır.

   1. hz mehdi 2019 geliyor ! ne yapın ne edin 2019 ramazan ayında kabe de olun !!!

 34. 1979′ta kabe baskını, (hadislere tam mutabıktır)
  1981′de Ramazan ayında üstüste ay ve güneş tutulması, (hadislere tam mutabıktır)
  1986′da halley kuyruklu yıldızının görülmesi, (hadislere tam mutabıktır)
  1980-1988 İran-Irak savaşı, (hadislere tam mutabıktır)
  1991′de Berehut Kuyusunun yakılması, (hadislere tam mutabıktır)
  2001 Afganistanın İşgali, (hadislere tam mutabıktır)
  Sahte Peygamberlerin çoğalması, (hadislere tam mutabıktır)
  Dünya’da fitne ve savaşların birbiri ardına patlak vermesi, (hadislere tam mutabıktır)
  HADİSLERE TAMM MUTABIKTIR DENEN OLAYLARA BAKALIM
  1979da Ka`be baskını. Bu olayda Sahte bir Mehdi, öldürülmüş. Olayı 1400lerin ilk günü olan 01 Muharrem 1400=21 Kasım 1979da oldu diyorlar. Halbuki olay, 1399un sonunda olmuş ve 1400de gazetelere tab`/basılmış. Benzer olay, Zilhicce 1407=31 ? Temmuz 1987de olmuş. 1986da Halley yıldızının geçmesi, 15 ? Ramazan ila 10 Muharrem/aşure arası mı olmuş. Hayır. Hem 1981 ve 1982=1401 ve 1402de Ramazandaki tutulmalar, 1020=1611den beri kameri ortalama 22 yılda bir olmakta ve önceden hesaplanmakta. Haberde ise hem hesaplarıntersine hem de Ay, Ramazanın başında ve Güneş Ramazanın sonunda tutulur denmiş. Bu zamana kadar, Ramazanın başında Ay ve Ramazanın ortasında Güneş, tutulmamış. 1400=1980 ve 1423=2002 ve 1424=2003te Ramazanda benzer tutulmalar olmuş. 1445=2024 ve 1446=2025 ve 1468=2046 ve 1469=2047 ve 1489=2067 ve 1490=2068 ve 1511=2088 ve 1512=2089…da Ramazan aylarında benzer tutulmalar olacaktır. Bu tutulmalarda yine Ay, Ramazanın başında değil, ortasında ve Güneş, Ramazanın ortasında değil sonunda tutulacaktır ve bu şekl tutulmalar, önceden hesaplanabilmektedir. Buna göre 1445 ve 1446 ve 1468 ve 1469 ve 1489 ve 1490 ve 1511 ve 1512 ve bu tutulmaların hemen 1 ertesi yıl olan 1447 ve 1470 ve 1491 ve 1513te ya`ni 1445 ve 1446 ve 1447 ve 1468 ve 1469 ve 1470 ve 1489 ve 1490 ve 1491 ve 1511 ve 1512 ve 1513te Mehdînin zuhûru beklenmemelidir. 1406=1986da yıldız geçmiş. 1430=24.02.2009da da Lulin yıldızı geçmiş. Ama bu 2 yıldızın geçişiyle 1400 ve 1401 ve 1402 ve 1423 ve 1424 Ramazanındaki tutulmalar arasında (Ramazan ila Aşure arasındaki 4 ay süreden) çok fazla zaman/süre vardır. Berehut, Ocak 1991de yakılmış. Ancak hadiste ”Mehdinin çıkışı” ifadesi olduğuna göre rivayetteki olayın 1991de yaşanan olayla ilgisi olmayabilir. Hem 1411=Ocak 1991deki ateş, 3 veya 7 gün sürmüş mü. Afganistan/Tâlikân, 2001de ne zaman işğâl edildi. Afganistan, Safer 1400=26.12.1979da ve 1410=21.12.1989da işğal edildi. Sahte peygamberler, daha Asrı Saadette=Hazreti Peygamber Aleyhisselamın yaşadığı dewirde çıkmaya başladı: Müseyleme. Fitneler, Dünyada her asırda birbiri ardına patlak vermiş değil mi. Hangi asırda fitne, anarşi, savaş olamamış ki. Daha geçen kameri asırda=1332 ve 1358de=1914 ve 1939da 2 tane Dünya savaşı yaşanmadı mı. ”Arap harfleri, ecnebi harflere çevrilince (Mehdiyi ve) Deccali (ve Hazreti İsa Mesihı) bekle.” Türkiyede harfler 1347=1928de değiştirildi. ”Besmelenin sonunda Mehdi”. Bunu, 18inci Kehf suresi çarpı Kehf suresinin ayetleri toplamı 111=1998=kameri 1418_1419la alâkalandırmak da nedir. Mehdinin çıkmadığına dâir delîl çoktur: ”Mehdî, kutsal emanetlerle çıkacak.” Kutsal emânetler, henûz İstanbulda. ”[Şevval ayında ]Kudüs feth edildikten=israil yıkıldıktan 36 ay ve 72 [gün] sonra Mehdî çıkar.” Kudüs, ne zaman feth edildi. Şu`ayb bin Salih nerde. Ukayl ve Haris bin Harras nerde. Süfyani [Urwe bin Muhammed/Ebu Utbe] nerde. Haresta=Suriye Şam Dimeşkın köyü, yere ne zaman battı. Ay, 3 gece ard arda 1er kerre ne zaman tutuldu. Hesapların ve her zamanki tutulmaların aksine/tersine, Ramazanın başında Ay ve ortasında Güneş, ne zaman tutuldu. Tutulma ile zuhur arasındaki kamerî 4 ay (3 ay 25 gün) sürede hangi yıldız, ne zaman geçti. Medine-i Munewwerade ne zaman katl-i `amm oldu. Hangi malı toplayan [yönetici] öldükten sonra ve Süfyani çıkmadan önce, hangi za`îf adam, [Arapların] başına geçti. Hangi 15 Ramazan Cumua gecesi, Gökten 2 kerre ses duyuldu. ”o ses, depremlerin çok olduğu [miladi] bir senede duyulacak.” Örnekleri çoğaltmak mümkin.

 35. Hicri kameri takvimde başlangıç hicri kameri 1dir (1 Muharrem 1=16 Temmuz 622 Cuma). Asır, 100 yıl olup hicri kameri asırlar 1le başlar, 00la biter. Ya`ni 00la başlayıp 99la bitmez. 1le başlayıp 99la da bitmez. 99la bitse 99 yıl olur, 100 etmez. Hicri kameri 14üncü asır, 1300de değil 1+1300=1301de başlar, 1399da değil 1400de biter. 15inci asır, 1400de değil 1401de başlar ve 1499da değil 1500der biter. Ka`bedeki 1979 fitnesi 21 Kasım 1979da gazeteye tab`/basılmış. Demek ki 01 Muharrem 1400de değil ondan önce ya`nî Zilhicce 1399da olmuş. Hem 1400de olmuş kabul etsek bile gerek Mehdi çıkmadığı gerek 1400 yılı asrın başı değil sonu olduğu gerek (31.07.)1987=Zilhicce 1407de böyle bir fitnenin tekrarlanması ve gerekse zuhur öncesi alametlerin tamm anlamıyla yaşanmamış olması, Kasım 1979da yaşanan fitne olayının Mehdinin doğumuyla ve zuhuruyla alaqası yoktur. Bağdat/Iraqta 1400 ve 1411 ve 1424 ve 1432de yaşanan fitneler, 4 fitneyle alaqalı olmayabilir. Zilqa`de 1400=Eylül 1980_Muharrem 1409=Ağustos 1988de yaşanan Irak_İran Savaşı, başlangıç olarak geçen 14üncü asra tâbi`dir. (Bu ayrıntı, nazar/diqqatimden kaçmış, `özür dilerim ve düzeltirim.) Ayrıca fitne, 4 tâne olacak ve illâ Irâqla `alâqalı olacak diye bir şey’/kural_qâide yok. ”Mehdî, fitneler aralığında gelecek [ona halifelik evinde/barış halinde gelecek]. Bu fitnelerin sonuncusu, Ma`sûm insan[lar]ın öldürülmesidir ki artık nihayet Mehdi çıkar.” Ma`sum=Nefs_i Zekî, zuhûrdan 15 gece önce (25 ? Zilhiccede) şehîd edilir. Masum [Zeki] ile Haşimi `Arap, `aynî şahs olabilir. Çünki Hâşimî `Arap [cemâziyel âhir]+18 ay=[Zilhicce] ayında öldürülecektir. 1411 ve 1424 ve 1432=1991,2003,2011deki olayları, 4 fitnenin ilk 3ü saysak demek ki 4üncüsü bu yıl=1434te çıksa 1434+18=1452+… Neden 3 nokta. Çünki rivayetler, farklı lafz ve farklı ma`nâlarda. 1452+7 yıl barış/musâlaha/anlaşma/barış+[1400+30_90 ve +2/3]=en erken 1462/Ocak 2040 eder. 18 ifâdesi yıl değil gün ise ve 1452yle alaqası yoksa ve hattâ dahası Müceddîd Mehdî son 25te çıkacaksa en erken 1476_1500de çıkar. Deccal fitnesi, takvimde 40 gün ancak yaşanılan boyutta 421 gün 7 sâ`at gibi sürecek [7/8 Zilhicce {Pazar}dan 16 Muharrem {Perşembe}ye kadar]. Mehdi, 5 ila 40 yıl hükm edecek. Peki kaç yıl. Cevap: 40 yıl (23+17). 1443+40=1483+23=63 yaşında 1506da 2inci ğaybette `ömrü (17 yıl) uzayacak. 1483+”30 küsûr=(30 ilâ 39) yıl” sonra Deccal. ”Asrın başlarında Deccal”=1483+37=Zilhicce HACC 1520de Deccal. Fitnenin 34üncü gününde 10 Muharrem Aşure günü Mesih İsa a.s.+15/20/30/40=1561=30.09.2136da Ye’cûc Me’cûc+7 yıl ifsâd=1568 (8 Şubat 2143 Cumua) Güneş, batıdan doğar (+6 ay ila 150 yıl). 1568+40=”asrın başlarında”son müslimân vefât ederler+100 yıl=”asrın başlarında, ramazan bayramında/1_3 şevvâl” 1inci nefha ve +40 [yıl]=2inci nefha. ”Dünya, 2inci nefhada 100 bin misl/kat genişler.” 3üncü nefha yoktur; âyetlerde ve hadîslerde 2 nefha/sûrDAN bahs edilir. MEHDÎ 10.01.`aşûre Çarşamba/yewmurrâbi` 1483=08_09 Haziran gecesi 2060tan önce çıkmaz. (HAZRET-i ALLÂH BİLİR.)

 36. 1)Hadislerde bahsedilen büyük şehirlerin yokmuş gibi yıkılması olayından maksat; sadece 1945′te gerçekleşen Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki şehirlerinin bombardıman edilmesi olayı değildir.
  “Büyük şehirler, dün sanki yokmuş gibi helak olur. Süfyani ile/ve ordusu kalabalık beş kabileyi istila eder, emrine alır.”
  Bu hadise göre, ileride birçok büyük şehirler yağmalanacaktır. Bu dahaca gerçekleşmedi.

  2)Hadislerde bahsedilen Kabe baskınından maksat; 1979′ta meydana gelen kabe baskını değildir.
  “Onun (Hz. Mehdi (a.s.)’nin) çıkacağı yıl, insanlar hacca, başlarında bir emir bulunmadan gidecekler… Hep birlikte Beyt-i Şerif’i tavaf edecekler, sonra Mina’ya indiklerinde, köpekler gibi birbirine saldıracak, hacılar soyulacak, kanlar Akabe Cemresinin üzerine akacak.”
  “İnsanlar başlarında bir imam bulunmaksızın hac ederler. Mina’ya indiklerinde etrafları, köpeklerin sarışı gibi sarılıp, kabilelerin birbirine girmesi ile büyük savaşlar olur. Öyle ki ayaklar kan gölü içinde kalır.”
  Bu hadislere göre, ileride tam Hz. Mehdi’nin zuhur edeceği yılda Mekke ve Medine’de çok büyük olaylar meydana gelecektir.

  3)Hadislerde bahsedilen Ramazan ayındaki ay ve güneş tutulmalarından maksat; 1981-1982 ve 2001-2002 yıllarında meydana gelen ay ve güneş tutulmaları değildir.
  “Bizim Mehdimiz için iki alamet vardır ki, Allah semavat ve arzı yarattığından bu yana böyle bir şey vaki olmamıştır. Bunlar Ramazan’ın ilk gecesinde ay, yarısında ise güneş tutulmasıdır. Allah semavat ve arzı yarattığından beri böyle bir şey olmamıştır.”
  “Hz. Mehdi (a.s) için 2 alamet vardır ki, bunun birincisi, Ramazan’ın birinci gecesi Ay’ın ikincisi de ortasında Güneş’in tutulmasıdır.”
  “Ramazan’ın birinci gecesi Ay, ortasında Güneş tutulacaktır.”
  “Onun saltanatı zamanında, Ramazan ayının on dördünde Güneş tutulacaktır, o ayın ilkinde ise Ay kararacak…”
  “Güneş’in oruç ayının ortasında, Ay’ın ise sonunda tutulması…”
  “Hz. Mehdi (as)’nin gelişi Razaman ayında Ay’ın iki kere tutulmasına sebep olacaktır.”
  “Ay üç gece üst üste tutulacak, sonra Mehdi zuhur edecektir.”
  Bu hadislere göre Hz. Mehdi’nin zuhurundan önceki en son Ramazan ayının başında ay, ortasında güneş, sonunda üç gece üst üste tekrar ay tutulacak (kararacak). Gerçekten de Allah (c.c.) semavat ve arzı yarattığından beri böyle bir şey vaki olmamıştır. Bugüne kadar hep Ramazan ayında sadece ortasında ay, sonunda güneş tutulmuştur (kararmıştır).

  4)Hadislerde bahsedilen doğu tarafından bir ateşin görülmesinden maksat; 1979’da İstanbul Boğazı’nın Haydarpaşa limanında meydana gelen Independenta tanker patlaması asla değildir. Bir kere bu olay Ramazan’ın ortasında gerçekleşecektir ve Cebrail (a.s.) herkesin duyup anlayacağı şekilde şiddetli bir nida edecektir.
  “Siz üç veya yedi gün, DOĞUDAN BİR ATEŞİ GÖRDÜĞÜNÜZ ZAMAN AL-İ MUHAMMED’İN (HZ. MEHDİ (AS)’IN) ÇIKMASINI BEKLEYİNİZ, inşaAllah-u Teala, bir münadi (gökten bir melek) Hz. Mehdi (as)’ın ismi ile semadan (gökten) nida edecek ki, doğuda batıda olan herkes bu sesi işitecek. Öyleki korkudan UYKUDA OLANLAR UYANACAK, AYAKTA OLAN ÇÖKECEK, OTURAN İSE AYAĞA FIRLAYACAKTIR.”
  Hz. Mehdi’nin zuhurundan önceki en son Ramazan ayının ortasında doğu cihetinden 3 veya 7 gün geceyi aydınlatan kızıl-sarı bir ateş görülecektir ki, o zaman yeryüzünde zulümler ve katliamlar çok olacağı için bu ateş semadaki meleklerin gözyaşları sonucu oluşan bir ateş olacaktır, bu olay Allah (c.c.) tarafından bir mucizedir. Bu ateş varken Cebrail (a.s.), Hz. Mehdi’nin ve babasının adıyla herkesin kendi lisanında duyup anlayabileceği öyle şiddetli bir nida edecektir ki, herkesin korkudan kalpleri yerinden fırlayacak gibi olacaktır.

  5)Hadislerde bahsedilen Hz. Mehdi (a.s.)’nin çıkış alameti olan ordunun çölde yere batması olayından maksat; Saddam Hüseyin’in ordusunun Irak çölünde yere batması olayı değildir.
  “Süfyani’nin Medine’ye gönderdiği Ordu üç günlük bir işgalden sonra Mekke’ye yönelir, ancak Beyda’ya geldiğinde Allah Teala “Ya Cebrail onları cezalandır” emri ile Cebrail (a.s.)’ı gönderir ve Cebrail (a.s.) bir ayağını yere vurarak bu orduyu toprağa gömer. Sadece Süfyani’ye haber getirecek iki kişi sağ kalır. Bu iki kişi Süfyani’ye gelip durumu anlattığında o herhangi bir korku duymaz. Bu sırada Kureyş soyundan bir grup insan Konstantiniyye’ye kaçar. Ancak Süfyânî Rum büyüğüne haber göndererek bunları geri istetir. Bu kişiler ona iade edilir. Süfyani de Şam kapısında onların boynunu vurdurur.”
  Bu hadiste bahsedilen olay ileride Süfyani huruc ettikten daha sonra Hz. Mehdi’nin zuhurunun akabinde gerçekleşecektir.

  6)Hadislerde bahsedilen güneşin alamet olarak doğması olayından maksat; 1999′da son yüzyılın tam güneş tutulması olayı değildir.
  “O, (Mehdi), Güneş’ten bir alamet belirinceye kadar gelmeyecektir.”
  Bu haise göre, ileride güneş bir X gezegeninin ve aynı zamanda yoğun yıldızlar kümesinin çekim gücü etkisiyle öyle bir patlayacaktır ki, bu patlama dünyanın ta atmosferine ulaşacaktır. Bu olağanüstü hadise de resmen Allah (c.c.) tarafından bir mucize eseri olarak gerçekleşecektir.

  7)Hadislerde bahsedilen büyük ve hayret verici olayların meydana gelmesinden maksat; öyle yaşanmış Taksim olayı falan değil.
  “… Sonra Cemaziyu’l -Evvel ve Cemaziyu’l- Ahir (Cemadül Sani) ayları ve Receb ayı arasında çok tuhaf olaylar meydana gelecektir.”
  Bu olaylar Hz. Mehdi’nin zuhurundan önceki en son Cemadül Sani ve Receb aylarında meydana gelecek olan olağanüstü olaylar olacaktır.

  Henüz gerçekleşmeyen ve gerçekleşecek olan diğer başlıca alametler şunlardır:

  8)• Süfyani’nin çıkış alametleri:
  4.51— Naim, Ammar b. Yasir’den tahric etti, O şöyle dedi: (Mehdi’nin alameti) Türk size hücum ettiği zaman, malı toplayan halifeniz öldüğü zaman, o halifeden sonra iki yıl içinde de azledilecek olan zayıf bir adam başa geçtiği zaman, Şam’ın batısında batma olduğu zaman, Şam’dan üç kişi çıktığı zaman, Batı insanları da Mısır’a çıktığı zaman, bunlar Süyfani’nin alametleri olacaktır.

  9)*Mehdi’den önce onun ehli beytinden Doğu’da bir zat çıkar (Başlarında Adiyoğullarından bir zatın bulunduğu büyük ordular (Hazreti Mehdi’nin yakın akrabası olup Maveraünnehir’den ordularıyla ona yardıma çıkan) Hâşimi’ye yardım etmek üzere Sicistan tarafından gelecekler.), hedefi Beytül Makdis (Kudüs) olarak, o 18 ay omzunda kılıç taşır, öldürür, yaralar, ancak oraya varamadan ölür.

  10)*Bir adam Şam’ı ve bir adamda Mısır’ı ele geçirdikleri zaman onlara Şam ve Mısır halkının bir kısmını öldürecekler ve bir kısmını da esir edecekler. Sonra küçük siyah bayraklarla donatılmış bir ordu (Haşimoğullarından olan ve sağ avucunda bir ben bulunan zat (haşimi) ve ona biat eden Horasan halkı) doğudan gelecek ve başlarında bulunan kişi Şam kralını öldürecektir. İşte o Biri Batıda (Mısır’da Kindeli Topal ve ordusu olan Berberi kavmi), biri Cezire’de, birisi de Şam’da olmak üzere 3 grup bayrak dikilir. Fitne bunların arasında 1 yıl devam ettikten sonra, Süfyani’nin çıkışı ve yaptığı zulüm ve fücuru anılır. Sonra Mehdi (a.s.)’ın hurucu ve insanların Rükun ile Makam arasında O’na biatları anılır. kimse, Mehdi’ye itaati teşvik eder.

  11)*Fırat nehrinin durdurulması ve onun suyunun Kufe’ye girip şehri harap etmesi./Fırat nehri taşacak ve Kufe’yi sel götürecek.

  12)*Ondan (Mehdi’den) önce, bir Haşimi malik olacak, ve Emevi’lerden az sayıda insan kalacaktır. Daha sonra ise her bir adam başına 2 kişiyi öldürerek, kadınlardan başka kimseyi sağ bırakmayan bir Emevi çıkacak, bilahare de Hz. Mehdi zuhur edecektir.

  13)*Ondan (Mehdi’den) önce bir fitne olacak, Hz. Ali’nin soyundan bir adam çıkacak ve etrafına geniş bir cemaat toplanacaktır. Bu insan, Allah’ın dinine zerre kadar muhalefet etmeyecektir. Sonunda ölecek veya öldürülecektir. Bilahare de Mehdi zuhur edecektir.

  14)* Maverâunnehr’den bir adam çıkacak, ona el-Hâris İbnu Harrâs (çiftçi) denecek (Bu şahıs Mehdi’nin baba kardeşi yahut amcaoğludur (Hasani’dir.).). (Ordusunun) önünde Mansûr denen bir adam olacak. Bu zât Âl-i Muhammed için (malıyla, canıyla, silahıyla zemin) hazırlayacak, hilafeti mümkün kılacaktır. Tıpkı Kureyş’in Resulullah Aleyhisselâm’a mümkün kıldığı gibi. Ona yardımcı olmak ve icabet etmek her müslümana vâcib olmuştur.

  15)*Habeşliler Araplarla savaşmak isterler, ancak onlar korkup Ürdün toprağına sığınırlar. Bu arada Süfyânî 360 süvari ile Şam’a varır ve 1 ay içinde 30 bin kişi onlara iltihak eder. Süfyânî daha sonra ordusunu Irak’a gönderir ve Zevra’da 100 bin kişiyi öldürür. Nihayet Kûfe’ye varır, burada da 60 bin kişiyi katleder ve onları esir ederek bir ordu daha hazırlar ve onu Medine’ye gönderir. Ancak bu arada doğuda başlarında Şuayb bin Salih Temimi’nin bulunduğu bir ordu toplanır. Sonra başlarında Adiyoğullarından bir zatın bulunduğu büyük ordular, Hazreti Mehdi’nin yakın akrabası olup Maveraünnehir’den ordularıyla ona yardıma çıkan Hâşimi’ye (Haris’e/Hasani’ye) yardım etmek üzere Sicistan tarafından gelecekler. Böylece Allah-u Tealâ onun yardımcılarını ve ordularını galip edecek. Süfyani ordularıyla, Rey kentinde yaşanacak harp vakasından sonra Medâin’de büyük bir savaş patlayacak. Sonra kurtulan herkesin uzun süre anlatacağı sert bir vaka da Akarkûka’da yaşanacak. Böylece siyah sancaklar gele gele (Dicle) suyuna inecekler. Süfyâni’nin adamlarından Kûfe’de bulunanların çoğu bu haberi alınca kaçmaya başlayacaklar. Birleşen siyah sancaklı ordular, düşmanlarını yok ederek Kûfe’li esirleri kurtarır.

  16)*Sevbân radıyallahu anh anlatıyor: “Reslülullah aleyhissalatu vesselâm buyurdular ki: “Sizin hazinenizin yanında üç kişi kavga edecek: Üçü de bir halifenin evladıdır. (Halifelik) bunların hiçbirine nasip olmayacaktır. Sonra meşrık (doğu) cihetinden (Beni Temim’den ismi Şuayb bin Salih komutasındaki) siyah bayraklar (taşıyan bir ordu) zuhur edecek, hiçbir kavmin öldürmediği şekilde sizi öldürecek.”

  17)*Süfyani ordusunu, Horasan ve Fars toprağından doğu’nun bütün insanlarına karşı gönderir. Doğu halkı ile defalarca savaşır. Bu savaşlar devam ederken, doğu’nun en uç noktasında Beni Haşim’den birisine biat edilir. Beni Haşim’den olan bu genç, Horasan ehli ile beraber çıkar ve başlarında Şuayb bin Salih Temimi olur. Bu genç sarışın olup hafif sakallıdır. Beş bin kişilik ordusu vardır. Bu ikisi birleşirler ve Şuayb bin Salih Temimi komutan olur. Bunların karşısına dağlar çıksa ezilir. Süfyani’nin ordusu ile savaşırlar, ancak Süfyani galip gelir. Haşimi genç (Hasani) (Kümme’ye) kaçar. Şuayb bin Salih de saklanarak Kudüs’e gelir ve Hz. Mehdi Şam’a ulaştığında onun için Kudüs’de bir ev hazırlar./Hz. Mehdi’nin Şam’a gelmekte olduğu haberi ona ulaşınca, gidip Hz. Mehdi’ye katılacak ve yetkilerini (hilafeti) ona devredecek (Velid diyor ki: “Bu haşimi Mehdi’nin amcasıdır. Bazıları ise onun Mehdi’nin amcaoğlu (Hasani) olduğunu söylemişlerdir ve ölmeyerek hezimetten sonra Mekke’ye kaçtığını ve Mehdi zuhur ettiği zaman, onun da çıkacağını belirtmişlerdir.).

  18))*(Fırat dağı altından ve gümüşten bir dağı açığa çıkardıktan sonra) Lam nahiyelerinde biraz ötesinde Fırat etrafında büyük bir ordu toplanır, mal üzerine savaşırlar. Her bir dokuz kişiden yedisi öldürülür. Bu, Ramazan ayında işitilen şiddetli ses ve korkudan sonra ve üç sancağın ayrılmasından sonradır. Onlardan her biri mülkü (idareyi) kendileri için ister, içlerinde Abdullah isminde biri kişi vardır.

  19)*Şevval’de (manası anlaşılmayan) savaş naraları, Zilhicce’de (dünya) harp(i) ve kıtal (muharebe, kavga) olur, yine Zilhicce’de Hacılar talana uğrar (öldürülür), hatta caddeler kandan geçilmez ve haramlar çiğnenir. Beyt-ül Muazzama’ın (Kabe’nin) yanında büyük günahlar işlenir. Yine Cemadül sani ve Recep aylarında da pek çok hayret verici şeyler görülür. Hercümerç çoğalarak devam eder. Üçten biri öldürülür üçten biri de ölür. Baştaki sorumluların hepsi de zalim olur. Kişi mümin akşamlar, kafir olarak sabahlar.

  20)*Zuhurundan hemen önce Süfyani bir ordusunu Medine’ye gönderdiği zaman, Medine’li bir halifenin ölümünde ihtilaf olacaktır. İşte tam o esnada, Medine’de bulunan Hz. Mehdi, Mekke’ye gelecek ve Mekke’liler, kendisi istemediği halde ondan ortaya çıkmasını talep edecekler ve sonunda Rükun (Kabenin köşesi) ile Makam (Hz. İbarahim’in makamı) arasında ona biat edeceklerdir.

  21)*Hz. Mehdi(a.s.)’ın zuhurundan 15 gün önce Rükun ile Makam arasında (Kabe’de) bir Haşimi (Nefsi Zekiyye) ve kardeşi öldürülecek (Kaim’in (a.f) kıyamı ile Nefs-i Zekiye’nin öldürülmesi arasında yalnızca on beş gecelik bir mesafe vardır.). O zaman Allah-u Teala ve melekleri gazaba gelecek.

  Olacak olan hadiseleri başlıca böyle sıralamak mümkündür.

  ✩✩✩Son olarak da, Hz. Mehdi’den önce katliamların, zulümlerin, kargaşaların; yani fitnelerin ve depremlerin çoğalması gibi alametlerin de öyle günümüzdeki son 34 yıldır gerçekleşen çeşitli iç ve devletler arası savaşlarla, depremlerle falan da tam olarak alakası yoktur. Hz. Mehdi (a.s.)’dan önce doğal afetler, kıtlıklar, hastalıklar ve fitneler (savaşlar, zulümler, kargaşalar vb.) öyle bir çoğalacak ki, kişi bu fitneler arasında mümin olarak sabahlayacak kafir olarak akşamlayacak, mümin olarak akşamlayacak kafir olarak sabahlayacak ve insanlar keşke gördükleri bu fitneler karşısında ihtiyarlayacaklar ve sabah-akşam ölümü temenni edecekler. Ayrıca insanlar tamamen ümitsizlik ve yeis içindeyken ve hiç Mehdi falan yokmuş dedikleri bir zamanda Hz. Mehdi (a.s.) zuhur edecektir.

  1. Son olarak unuttuğum önemli bir alamet var:
   Keza (N.b. Hammad) Hakem b. Nafi’den tahric etti. Buyurdu ki: Kabileler arasındaki savaşlardan sonra, insanlar Mina ve Arafat’da iken münadi, “Emiriniz falandır” diye seslenir ve arkasından ikinci bir ses gelir. “Agah olun, bu münadi kesinlikle doğru söyledi” der. Bunun üzerine insanlar salihlarını sıyırırlar şiddetle çarpışırlar. İşte o zaman (Zilhicce ayında) semadan kendini belli eden bir el görünür ve savaş ise şiddetlenir. Hak yardımcılarının sayıları Bedir Savaşcıları sayısınca kalana kadar bu şiddet devam eder ve onlarda sahiblerine (Mehdi’ye) biat etmek için giderler.

   Davud bin Serhân’dan:
   İmam Caferi Sadık (aleyhi selam) şöyle buyurdu:
   “Gökten nida gelecek olan yıldan önce Recep ayında bir alamet vardır.
   Arzettim ki: O alamet nedir?
   Buyurdu ki: Aydan bir çehre ortaya çıkacak ve açık bir el görünecek.”

   Görüldüğü gibi yukarıdaki rivayetlerin birinde elin; Zilhicce ayında, diğerinde Recep ayında diyor. İlk rivayet 2.’ye göre daha sahih olduğundan Zilhicce ayında ay çepeçevre bir el suretini alacaktır ve savaş şiddetlenecektir.

 37. 1)“Büyük şehirler, dün sanki yokmuş gibi helak olur. Süfyani ile/ve ordusu kalabalık beş kabileyi istila eder, emrine alır.”
  2)“Onun (Mehdi’nin) çıkacağı yıl, insanlar hacca, başlarında bir emir bulunmadan gidecekler… Hep birlikte Beyt-i Şerif’i
  tavaf edecekler, sonra Mina’ya indiklerinde, köpekler gibi birbirine saldıracak, hacılar soyulacak, kanlar Akabe Cemresinin
  üzerine akacak.”
  “İnsanlar başlarında bir imam bulunmaksızın hac ederler. Mina’ya indiklerinde etrafları, köpeklerin sarışı gibi sarılıp,
  kabilelerin birbirine girmesi ile büyük savaşlar olur. Öyle ki ayaklar kan gölü içinde kalır.”
  3)“Bizim Mehdimiz için iki alamet vardır ki, Allah semavat ve arzı yarattığından bu yana böyle bir şey vaki olmamıştır.
  Bunlar Ramazan’ın ilk gecesinde ay, yarısında ise güneş tutulmasıdır. Allah semavat ve arzı yarattığından beri böyle bir şey
  olmamıştır.”
  “Mehdi için 2 alamet vardır ki, bunun birincisi, Ramazan’ın birinci gecesi Ay’ın ikincisi de ortasında Güneş’in
  tutulmasıdır.”
  “Ramazan’ın birinci gecesi Ay, ortasında Güneş tutulacaktır.”
  “Onun saltanatı zamanında, Ramazan ayının on dördünde Güneş tutulacaktır, o ayın ilkinde ise Ay kararacak…”
  “Güneş’in oruç ayının ortasında, Ay’ın ise sonunda tutulması…”
  “Mehdi’nin gelişi Razaman ayında Ay’ın iki kere tutulmasına sebep olacaktır.”
  “Ay üç gece üst üste tutulacak, sonra Mehdi zuhur edecektir.”
  4)“Siz üç veya yedi gün, DOĞUDAN BİR ATEŞİ GÖRDÜĞÜNÜZ ZAMAN AL-İ MUHAMMED’İN (MEHDİ’nin) ÇIKMASINI BEKLEYİNİZ,
  inşaAllah-u Teala, bir münadi (gökten bir melek) Mehdi’nin ismi ile semadan (gökten) nida edecek ki, doğuda batıda olan
  herkes bu sesi işitecek. Öyle ki korkudan UYKUDA OLANLAR UYANACAK, AYAKTA OLAN ÇÖKECEK, OTURAN İSE AYAĞA FIRLAYACAKTIR.”
  5)“Süfyani’nin Medine’ye gönderdiği Ordu üç günlük bir işgalden sonra Mekke’ye yönelir, ancak Beyda’ya geldiğinde
  Allah Teala: “Ya Cebrail, onları cezalandır” emri ile Cebrail’i gönderir ve Cebrail, bir ayağını yere vurarak bu orduyu
  toprağa gömer. Sadece Süfyani’ye haber getirecek iki kişi sağ kalır. Bu iki kişi Süfyani’ye gelip durumu anlattığında o
  herhangi bir korku duymaz. Bu sırada Kureyş soyundan bir grup insan Konstantiniyye’ye kaçar. Ancak Süfyânî Rum büyüğüne haber
  göndererek bunları geri istetir. Bu kişiler ona iade edilir. Süfyani de Şam kapısında onların boynunu vurdurur.”
  6)“O, (Mehdi), Güneş’ten bir alamet belirinceye kadar gelmeyecektir.”
  7)“… Sonra Cemaziyu’l -Evvel ve Cemaziyu’l- Ahir (Cemadül Sani) ayları ve Receb ayı arasında çok tuhaf olaylar meydana
  gelecektir.”
  8)Naim, Ammar b. Yasir’den tahric etti, O şöyle dedi: (Mehdi’nin alameti) Türk size hücum ettiği zaman, malı toplayan
  halifeniz (yöneticiniz) öldüğü zaman, o halifeden sonra iki yıl içinde de azl edilecek (görevden alınacak) olan zayıf bir
  adam başa geçtiği zaman, Şam’ın batısında (Suriyenin hıraste/haresta karyeSİ) batma olduğu zaman, Şam’dan üç kişi çıktığı
  zaman, Batı insanları da Mısır’a çıktığı zaman, bunlar Süyfani’nin alametleri olacaktır.”
  9)”Mehdi’den önce onun ehli beytinden Doğu’da bir zat çıkar (Başlarında Adiyoğullarından bir zatın bulunduğu büyük ordular
  (Mehdi’nin yakın akrabası olup Maveraünnehir’den ordularıyla ona yardıma çıkan) Hâşimi’ye yardım etmek üzere Sicistan
  tarafından gelecekler.), hedefi Beytül Makdis (Kudüs) olarak, o 18 ay omzunda kılıç taşır, öldürür, yaralar, ancak oraya
  varamadan ölür.”
  10)”Bir adam Şam’ı ve bir adamda Mısır’ı ele geçirdikleri zaman onlara Şam ve Mısır halkının bir kısmını öldürecekler ve bir
  kısmını da esir edecekler. Sonra küçük siyah bayraklarla donatılmış bir ordu (Haşimoğullarından olan ve sağ avucunda bir ben
  bulunan zat (haşimi genç) ve ona biat eden Horasan halkı) doğudan gelecek ve başlarında bulunan kişi Şam kralını
  öldürecektir. İşte o Biri Batıda (Mısır’da Kindeli Topal ve ordusu olan Berberi kavmi), biri Cezire’de, birisi de Şam’da
  olmak üzere 3 grup bayrak dikilir. Fitne bunların arasında 1 yıl devam ettikten sonra, Süfyani’nin çıkışı ve yaptığı zulüm ve
  fücuru anılır. Sonra Mehdi’nin hurucu ve insanların Rükun ile Makam arasında O’na biatları anılır. O kimse, Mehdi’ye itaati
  teşvik eder.”
  11)”Fırat nehrinin durdurulması ve onun suyunun Kufe’ye girip şehri harap etmesi/
  Fırat nehri taşacak ve Kufe’yi sel götürecek.”
  12)”Ondan (Mehdi’den) önce, bir Haşimi malik olacak ve Emevi’lerden az sayıda insan kalacaktır. Daha sonra ise her bir adam
  başına 2 kişiyi öldürerek, kadınlardan başka kimseyi sağ bırakmayan bir Emevi çıkacak, bil ahare de Mehdi zuhur edecektir.”
  13)”Ondan (Mehdi’den) önce bir fitne olacak, Ali’nin soyundan bir adam çıkacak ve etrafına geniş bir cemaat toplanacaktır.
  Bu insan, Allah’ın dinine zerre kadar muhalefet etmeyecektir. Sonunda ölecek veya öldürülecektir. Bil ahare de Mehdi zuhur
  edecektir.”
  14)”Maverâunnehr’den bir adam çıkacak, ona el-Hâris İbnu Harrâs (çiftçi) denecek (Bu şahıs Mehdi’nin baba kardeşi yahut
  amcaoğludur. (Ordusunun) önünde Mansûr denen bir adam olacak. Bu zât Âl-i Muhammed için (malıyla, canıyla, silahıyla zemin)
  hazırlayacak, hilafeti mümkün kılacaktır. Tıpkı Kureyş’in Resulullah’a mümkün kıldığı gibi. Ona yardımcı olmak ve icabet
  etmek her müslümana vâcib olmuştur.”
  15)”Habeşliler, Araplarla savaşmak isterler, ancak onlar korkup Ürdün toprağına sığınırlar. Bu arada Süfyânî 360 süvari ile
  Şam’a varır ve 1 ay içinde 30 bin kişi onlara iltihak eder. Süfyânî daha sonra ordusunu Irak’a gönderir ve Zevra’da 100 bin
  kişiyi öldürür. Nihayet Kûfe’ye varır, burada da 60 bin kişiyi katleder ve onları esir ederek bir ordu daha hazırlar ve onu
  Medine’ye gönderir. Ancak bu arada doğuda başlarında Şuayb bin Salih Temimi’nin bulunduğu bir ordu toplanır. Sonra başlarında
  Adi oğullarından bir zatın bulunduğu büyük ordular, Mehdi’nin yakın akrabası olup Maveraünnehir’den ordularıyla ona yardıma
  çıkan Hâşimi’ye (Haris’e) yardım etmek üzere Sicistan tarafından gelecekler. Böylece Allah-u Tealâ onun yardımcılarını ve
  ordularını galip edecek. Süfyani ordularıyla, Rey kentinde yaşanacak harp vakasından sonra Medâin’de büyük bir savaş
  patlayacak. Sonra kurtulan herkesin uzun süre anlatacağı sert bir vaka da Akarkûka’da yaşanacak. Böylece siyah sancaklar
  gele gele (Dicle) suyuna inecekler. Süfyâni’nin adamlarından Kûfe’de bulunanların çoğu bu haberi alınca kaçmaya
  başlayacaklar. Birleşen siyah sancaklı ordular, düşmanlarını yok ederek Kûfe’li esirleri kurtarır.”
  16)”Sevbân anlatıyor: “Resulullah buyurdular ki: “Sizin hazinenizin yanında üç kişi kavga edecek: Üçü de bir
  halifenin evladıdır. (Halifelik) bunların hiçbirine nasip olmayacaktır. Sonra meşrık (doğu) cihetinden (Beni Temim’den ismi
  Şuayb bin Salih komutasındaki) siyah bayraklar (taşıyan bir ordu) zuhur edecek, hiçbir kavmin öldürmediği şekilde sizi
  öldürecek.”
  17)”Süfyani, ordusunu Horasan ve Fars toprağından doğu’nun bütün insanlarına karşı gönderir. Doğu halkı ile defalarca
  savaşır. Bu savaşlar devam ederken, doğu’nun en uç noktasında Beni Haşim’den birisine biat edilir. Beni Haşim’den olan bu
  genç, Horasan ehli ile beraber çıkar ve başlarında Şuayb bin Salih Temimi olur. Bu genç sarışın olup hafif sakallıdır. Beş
  bin kişilik ordusu vardır. Bu ikisi birleşirler ve Şuayb bin Salih Temimi komutan olur. Bunların karşısına dağlar çıksa
  ezilir. Süfyani’nin ordusu ile savaşırlar, ancak Süfyani galip gelir. Haşimi genç (Küme’ye) kaçar. Şuayb bin Salih de
  saklanarak Kudüs’e gelir ve Mehdi Şam’a ulaştığında onun için Kudüs’de bir ev hazırlar./
  Mehdi’nin Şam’a gelmekte olduğu haberi ona ulaşınca, gidip Hz. Mehdi’ye katılacak ve yetkilerini (hilafeti) ona devredecek.
  (Velid diyor ki: “Bu haşimi Mehdi’nin amcasıdır. Bazıları ise onun Mehdi’nin amcaoğlu olduğunu söylemişlerdir ve ölmeyerek
  hezimetten sonra Mekke’ye kaçtığını ve Mehdi zuhur ettiği zaman, onun da çıkacağını belirtmişlerdir).
  ”MEHDİNİN ZUHURUNDAN birkaç ay=7/9 AY ÖNCE (REBİUL AHİR WEYA CEMAZİYEL AHİR AYINDA) REY ŞEHRİNDE ŞUAYB BİN SALİH TEMİMİ
  KEWSEC/köse ÇIKAR. KUDÜSTE YENİLGİ ALIR. 7/9 AY SAKLANIR/GİZLENİR. MEHDİ ÇIKINCA, ŞUAYB GELİP MEHDİYE TÂBİ` OLUR.”
  ”KUDÜSÜN FETH EDİLMESİNDEN 36 (ay) SONRA ŞUAYB WE ŞUAYBtan AZ BİR ZAMAN/ÇOK YAKIN BİR ZAMAN=72 (gün) SONRA MEHDİ ÇIKAR:”
  tamm 36 hafta=252 gün olup 9 ay eder. 72 ifadesi de ay olsa kudüs (rebiul ahirde) feth edildikten 72 ay we 36 hafta sonra
  (10 muharrem=aşure gecesi) Mehdi çıkar.” ”Mehdiden 9 ay önce (rebul ahir ayında 3 kerre aynı=çık rü’yâsını gören) Süfyani çıkar.”
  18)”(4üncü) fitne, 18 (yıl) sürer.(Fırat dağı altından bir dağı açığa çıkardıktan sonra) Lam nahiyelerinde biraz ötesinde
  Fırat etrafında büyük bir ordu toplanır, mal üzerine savaşırlar. Her bir dokuz kişiden yedisi öldürülür. Bu, Ramazan ayında
  işitilen şiddetli ses ve korkudan sonra ve üç sancağın ayrılmasından sonradır. Onlardan her biri mülkü (idareyi) kendileri
  için ister, içlerinde Abdullah isminde biri kişi vardır.”
  19)”Şevval’de (manası anlaşılmayan) savaş naraları, Zilhicce’de (dünya) harp(i) ve kıtal (muharebe, kavga) olur, yine
  Zilhicce’de Hacılar talana uğrar (öldürülür), hatta caddeler kandan geçilmez ve haramlar çiğnenir. Beyt-ül Muazzama’ın
  (Kabe’nin) yanında büyük günahlar işlenir. Yine Cemadül sani (cemaziyel ahir) ve Recep aylarında da pek çok hayret verici
  şeyler görülür. Hercü merç çoğalarak devam eder. Üçten biri öldürülür üçten biri de ölür. Baştaki sorumluların hepsi de zalim
  olur. Kişi mümin akşamlar, kafir olarak sabahlar.”
  20)”Zuhurundan hemen önce Süfyani bir ordusunu Medine’ye gönderdiği zaman, Medine’li bir halifenin ölümünde ihtilaf
  olacaktır. İşte tam o esnada, Medine’de bulunan Hz. Mehdi, Mekke’ye gelecek ve Mekke’liler, kendisi istemediği halde ondan
  ortaya çıkmasını talep edecekler ve sonunda Rükun (Kabenin köşesi) ile Makam (İbrahim’in makamı) arasında ona biat
  edeceklerdir.”
  21)”Mehdinin zuhurundan 15 gün önce Rükun ile Makam arasında (Kabe’de) bir Haşimi (Nefsi Zekiyye/ma`sum temyiz günahsız suçsuz) ve kardeşi öldürülecek
  (Kaim’in (a.f) kıyamı ile Nefs-i Zekiye’nin öldürülmesi arasında yalnızca on beş gecelik bir mesafe vardır.). O zaman
  Allah-u Teala ve melekleri gazaba gelecek.”
  22)Keza (aynı şekilde) (Naim bin Hammad) Hakem b. Nafi’den tahric etti. Buyurdu ki: Kabileler arasındaki savaşlardan sonra,
  insanlar Mina ve Arafat’da iken münadi, “Emiriniz falandır” diye seslenir ve arkasından ikinci bir ses gelir. “Agah olun, bu
  münadi kesinlikle doğru söyledi” der. Bunun üzerine insanlar salihlarını sıyırırlar şiddetle çarpışırlar. İşte o zaman
  semadan kendini belli eden bir el görünür ve savaş ise şiddetlenir. Hakk yardımcılarının sayıları, Bedr Savaşcıları sayısınca
  kalana (314 kişi) kadar bu şiddet devam eder ve onlarda sahiblerine (Mehdi’ye) biat etmek için giderler.”
  23)Davud bin Serhân’dan:
  İmam Caferi Sadıkı Tahiri Fadl, şöyle buyurdu:
  “Gökten nida gelecek olan yıldan önce Recep ayında bir alamet vardır.
  Arzettim ki: O alamet nedir?
  Buyurdu ki: Aydan bir çehre ortaya çıkacak ve açık bir el görünecek.”
  24) Naim bin Hammad, tahriçle Muhammed Hanefi-i Rumiyyeden riwayet etti:
  ”300 küsur islam âlimi, istanbulda (Muharrem ayında) toplandıktan 72 ay sonra Mehdi çıkar.”
  ”Mehdinin zuhuru hicri kameri asrın sonlarında=son 25inde olacak=hicri kameri sonu 76 ilâ 00 olan bir senede.” ”habwen `ales selc=kar_buz üzerinde bile olsanız”=kış mevsiminde. ”haccda [farz] haccın 3üncü=son ayında=hicri kameri 1inci ay olan Muharremin 9unu 10una bağlayan aşure gecesi yatsı we witr we 2 rek`at nâfile namazdan sonra Ka`be etrafında/Safâ tepesinde hutbe okuyup kutsal emanetler ile çıkar.” ”Deccal, asrın başlarında=ilk 25te=hicri kameri sonu 01 ilâ 25 olan bir yılda we Hazret-i İsa Mesih de ondan 33 gün sonra çıkar.”
  Mehdinin (gizli) hayatı 30 yıl=31 yaşında alenî=zuhûr olur. Genç=30_33 yaş. 30 yaşındayken Zilhiccede haccda Medine-i MunewwereDE katl-i `âmm olur. Ertesi ay, 31 yaşında çıkar. 30+3=31+2=33 yaşında Süfyaniyi gebertir. 5 yıl 1inci ğaybete girer. 2 yıl fa`âliyet=33+5+7=40 yaşındayken 9 yıllık 4üncü anlaşma/sulh/barışı Rûm Heraql Demmare ile yapar we 7 yıl 1inciden daha uzun olan 2inci ğaybete girer. 2inci ğaybette beqâsı=normal/asl/gerçek/haqîqî `ömrü olan 40 yaşı temdîd edilir=[23 yıl] uzatılır. Anlaşma, 7 yıl sürer we Melhame-i Kubrâ/`Uzma=(etli_bol kanlı we Dünyâdaki son harp/muhârebe olan)3üncü Dünyâ Savaşı, Mehdî 47 yaşındayken çıkar. 47+6=53 yaşındayken KostantıniyeYİ=istanbulu feth eder. 53+1=47+6+1=47+7=54 yaşındayken hurûc-u deccâl we nuzul-ü mesih olur. nebewî 63 yıllık `ömr-54=9 yıl süreyle Mehdi we Mesih berâber/ortak hukm eder. deccal fitnesinde zaman, takwimde [1inci günden i`tibâren]40 gün ki yaşanılan bu`ud=boyutta 421 gün 7 saat gibi geçer:354+30+7+30 gün +7 saat. ”Mehdi, 5 ila 40 yıl hukm eder.”: doğrusu, (Allah bilir) 23+9=32 yıldır. ”Mesih, 7/40/45 yıl hukm eder.”: doğrusu, (Allah bilir)15/20/30/40+7=22/27/37/47 yıldır. ”Deccalden sonra [[kıyametin 1inci sur/nefhasına kadar] 40/120/150 yıl.” ”Mesih wefat ettikten we 10/12 gün sonra Güneş batıdan doğduktan we batıdan tulû`dan 7/9 gün sonra Dâbbe çıktıktan ya`ni hayrlılardan sonra şerrliler=iyilerden sonra kötüler 6 ay ila 150 yıl.

 38. Hazreti Mehdi, 24-25 ocak 2040 (salı-çarşamba) gecesi (aşure 1462)nde çıkacak.
  Ömrü ve nasibi olanlar, 2027 (1449)dan itibaren Dünyanın başkalaştığını görecek. ”Afrikada (kameri) 12 yıl krallık yapan adamdan sonra esmer adam çıkar ve (ertesi kameri yılda) Mehdi zuhur edince onun yanında/lehine/cephesinde/tarafında savaşır. 1449+12+1=1462. Hem hadise uygun (13 kameri yıl) hem el mehdiyu aleyhirrıdvanın ebcedine hem ”kar-buz üstünde bile olsa” hadisine uygun (”sonbahar yaprakları gibi” diye de rivayet var o zaman el mehdiyyu aleyhirrıdvan=aşure 1472=05-06 Ekim Salı-Çarşamba 2049) 1462-31=1431. El takısı ta`rifi ifade eder. Ta`rif ile ma`rûf `aleniyet ve zuhûr anlamındadır. Ya`nî bilinmek ve ortaya çıkmak. Dolayısıyla Mehdi, 31 yaşında 1462de çıkar. Gökten ses, 14-15 Ekim 2038de duyulur. O halde ”aşure cumartesi doğar” rivayetine göre Mehdi, 26.12.2009da doğmuş olmalı. (DOĞRUNU HAZRETİ ALLAH BİLİR).

 39. Alamet, bir şeyin varlığına veya var olacağına işarettir. 29.02.1430 salı=24.02.2009da geçen Lulin ”çift kuruklu” yıldız, acaba Mehdiyyete mi işaret. Hani 1406=09.02.1986 Pazar ve Halley dendi ya. Acaba miladi 75-80 yılda bir geçen Halley değil de (bin) yılda bir geçen Lulin mi. Zira 1430dan sonra 1431. Yıldızın Mehdinin tamm doğduğu tarihte mi geçmesi gerekiyor. O halde Mehdi, 24.02.2009da doğmuş olabilir. (DOĞRUSUNU VE TAMÂMINI HAZRET-i ALLÂH BİLİR).

 40. Allah ım Sen İlah sın birsin teksin Habibin Aşkı için Gönder Artık Efendimizin Soyundan olan Mehdiyi İhtiyacımız Var Yardımına Dünya Büyük Bir Felaket içinde En Doğrusunu Bilen Sensin.

 41. Son zamanlardaki konu ile ilgili din bilginlerinin ortak noktada hemfikir oldukları kanıya göre HZ MEHDİ 21 aralık 2012 çıktı mayalar o tarihin bir dönüm noktası yeni bir döngü olduğunu çok uzun zaman önce öngörmişlerdi yani o tarihte Hz Mehdi 40 yaşında olduğu halde zuhur ettiğine inanılır ancak Hz Mehdi ortaya çıkıpta ben mehdiyim demeyecek denmektedir HZ MEHDİ bilinçli olarak dünyaya hükmetmeye o tarihte başlamıştır denmektedir ve onun bu vazifesinin 40 yıl süreceğini savunanlar bulunmaktadır , hz PEYGAMBERin Hz MEHDİ çıktığı anda Dünyayı büyük bir korku kaplayacaktır diye hadisleri olduğunu söyleyen sayısız hadis kaynakları vardır 21 aralık 2012 dünyayı çok büyük bir korku sarmıştı ve O beklenen Mehdi o anda 40 yaşında olarak zuhur etti deniliyor bu konuda düşünmekte yarar vardır

 42. Degerli Arkadaslar Hz Mehdi Zuhur edeceginide su anda Dünya üzerinde Bu Vazife icin oldugunu da bilmiyordu , Zuhur Öncesi Cenabi hakk Mutlaka ki onuda ilahi duygularla bu göreve hazirlamaya baslamistirRüya ile Ilham ile yavas yavas onun bu görev iicin Dünya ya geldigini ona hissettiriyordur , ben inaniyorumki Dünya kendisini Kiyamete hazirliyor Allah yar ve yardimcimiz olsun Hakkimizda Hayirlisini versin 1385 Tarihi bir cok kaynak ta Sbittir Alimler Ulemalar en yakin tarihin 1385 yani 1966 Tarihini vermislerdir en Dogrusunu RABBIM Bilir ,,

 43. Hz Mehdinin doğumu kamer suresinde ve nur suresi 55 te gizlenmiş.Allah en doğrusunu bilir.Hz Ali R.a dan nakledilen hadisi şerifte “Aya oğlum çuş ettiklerinde ol mehdiye muntazır ol” hadisi şerifi yeminlidir.

  Buradan yola çıkarsak aya çuş etmek dokunmak karıştırmak anlamına geliyor.

  Çuş kelimesi bundan 1400 sene önce aya çıkılacağını anlatan veya ona dokunulacağını anlatan en güzel kelime.
  Bu tarih ise miladi 1966 yılında, Ay yüzeyine başarılı bir yumuşak iniş yapan ilk uzay aracı Luna 9 ve Ay yörüngesine giren ilk uzay aracı da Luna 10 olmuştur

 44. Gerçekten bildiğin birşey mi var mehdi rumuzlu arkadaşım? Nereden biliyorsun yazdıklarımızı okuduğunu? Bana soracak olursan, O böyle sitelere neden baksın ki? Zaten eğer kendinin mehdi olduğunu biliyorsa, böyle sitelerden kendisi hakkında bilmediği bir şeyin bilgisini alacak değildir herhalde!! Bence en iyi bilgi kendisinde…

  1. Şöyle düşünelim sevgili kardeşim. 2014-2015 yıllarında zuhur edecekse şu anda 39 yaşında olması lazımdır ki, bu yaşa gelmiş birinin artık gerçekler hakkında az çok bilgisi vardır. Sanmıyorum ki bu yaşa kadar kendisi hakkında bir bilgiye sahip olmasın. neden diyecek olursan, sıradan bir insandan bahsetmiyoruz. Düşün ki Resullulah bile nübüvvet gelmeden önce son yıllarını bir mağarada geçirmişti.

   Kırk yaşına yaklaşmış birinin kendinden haberdar olmaması bana abes geliyor.

   1. Sen şimdi diyeceksin neden 2014-2015?

    1400 senesini baz alırsak ki 1979-1980 olsun miladiye göre, miladi takvimde 7-8 yıllık bir sapma var. Yani Hz. İsa’nın doğumu M.Ö. 7. yıla denk geliyor aşağı yukarı. 1980 den 7 yıl çıkarırsak 1973 yapar. Bediüzzamanın doğumu 1972.

    1973 sonrasında mehdi doğmalı.2020 yi bulmaz yani.2015 tarihi mümkün gibi gözüküyor.

 45. Mehdi rumuzlu kardeşim, tesbitlerin yerinde dedim, elbette ki bence de öyle fakat sen bu kadar bilgiyi nasıl öğrendin? Yoksa bunları söylerken, (rumuzundan dolayı diyoum) kendini mi kastediyorsun? Mehdi’nin 39 yaşında olduğunu, 2015 de geleceğini nasıl tesbit ettin? Başka bildiğin neler var? Merak ettim..

 46. Bu konuda uzun süredir yazılanları okuyorum. Benim savım, her yüzyılda bir müceddid gönderilir sözüyle alakalı. Bediüzzaman’ın ölümünü alayım dedim: ne zaman öleceği belli değil. O zaman doğumunu almam gerekir diye düşündüm ve en erken 1872-1873 lü olduğunu öğrendim.1872+100+40=2012 yapar. o zaman 1873 ü alırsak 2013 yapar.Bir yılda anne karnındaki 9 ayı sayarsan 2014 yapar. 2014 sonu 2015 başını beklemek lazım. Bu 1878 e kadar devam eder. Bediüzzaman için 1878 e kadar doğum tarihleri veriliyor.Ancak ben o kadar ileri olcağını düşünmüyorum.Bazıları 2020 ye kadar gelir diyor. Olabilir. Ben en erkenini söyledim.O zaman kırkına merdiven dayamış birisi, bu devirde mağarada yaşayacak değil ya. Aramızda bir yerlerde.

 47. Bizim beklediğimiz yok zaten. Biz bu konuşanların yalancısıyız. Allah bilir doğrusunu..

   1. Her yerde bir moda takipçisi var nedense..Mehdi konusu ise ciddi bir konu..Herkes birşeyler söylüyor gelecek, gelmeyecek diye. Tren vagonlarını düşün. Onların hareket etmesi için bir lokomotife ihtiyaç var değil mi? Bir güç, bir baş olmalı değil mi? İşte mehdi as ın da gerekliliği bu nedenle. Allah izin verirse O mutlaka gelecek. Bizim beklediğimiz yok derken de senin ağzını yoklamak istedim. Bekliyoruz elbette. Ama o gelecek diye oturup, yerimizde pasif de durmuyoruz. Kendimizce mücadele etmeye çalışıyoruz elbette..

      1. Eğer vaktinden önce zuhur etmesi; kendisini,vatanı,milleti ya da islâm âlemini tehlikeye atacaksa,gelmeyecek denilmesi bir anlamda zorunlu olur.Hatta zuhur etse dahi hemen dünyaya duyurmak dahi tehlikeli olabilir.

       1. Bak sana bir sır vereyim. Lokomotif demişsin ya; 24.Söz 5.Dalı dikkatli oku. Lokomotif nasıl bir lokomotifmiş anla.

        1. 24. söz, 5. dal?? ipucunu biraz daha genişletsene. Ne söylemek istiyorsun? Bu arada merak etme, Mehdi as zamanından önce çıkmaz!

         1. 5. dal 5 meyve kardeşim.Hepsini burada yazmak açıklamak zor olur.Bütün sözlerde ve bilhassa bu 5 meyvede Mehdi’ye sesleniş var. Sözler risalesi Mehdi’ye hitaben yazılmış.Aşağıya bır kısım yazacağım.Kendini Mehdi a.s. yerine koyarak 5.dalı oku ve anlamaya çalış.Ben bir kaç cümle vereceğim.

 48. Baştan sona okudumda ilginç mesela baslardaki arkadaslar sıra suriyede hadislere göre diyorlar. Ve günümüzde goruyoruzki bu hadiste gerçekleşmiştir
  Ben hep o 19 dur ayetine takılmış imdir.
  Hz muhammed sav 571 de dogdu ise ve o 1 ise mehdi 19 olsa 1’in yerine 19 koyduğumuz da 5791 olur. sağdan sola okunduğunda 1975’iverir
  Bide Hidayet yası40 olduğu söylenir
  Bu durumda 1975+40=2015
  Ve yine 1-9-1975 doğumgünü olması muhtemel
  Burda yazanların biraz kendi uaslarına uydurmaya çalıştıklarını gördüm.
  Neyse benim okudukları mdan ve kendi kanaat ime göre 1 eylül 2015 az kaldı
  Bekleyelim. Sonra yeni utopyalara bakarız.. Allaha emanet olun.

 49. Rahmânü’r-Rahîm ismiyle, hûrilerle müzeyyen Cennet gibi, senin bütün arzularına câmi’ bir meskeni, senin cismânî hevesâtına ihzâr eden ve sâir esmâsıyla senin ruhun, kalbin, sırrın, aklın ve sâir letâifin arzularını tatmin edecek ebedî ihsanâtını o Cennette sana müheyyâ eden ve her bir isminde mânevî çok hazîne-i ihsan ve kerem bulunan bir Mahbub-u Ezelînin, elbette bir zerre muhabbeti kâinata bedel olabilir; kâinat, Onun bir cüz’î tecellî-i muhabbetine bedel olamaz.(1. Meyve son paragraf)
  İşte ey nefis! Sen bu ücreti almışsın. Ubûdiyet gibi lezzetli, nimetli, rahatlı, hafif bir hizmetle mükellefsin. Halbuki, buna da tembellik ediyorsun. Eğer yarım yamalak yapsan da, güyâ eski ücretleri kâfi gelmiyormuş gibi, çok büyük şeyleri mütehakkimâne istiyorsun. Ve hem, “Niçin duâm kabul olmadı?” diye nazlanıyorsun. Evet, senin hakkın naz değil, niyazdır. Cenâb-ı Hak, Cenneti ve saadet-i ebediyeyi mahz-ı fazl ve keremiyle ihsan eder.

  (Hz. Mehdi Cennet’le müjdelenmiştir. Üstad sen bu ücreti peşin almışsın diyor.)

  Zîrâ, hayatı sana vermekle, cüz’iyetten bir nevi külliyete; ve insaniyeti vermekle, hakiki külliyete; ve İslâmiyeti vermekle, ulvî ve nurânî bir külliyete; ve mârifet ve muhabbeti vermekle, muhît bir nura seni çıkarmış.(2.meyve 2. Paragraf)

  (Marifet ve Muhabbet ehli kimlerdir?)düşünmek lazım.

  Hem, nasıl bir zâbit bütün neferâtının yekûn hizmetlerini kendi nâmına padişaha takdim eder; öyle de, mahlûkata zâbitlik eden ve hayvanât ve nebâtâta kumandanlık yapan ve mevcudât-ı arzıyeye halîfelik etmeye kâbil olan ve kendi hususi âleminde kendini herkese vekil telâkkî eden insan, der; bütün halkın ibâdetlerini ve istiânelerini, kendi nâmına Ma’bud-u Zülcelâle takdim eder. (2.Meyve sayfa 26)
  Eğer lisân-ı Kur’ân’dan kalb kulağıyla İmân derslerini işitip başını kaldırsa, vahdete müteveccih olsa, ubûdiyetin mi’racıyla arş-ı kemâlâta çıkabilir, bâkî bir insan olur.

  (Halifelik etmeye kabil(kabiliyeti) olan ve kendini herkese vekil telakki (vekil kabul eden ya da anlayan) kim olabilir? Her insan Halife midir? Herkes kendini başkalarına vekil olarak görür mü? Neden ve kim bütün namazları ve duaları kendi namına Allah’a takdim eder?

  Benim anladığım; Üstad kendisinden bir asır sonra gelecek olan bir zâta mesaj gönderiyor. Bir nevi O’na mürşidlik yapıyor.

  Anlayışımda yanlış, kusur varsa bağışlayın.

  1. :)) Biraz karışık olmuş.. Ama boşver, neyse ney..Gelince bu dertten kurtuluruz. Ha ne zaman gelir onu Allah bilir, biz bilemeyiz..2014 olur, 2015 olur, 2016 olur, 2017 olur..2020 olur..Kısmet!! Bildiğim tek şey varsa o da Mehdi’nin işinin zor olduğu. Kolay değil tabi, tüm dünyaya kafa tutmak, insanları karşısına almak. Ama O’nda deli cesareti var, öfke var, kızgınlık var..Ve Allah sevgisi var, Peygamber sevgisi var..Çok sevdiği Allah’ının rızasını herşeyin üstünde tutar. O’nun rızası için bend ini bile çiğnemiştir..İslam adına söylenen herşeye çok sinirlenir. Tepki verir. Laf söyletmez Rabbına… İşte bunlar ve bunlar gibi şeyler de benim tahminlerim. O, deli cesareti ile ve Allah’ının izniyle üstesinden gelir her türlü zorluğun İnşallah!!

   1. merhaba gördüğüm kadarıyla mehdi as ile çay içmiş gibisin o kadar onu vasıflandırıyorsun unutmayınki mehdi masumdur o bir nurdur gücü kudrettir silahı dilidir onikinci imam as dır mehdi öncesi mübeşşirler gelecek önce müjdeleyecektir anlaşıldığı kadarıylada tebşir haberide gelmiştir bir gazetede okudum ismini veriyimde okuyun “çukurova press 26 mayıs 2014 sayısı adana yerel gazetesi” ha ayrıca one mınıt adamı mehdi olacaksa çaldığı paraları allahamı cc götürüyor vesselam

    1. :)) Güldürdün beni! Keşke oturup Mehdi ile bir çay içebilseydim. Ama o şerefe henüz nail olamadım malesef ki..:) Bu arada şunu söyleyim ki Mehdi masum değildir. Peygamberler masumdur. Mehdinin de günahları vardır. Bu, O’nun masum olmadığını gösterir. Ama Allah’ı çok seven birisi. Allah için çok sabretmiş birisi.. Bunları söyleyebilmek için O’nu tanımak gerekmez. Aklımız var, Allah’ımızın verdiği. Onu çalıştırmak yeterli. Kim olduğuna gelince, o senin bahsettiğin kişi dünyada Mehdi olamayacak tek kişi. Mehdi adaletlidir!!! İcraatları ile herkes O’ndan memnun olur. Sence böyle bir durum var mı şu an ortada?

     1. sürekli gülmek istiyorsan mehdi as iftira atma ilmini nerden aldın bilmem ama belliki kendi kitaplarınızı bile okumamışsın mehdi bütün dünyayı tek din tek bayrak altında toplayacak kabul etmeyeni ise yok edecek ha tabiki sizin beklediyiniz mehdi günahada girer parada çalar müslümanlar arasındada fesat yapar ama bizim tanıdığımız mehdi hz muhammedin ehlibeytinden gelecek kudret sahibi olacak araştırmak istersende sizin kitaplarınızdan olan yenebii elmüvedde kitabını oku yazarı ise süleyman elkandüzi nakşibendi alimlerinden vesselam

      1. Ben gülmeyi severim. Gülünmesi gereken şeylere de gülerim! Burada beni güldüren de sensin! Sen Mehdi as hakkında ne biliyorsun ki! Gidip tüm bilgilerini cemaat, tarikat ve mezhep imamlarından alırsın!! Senin kitaplarım dediğin benim kitaplarım olamaz!! Benim kitabım, dinin tek kaynağı olan Kur’an ı Kerim’dir ve ben tüm bilgileri oradan alırım, kendime başka kaynak da kabul etmem!! Mehdi as da kabul etmez!! O halde sen o hayalindeki Mehdi’ni bekleyedur! Bu arada Mehdi as. da gelir ve icraatlarına başlar. Sen de ölene kadar, kafandaki Mehdi’yi bekler durursun!!! Sana son kez şunu deyim: Mehdi as. bir peygamber değildir! O, Hz. Muhammed’in soyundan gelecek olan çok mübarek bir insandır. Amellerinde masum değildir ama gördüğün görebileceğin en mükemmel insandır. Dinine, Allah’ına çok bağlıdır. Çok sabırlıdır. İnsanlara çok içten ve samimi yaklaşır, bir karıncayı bile öldürmez ama bir de kızarsa, hiddet ve celali en üst seviyeye çıkar. Bunları biliyorum çünkü Allah’ın verdiği aklım var, onu kullanıyorum. Çünkü araştırıyorum ve düşünebiliyorum, çünkü Kuran okuyorum, yorumlayabiliyorum..
       Bundan sonra da sana cevap vermemi gerektiren bir şey yazmanı istemiyorum!!

 50. Bence Hz. Mehdi de çıkmak için sabırsızlanıyordur. Zuhur etmesi için Allah’ına dualar ediyordur. Bu sinirle daha fazla dayanamaz çünkü..

 51. 74üncü Muddessir suresinin ”üzerinde 19 var” mealindeki 30uncu ayeti, açık mana ile Hadret-i Peygambere hıtap eder. 19 we 74ü birleştir 1974 yap, başına bir 19 daha koy/ekle: 19 we 1974 yap. Yan yana yaz we gün ay yıl şeklinde 1.9.1974 (01.09.1974) yap. Bunu miladi şemsi julyen 1.9.1974 (gregorien 14.09.1974) ile alakalandır. ”Kalk we uyar”ı diqqate almadan 1.9.1974te Mehdi doğdu we [miladi]”40 yaşında (40 ila 49)” 01.01.2014_31.12.2023 (gregorien 14.01.2014_13.01.2024)=H.Qameri 1435_1444te wazifeye başlıyacak de. Ya ebced u cifrde kurallar var: ”Bir [cümle]den tarih çıkar[tılır]sa bunun eldeki diğer [ba`zı] bilgilere uyması gerekir. Yoksa yapılan hesaba i`tibar edilmez.” ”Ey örüsüne bürünen, kalk we uyar” Madamki Mehdiyyete işaret aranıyor. O halde 1974=1393_1394te Mehdinin vazifeye derhal/anında başlaması gerekmez mi. Henûz Mehdi çıkmadığına we zaten 1974+40=2014te olduğumuza göre böyle uyduruk bir tarıhlendirmeye hiç güven olmaz. 7591=1975+40=2015 de aynı/benzer şeklde gerçekten uzak we zayıf bir düşüncedir, araştırma we hesaplama eksikliğinden ileri gelmektedir.

 52. SA öncelikle herkese şöyle bişey demek istiyorum kmse sonunun ne olacağını bilemez ve yine çok sevdiğim sıddıkın sözüdür
  kim hz Muhammet sav yaşıyo diyosa bilsinki bugün öldü ama allah hep yaşıyor .burda herkese açık bir mesaj vardır.
  diyecem oki araya hiçbir aracı koymaya gerek klmadan peygamberimizde sag olsaydı bizden bunu ypmamızı beklerdi birilerinin gelip bizi doğru yola sokmasını beklemeyelim
  ve unutmayalım allah hep var dolayısıyla onu baştacı yapalım onu övelim onu yüceltelim yalnız ona aşık olalım
  peygamberimiz dahil alahı övmek için onu anmamız ve hatırlamamız için vardı bunu unutmayalım ve yakup alyselam yılarca yusufa niye ayrı kaldığını unutmayalım
  çünkü o yusufunu öyle semiştiki gözü başka bişey görmüyodu allahta ona yusufla ayrılık verdi verdiki asıl kaynağa geri dönsün asıl aşkına alahına bakarak olsun
  işte yakup onu anladığında alah ona yusufu gösterdi dolayısıyla peygamberler mehdi ve alah dostları sadece bir anımsatmadır sadece bi hatırlatmadır neyimi.
  RABİMİZİ
  çünkü ona dogdumuzda bir söz verdik rabimize sadece alaha kulluk edecemize ve onun bir olduna orda söz verdimizde hiç bir aracı yoktu hiç bir peygamber yoktu
  rabimiz ve biz vardık bnları unutmayalım.mehdi alyselama gelince arkadaşlar yaşıyor olabilirde gelmemişte olabilir gelmişte 40 yasına kadar oda farkında olmayacak
  peygamberimiz gibi 40 yasında ona da allah gerkenleri yükleyecek ve oda ozmna kadar kendini bilmeyecek ama peygamberimiz gibi peygamberlik verilmeden önceki
  yaşamı gibi örnek bi yaşam sürmeye çalışacak

  ******
  şimdi hicri 1400 ylının başında mehdi als gelecek deniliyor yani 1980 1981 yıları baz alınıyor
  mehdi aleyselam için gelişi için isimler söylenir tarihler yzılır yazılar yazılır
  ozman bende size bazı ornekler verecem bakalım nasıl bi sonuç çıkaracaz.

  ALAHIN AFFI İLE
  oncelikle şu siteyi ve buna benzer siteleri baz alarak konşuuyorum http://www.musayusuf.com/altincag03.html

  *** Hz. Cabir (RA) dan, O da Muhammed b. Ali (RA) şöyle rivayet etmiştir:

  “Bizim Mehdimiz için iki önemli alamet vardır ki, bunlar Cenab-ı Hakk’ın gökleri ve yeri yarattığı zamandan beri Ramazan’da hiç vaki olmamıştır.
  Bunlardan biri, Ramazan ayının ilk gecesinde ay tutulmasıdır. Diğeri de, Ramazan ayının ortasında meydana gelecek olan güneş tutulmasıdır.
  ” -Darekutni “Sünen” inde tahric etmiştir

  ***Ramazan ayında iki defa gök gürültüsü gibi şiddetli kükreme olacaktır ki, uyuyanı uyandıracak ve uyanık olanı korkutacaktır

  (Bu tespitlere uygun olarak, 1981 yılında (Hicri-1401’de) Ramazan ayının 15. günü Ay, 29. günü de Güneş tutulmuştur. Yine “ikinci olarak”, 1982 yılında
  (Hicri-1402’de) Ramazan ayının 14. günü Ay, 28. günü de Güneş tutulmuştur.

  Ayrıca bu hadisede “Ay”ın Ramazan’ın tam ortasında DOLUNAY halinde tutulması ve dikkatleri çekecek bir alamet olarak belirmesi de son derece anlamlıdır.

  Bu olayların Hz. Mehdi’nin diğer çıkış alametleriyle aynı dönemde meydana gelmesi ve hicri 14. yüzyıl başlarında, üst üste iki yıl (1401-1402)
  , mucizevi bir tarzda tekrarlanması rivayetlerin işaretinin bu olaylar olabileceğini kuvvetlendirmektedir.

  doğum tarihim 13 Zilhicce 1401 Kurban Bayramı 4. Gün 11 Ekim 1981 Pazar doğum günüm pazarı pzartesiye bağlıyan gece sabaha karsı kurban bayramının 4 günü peygamberimizle aynı çok şükür .
  bi onu çok seviyorum işalh ölümümde aynı gün olur onla .doğdugum gece sabaha karsı çok sidetli yagıs varmış bunu sonradan ailem sylmişti basit bi yagış degil akımda klan
  Doğumumdan hemn once ramazan ayının başında ve ortsında ay güneş tutlmaları olmuş dünyada sanrım ilkkez
  ve ben kurban bayramında bu olayların hemn sonrasında doğmuşum bu dediğiniz olaylardan hemen sonra .
  peygamberimizin babasının ismi Abdullah mananısna bakın açılımına bakın karakteristlik özeligine
  babamın ismi bahri onunda bakın.
  benim ismim hakan açılımına bakın karakterislik özeligine bakın peygamberimizin ismininde açılımına bakın
  soy ismimde turhan onunda bi açılımına bakınız
  zira peygamberimiz onun babasının ismi babamın ismine onun ismide benim ismime benzer demiştir şuan söylediğim herşey sizin dediğininz herşeyle örtüşüyo.

  memleketim el aziz eski ismi yeni ismi elazığ allahın ismini dünyada alan kaç şehir var bilmiyorum ama doğduğum şehir o ismde ve doğum yeri abdullahpaşa mahalesi
  fırat nehrinin üstünde bir şehir fıratın nehrinin 3 gün kuruması olayınada ayrıca bir bakın
  çünkü benim doğduğum şehrin suyu üstünden çok geçtim .
  peygamberimiz ilk hicretini yine bir pazartesi günü yapmıştı
  bende şuan yaklsık 10 ay önce 32 yaşında Ailemden ilkez ayrıldım ve ankara ya yerleştim ve tesadüftürki pazartesi günü benim içinde hicret gibi bi dönemin
  başlangıcıdır. kuran okuyorum ama arapça bilmiyorum.doğum tarihinin başında 19 sonundada 1 var tek demek bnlarda ayrıca bi ayrıntı

  HAYATIM BOYUNCA KALBEN 4 KŞİYE DÜNYA ÜZERİNDE YAŞAYN MUHABET BESLEDİM.1.Sİ PEYGAMBERİMİZ 2.Sİ HZ EBUBEKİR SIDDIK 3.SÜ KARANİLİ VEYSEL VE 4. SONUNCUSU EMİR SULTAN
  EMİR SULTANDA YERİ KALBİMDE HEP AYRI OLDU ONA HER DUVA EDİŞİMDE ELİMİ AÇIŞIMDA AKLIMA GELDİ ONADA VE BU Bİ DOSTLUK GİBİ GORDÜM HEP.ÇÜNKÜ 10 YASIMDA RÜYAMA GİRMİŞTİ
  DAHA SONRA DA YOLLAR KESİŞTİ VE 18 DE SANIRIM ONU ZİYARETE GİTMİŞTİM AMA BİR DOST GİBİ KABRİNE GİTİMDE BİR DOST GİBİ GİTMİŞTİM .

  daha benzeri biçok ornek varken ve bunlar bukadar tesedüf ynyna gelirmi diye düsünürken nefis boyle düsünmemi salarken
  benim de cahillik ediğ münafıklık edip dinden çıkıp allaha şirk koşup nefsime yenik düşüp ortaya çıkıp ben mehdimiyim diye gezmem gerekmezmi
  hanginizin bukadar benzerlği var ama allah nasip etmesin ben onu bilip yaşamaya çalışan bildiğiniz günahkar bir kulum sizlere tavsiyem şudurki .
  biyerlerden bişelerin gelip düzeltilmesini beklemeyin dünyanın allahın vadiyle Müslümanların 1 kez daha yöneteceği günü beklemeyin mehdinin gelmesini beklemeyin
  çünkü alacamız nefesi verecemizn garantisi yok peygamberimizin yaşantısına uymaya çlsıyoz hepimiz .
  namaz kılamayan biri olarak sunu diyecem alah bizi sevgisinden mahrum etmesin bizide onu sevmekten çünkü onun sevgisi bizi ancak onla beraber kılar .
  yazmak istedim içimden gelenleri .hem birgün mehdi aleyselam ilaki gelecek o geldinde biz oluruz olmayız .
  ama o gelene kadar biz kendi nefislerimizi alah için onun sevgisi için onun için oyalanarak geçirelim allah herkese sevgisiyle muamele etsin
  ve herkes aracısız kayıtsız şartsız aracı koymadan peygamberimiz en sevdiğimizi bile araya koymadan direk onu severek ölmeyi nasip etsin.
  **yayındaysada bu video rabimizin bize bakısını bizimde ona bakısımızı anlatıyor boyle olmak en dorusudur.allaha emanet olun.

 53. mehdi ve ben rumuzlu arkadaslar en yakin tahminler sizin insaAllah bir gün oturur cay iceriz,kalin saglicakla Allaha emanet olun,evet cikmak icin sabirsizlaniyor.

 54. yarin tekrar bakacagim bu sayfaya umarim mehdi ve ben rumuzlu arkadaslar sizinle görüsebiliriz.

 55. mehdi as.1973 dogumludur kendisini biliyor ama zaman daha huruc zamani degil Allahkerim.

 56. Sedat arkadaşım, ben tahminlerimi mantık çerçevesinde yapmaya çalışırım. Mehdi elbetteki olaylara hiddetlenen, öfkelenen birisi. Aksi düşünülemez. Yoksa, dünyaya kafa tutma azmini nereden alacak?! Önce Allah’ına güvenir, sonra da içindeki büyük adalet duygusuna ve çok kızar olan bitene. Allah’ına dualar eder, dayanamaz çünkü bu zulüme. Ama birşey söylemek istiyorum ki sana, Mehdi 1973 doğumlu deme. Eğer doğruysa O’nun hayatını da tehlikeye sokarsın. 1973 doğumlu kimseleri tesbit etmek artık pek zor değil..

 57. Buralardayız. Merak etmeyin(Sedat arkadaşa).korku içerisinde. Ya hidayet gelmezse. Hüsnü zanları,yaşadıkları bir yanılgıysa.Bir insana günahlarından dolayı 40 yıl işkence edilir mi? Tabi Eyyüb a.s. geliyor akla. Zorun zoru bir sınav bitecek mi yoksa yeni mi başlıyor? Yusuf a.s. kuyudan ne zaman çıkacak? ya da zindandan diyelim. İbrahim a.s. ateşe atılırken Cebrail a.s. yanındaydı. O’nun yanında kimse yok. Hiç kimse.

 58. Çok sevdiği Rabbi var, yetmez mi? Yeterki Rabbi terketmesin O’nu. Bence en büyük derdi bu…

 59. Cennet’ten kovulan Adem’im,
  Ateşe atılan İbrahim.
  Kuyuya atılan Yusuf’um,
  Balığın karnında Yunus.
  Tur dağında Musa’yım,
  Çarmıhta İsa.
  İnsanlar içinde Lût’um,
  Medine’de Muhammed.
  Kıyamete alametim,
  Ahir zamanda Mehdi.

 60. SEVGILI BEN VE MEHDI RUMUZLU ARKADASLARIM SIZDEN ÖZÜR DILIYORUM COK YOGUNDUM ONUN ICIN BAKMAYA ZAMANIM OLMAMISTI AMA SIZINLE MEHDI HAKKINDA FIKIR ALIS VERISINDE BULUNMAK ISTERDIM BANA BIR GÜN VEREBILIRMISINIZ HAFTA SONU IYI OLURDU ALLAHA EMENET OLUN ZUHURAT COK YAKIN INSAALLAH.

  1. Kuran’da bir ayet var. Kehf suresinde ama tam metnini ve ayet numarasını bilmiyorum. Orada deniyor ki: “Siz onları görseydiniz, korkup kaçardınız.” Kehf Suresi’nin okursanız tam metni bulabilirsiniz. Şimdi arkadaş sen görüşmek istiyorsun da göreceğin kişi öyle oturup çay içebileceğin biri değilse akıbeti iyi olmaz. Bu devirde eşya göründüğünden farklıdır ya da bizim algılamamızda sorun vardır. Bütün insanlara aynı gözle bakmadığın sürece görmek istediğini göremezsin. Bilmem anlatabildin mi?

 61. MEHDI AS. hic bir seyden korkmaz onun korkusu sadece ALLAH TEALA CELLE CELALUHU DOGUM TARIHIDE BILINSE BASKA ÖZEL DURUMLARIDA BILINSE ….ALLAH KERIM GÖRÜSMEK ÜZERE BEYLER YANI INSAALLAH ALLAHIN IZINI ILE.

 62. ÜMIT VAR VE ALLAHA EMANET OLUN HERSEY ALLAH ICIN ISLAM ICIN DIN ICIN INSAALLAH,BEN SIZLERI SEVIYORUM ALLAH SAHITIM.

 63. PEYGAMBER S.A.V EFENDIMIZIN HADISLERINDE NE SÖYLEMISSE BIR BIR GERCEKLESIYOR ALLAHIN IZINI ILE HEP BERABER BEKLIYORUZ KAIM AS.KIYAMI YAKINDIR INSAALLAH,BU ARADA NÜBÜVVET MÜHRÜNÜ GÖREN NADIR INSANLARDANIM ELHAMDULILLAH KALIN SAGLICAKLA ALLAHA EMANET OLUN.

  1. Nübüvvet mührünü nerde gördün? Böyle yazacaksan ya da filanca mehdidir diyeceksen, bir daha ne sen yaz ne de biz yazalım.

 64. Allah, Mehdi As. üzerindeki gizliliği, ancak O’nu insanların karşısına çıkardığı zaman kaldıracak. Kendisini Mehdi As. açıklayacak. Bu açıklamayı yaparken, herkes O’nu görecek ve duyacak. Ama o zamana kadar bazı şeyler gizli kalmaya devam etmeli. Dolayısıyla birşeylerin tarihini şimdiden vermek doğru olmaz..

  1. “Ahir zaman şahısları ancak iman gözü ile görülebilir.” Zuhurundan önce gören yanılır. Zuhurundan sonra görecek olanlar ise derin bir şüphe içerisinde kalır. Tabi ki hakiki imana sahip olanlar tam anlamıyla kendisine inanabilir.

 65. Sedat, aslında bizler de çok birşey bilemeyiz. Mehdi rumuzlu arkadaşım ve ben sadece mantığımıza göre konuşuyoruz. Allah, herkesten gizlediğini bize söylemedi merak etme 🙂

 66. ICIM RAHAT ETMIYOR SÜREKLI BAKIYORUM AMA CEVAP YOK ALLAH KERIM,BU MANADA ONA HIC KIMSE BU KADAR YAKIN OLMAMISTI ALLAHA EMANET OLUN.

  1. İçin neden rahat etmiyor? Biraz açık konuşursan iyi olur. Belki yardım edebileceğimiz bir konudur.

 67. ICIM RAHAT ETMIYOR SÜREKLI BAKIYORUM AMA CEVAP YOK ALLAH KERIM,BU MANADA ONA HIC KIMSE BU KADAR YAKIN OLMAMISTI ALLAHA EMANET OLUN.
  Bunun anlamını açar mısın arkadaşım? Bu arada Mehdi As. nübüvvetini sana mı gösterdi? Açıklarsan sevinirim..

 68. İsim vermiyoruz, görüşmüyoruz. Sadece buradan sohbet ediyoruz. Aslında burası sohbet ortamı da değil ama ne yapalım. Geleceği bilmek ve ona göre atıp tutmak kimsenin harcı değildir. Aslında burada pek fazla yazmak istememiştim. Ancak olaylar bizi bu noktaya getirdi. Ben ve Sedat arkadaşlara teşekkür ederim. Mehdi konusunda yazacak çok fazla şey yok. Her şey biliniyor neredeyse. Sadece kendisi bilinmiyor. Biz de zuhurunu bekliyoruz. Bir doğum sancısı var. Her gün bin kere ölüp dirilmek var. Hayata, dünyaya ait bir emel taşımamak var. Artık bir noktadan sonra hiç bir şeyin anlamı kalmıyor.

  1. Zıvanadan çıkan bir şey yok aslında. Kızmana da gerek yok. Herkes istediğini konuşur ve kendini Mehdi ilan eder. Sadece şu var ki şimdi kendine kim ben Mehdi’yim dese, inandırıcı olmaz. Mehdi, yaptığı faaliyetlerden sonra O olduğu anlaşılacak biridir. Kendisi’nin bile ilanı öyle pat diye olmaz. Bu nedenle isteyen O’nu istediği gibi anlatsın dursun. Ben mesajlarımın en başında demiştim ki, en doğru bilgi kendisinde, bir başkasında değil..

   1. Hiç kimse kendini mehdi ilân edemez. Hidayet gelmeden Mehdi bile Mehdiliği kabul etmez. kim kendini ateşe atar? Her önüne gelen Mehdiyim diyecek olursa bu iş zıvanadan çıkmış demektir.

 69. Haklısın! Bence de Mehdi bile şu an Mehdi değildir. Hatta hidayet gelse bile Mehdi olmuş olmayacaktır. Mehdi olabilmesi için dünyanın kurtarılması gerekir. Dünya henüz kurtarılmamıştır ve ancak kurtarıldığı zaman O, Mehdi olacaktır, O’na sen Mehdisin denecektir. Sen takma böyle şeylere kafanı, boş yere isyan etme..

  1. KAIM MEHDI ZUHUR EDELI KIRKBIR YIL OLDU GÜZEL KARDESLERIM ISTER INANIN ISTER INANMAYIN ZAMAN DOLMAK ÜZERE BENIM SIZLERE ASLINDA SÖYLEMEK ISTEDIGIM HERKES KENDINI BILIYOR KAIMDE ALLAHIN IZNI ILE

   1. Hmm.. O zaman şöyle hesap edelim, Kaim Mehdi 41 yıl önce zuhur ettiyse ve zuhur etme yaşı da 40. yaşında olduysa (çünkü biliyorsun ki hadislere göre 40 yaşında zuhur eder) ve O kişi de sensen, o zaman sen 81 yaşındasın 🙂

 70. HAKLI OLDUGUNUZ BIR KONU VARKI ONUDA YAZAYIM SIZE EVET HIDAYET DAHA GELMEDI AMA YASANILAN COK SEY VAR VE BUNLAR GIZLENILMEZ MÜHRE GELINCE EVET GÖRDÜM CÜNKI TASIYI CISIYIM ALLAHA EMANET OLUN.

  1. Şimdiye kadar haklı olduğumuz “bir” tek konu olduysa, bu sitede bulunduğundan beri bütün yorumlarımızda hep haklısınız siz diyen sen değildin o zaman başka bir Sedat Can dı..

 71. her hadisi onun hakkindaki her hadisi aciklayabilirim aptal degilim dinden de cikmaya niyetli degilim ALLAH korusun hayirli aksamlar cok sasiracaksiniz yada cok pisman olacaksiniz hayirlisi.DOGUM 11.01 ….

  1. Doğum tarihin ortaya çıktı..11.01.1973 Seni gökte ararken yerde bulduk vallaa 🙂 Pişman olacaksınz demişsin. Affet bizi Hz. Mehdi..Pişman olmayalım lütfenn..

  1. Evet, Mehdi rumuzlu arkadaşım bu işin zıvanadan çıktığını söylemişti ben de kabul etmemiştim. Bu konuda gerçekten yanılmışım. Bu iş, harbiden zıvanadan çıkmış..

  1. Valla bu dünyada bizim kadar rahatı yok be Sedat kardeş, sen işinde ol. Bak!! Daha dünya kurtarılacak!

 72. Sedat kardeş. İnşaallah olursun. Bu noktada kalbini kırmak niyetinde değilim. Ancak biraz risale okursan iyi olur. Makam sahibi olanlar kendini mehdi zannedebiliyor. Hayal kırıklığına uğramazsın inşallah ama ilahi bir emir, hidayet gelmeden böyle söyleme. Allah hakkında , hakkımızda hayırlısını nasip etsin.Sağlıcakla kal.

 73. Gerçekten de insanlar kendilerine Allah tarafından verilen makamları yanlış yorumlayabiliyorlar. Kendilerini Mehdilik makamına gelip oturtabiliyorlar. Diyorum ki, Mehdi aranan ve bulunursa öldürülmek istenen bir insan. O halde niye acaba bir insan kendini O ise ya da değilse, bu kadar ifşa eder? Biraz sabırlı olmak ve daha uygun bir yerde kendini ilan etmek daha doğru olmaz mı? Bence de Allah hakkımızda hayırlı olanı versin artık..

 74. NEDEN BU KADAR CİDDİ SÖYLENEN SÖZLERİN ÜZERİNE, CİDDİ OLMAYAN BİR SÖZ EDİYORSUN? 🙂

  1. Sen daha burada mısın? O söz gayet ciddi bir sözdür. İç muhasebenin dışa vurumudur. Bir gün gelir anlarsın. O gün gelir inşallah.

   1. Hayırdır? Beni kovmuş muydun da burada mısın diye soruyorsun? Sen neden burada isen ben de o sebeple buradayım. Bakıyorum da soruma şimşek hızı ile cevap vermişsin. Demek ki sen de başından ayrılmamışsın ekranın 🙂 Yakında burada olmam, başka yere giderim merak etme 🙂

    1. Artık yazmazsın diye düşünmüştüm. yoksa gidip gitmemen sorun değil. site hemen yayınlıyor bu arada mesajları, ondan hızlı oluyor.

 75. Hz. Mehdi konusuyla ilgili değilse neden iç muhasebeni burada dışa vurdun onu anlamadım?

 76. Neyse, Mehdi As. ile ilgili konuların dışına fazla çıkmamak lazım. Konuya geri dönecek olursak bence Mehdi As. yakında zuhur edecek İnşallah! O günü dört gözle bekliyor tüm Müslüman Alemi…

  1. Bu yıl bir fırtına kopacak ama nasıl kopar bilemiyorum. Beklentilerim boşa çıkmaz inşallah.

 77. Deli olmamak elde değil. kim olduğunu bildiğin halde inanmıyorsun. bipolar bozukluğun yarattığı bir şizofirenik bir paradoksun içerisindesin. o zaman tanrı kavramı puf diye sönüyor, yok oluyor. beynin sana oyun oynuyor. O zaman bütün nebiler şizofrendi. öte yandan tanrı gerçeğini de inkâr edemiyorsun. Tanrı gerçekse ve kim olduğundan eminsen neden kendin olamıyorsun. Hidayet gelmeden başkalaşmak mümkün değil mi? ya da hidayet gelmesi için başkalaşman mı gerekiyor. Adım atmak, neden zor kabuğunu kırmak? Cezaevinden çıkmayı bekleyen mahkum gibi vakti saati beklemek gerekiyorsa, yapabildiğimiz en iyi şey bu zaten. Merak ettiğim sonrası. Ne olacak ya da olmayacak. Saat dolduğunda karar vereceksin. Ya bir şizofrenisin ya da gerçekten beklenen kişisin.

  1. Mehdi olmak kolay bir iş değil ki. Hemen bir gecede sihirli değnek dokunacak her şey güllük gülistanlık olacak. Sindarella’ya benzemez.

 78. Mehdi’nin derdi, “şimdi gelir gelmeZ yakar yıkarım ortalığı” gibi bir şey değildir ki. O da biliordur işin Zor olduğunu. Zeki ve akıllı bir insan o. Ama anlamadığım şey, bu sana neden dert oldu? Bırak O düşünsün. Sana ne oluyor arkadaşım?

  1. 🙂 Bunun cevabı çok zor. Sana ne bana ne diye diye bu hale gelmedik mi? Ne zaman empati yapacağız?

       1. Yanlış yazmışım. İbni Mesud’dan rivayet. Ashabı kiramdandır kendisi. Ashab yalan söylemez.

         1. Ben sadece Kuran ı Kerim okurum.O Zaman hadis okumama gerek kalmaZ. Çünkü aslında Hadisler, Allah’ın Kuran da bahsettiğisöZlerinden ibaret olan şeylerdir. HZ. Muhammet, sadece Rabb’ın söZlerini söyler. Onun dışında başka bir söZ etmeZ. Dini iyi anla!!

 79. Ortalığı düZeltmek yıllarını alır O’nun. Sen ne demiştin yukarıdaki yaZılarından birinde: “Zorun Zoru bir hayat başlayacak O’nun için” Evet sana katılıyorum. Şimdiye kadar ne yaşadı ki? Kolay mı tüm dünyaya kafa tutmak? Ona sus! Buna kes! demek.. Sen kendi çevrendeki bir ya da bir kaç insanla uğraşamaZken daha.. O’na verilen göreve bak!!! Ama Allah’tan gelecek herşeye raZıdır O. TakmaZ bunu da kafaya…

 80. Hangi Nebi’nin işi kolaydı. O’nun olsun. Bir hadiste “Mehdi’nin işi zordur” diyor. Yanlış hatırlamıyorsam. Ancak şurası var ki: O konuştumu karşısında kimse laf edemeyecek. Bulanık zihinlere bir anda şimşek çaktıracak kadar kesin ve net konuşacak. Mehdi meselesi bir kıyamet alametidir. Zuhur edince insanların aklı başına gelecek ve işledikleri günahlardan pişman olacaklar. Melik olunca Hz. Yusuf a.s.’ın karşısında kardeşleri nasıl mahcup olmuşlar ya öyle. insanlar bir uykudan uyanacak. Buradan da ashab-ı Kehf kıssasını anlayabilirsin. İnsanlar tıpkı Ashab-ı Kehf gibi uykudan uyanacak. Bak görüyor musun hadislerin manası nasıl anlaşılması gerekiyor.

 81. Artık yaZmayayım, susayım diyorum ama dayanamıyorum. Sonra da diyorsun ki, sen daha burada mısın? 🙂 E o Zaman biraZ da başkaları konuşsun. Benden yorumlar bu kadar. Çıkınca O kendini anlatır Zaten..

 82. Dünya adına hiçbir isteğim kalmadı. İnsanlar içinde pırlanta olsam da tam aksine bir teneke olsam da hiçbir önemi yok. O zaman neden yaşıyorum. Dünyaya gelmişim yaşayıp gideceğim. Öyle ya da böyle. Ne Cennet ehli ilgimi çekiyor ne de Cehennem ehli. Deseler ki öldükten sonra diriltilmeyeceksin. Çok mu çok berhudar olurum.

 83. Hani yazmayacaktın? Ben burayı biraz günlük gibi kullanıyorum. Ondan yazıyorum. fakat sen de benden geri kalır değilsin.

 84. :)) Çünkü sende öyle bir elektrik gördüm. Fena bir insan değilsin. Sevdim seni. Mehdi’ye yardımcı olabileceğini hissettim. Ama O’nun kuralları sıkıdır. Güç yetirebilirsen tabii. Bu arada benim yaZıp yaZmamam neden seni bu kadar rahatsıZ ediyor anlamadım. İyi işte, sana laf yetiştiren, seni söZleri ile yeri geldiğinde destekleyen biri var. Fena mı?

   1. E o Zaman çok laf etme “hani yaZmayacaktın? Sen hala burda mısın? diye” Ben sohbete katılmasam, sen burda kendi kendine konuşup gideceksin. Kendi kendine konuşana ne derler biliyorsun herhalde 😉

 85. YanlıZ heyecan yapma şimdiden 🙂 Mehdi’ye sormadık bunu tabi. Gerçi bir çıksa da görsek derken, bunu da nasıl sorarıZ bilmem. Ama hislerim kuvvetlidir. Çok istersen ve gönülden biat edersen, neden olmasın?

 86. Herşey Allah’a..Sen söylemek istediğimi anla istersen..Mehdi’ye biat demek, O’nun emirlerinden çıkmamak demek. Ben mi öğreteyim bu saatten sonra sana biat ne? Sen O’nun emirlerinden birine hayır de de bak bakalım daha sana görev verir mi?

 87. O, kendi fikirlerine karşı çıkılmasını pek sevmeZ. AdamcağıZ dünyayı kurtarmaya çalışırken bir de senin fikir çatışmalarınla mı uğraşacak? :))) Valla pek sanmıyorum..

  1. yukarıda arkadaş demişti. Mehdi ile oturup çay mı içtin diye. Yoksa sen de mi kendini mehdi sananlardansın. yoksa mehdiyi tanıyor musun? Ya da öyle bir sallıyorsun ki yaşın 15-16 falan.

   1. :)) Ben bunca konuşmalarımda bir kere olsun sana veya başkasına ben Mehdiyim dedim mi? Demedim. Ben Allah’a karşı gelmem! Mehdi’yi tanımıyorum, kimdir bilmem ama yaptığım onca araştırmaların sonucunda Mehdi’nin karakter analiZini yaptığımı düşünüyorum. Adnan Oktar bile demiyor mu bir videosunda, Mehdi, kendi fikrine karşı çıkılmasından hoşlanmaZ diye. Ne oldu yani? Bunu ben de söyledim diye Mehdi mi oldum şimdi? O Zaman Adnan Oktar da mı Mehdi? Yaşıma gelince 15-16 yaşımı geçeli yıllar oldu benim. Ben artık ergen değilim 🙂 Bu arada keşke Mehdi çıksa da, O’nunla bir çay içsek! Ama ona bile gerek yok.

    1. Fikirleri kendi fikirleri olmayacak da ondan. İlham üzerine konuşacak, iş yapacak. bir gün çay içersin belki de. neden gerek yok? Analiz ettiğin için iyi tanıyorum diyorsun yani.

     1. Ne demek fikirleri kendi fikirleri olmayacak? Kimin fikirleri olacak peki? Kuran’ı açıklarken de, dünya için mücadelesine devam ederken de ilham alır elbette ki fakat kendi aklı da vardır O’nun. Allah, aklı sana,bana verdi de O’na gelince, yok ben Mehdi’ye akıl vermiyim, nasılsa O, benim ilhamımla hareket edecek mi dedi? BaZı şeyleri iyi düşün. Ne için hareket ettiği de seni bağlamaZ bu arada. Öyle de olsa böyle de olsa fikirleri doğru olacağı için, kendisine sürekli muhalefet eden kişiyi istemeZ bence. O, işini Zorlaştıran değil, kolaylaştıranı ister. Sen dünyanın kurtarılması işini hafife alıyorsun sanırım. Bir de sen, yok ben bunu böyle düşünmüyorum dersen Mehdi’ye, seninle Zaman kaybetmek isteyeceğini hiç sanmıyorum..

    1. Anlaşıldı arkadaşım, hidayetin gelmesini bekleyen sensin. Hayırlısı olsun hakkında..

 88. Bipolar Bozuklukla Mani işaretleri nelerdir?
  •Kopuk ve acele düşünceler
  •Şatafatlı nosyonlar
  •Uygunsuz coşku
  •Uygunsuz asabiyet
  •Uygunsuz sosyal davranış
  •Artan seksüel arzu
  •Artan konuşma hızı ve/veya yüksek ses
  •Belirgin olarak artan enerji
  •Düşük sağduyu
  •Şiddetli uykusuzluk

 89. Bipolar Bozuklukta Depresyon belirtileri nelerdir?

  Bipolar bozuklukla görülen klinik depresyon belirtileri şunlardır:
  •Azalan iştah ve/veya kilo kaybı, veya aşırı yeme ve kilo alımı
  •Konsantre olma, hatırlama ve karar vermede zorluk çekme
  •Yorgunluk, azalan enerji, yavaşlama
  •Suçluluk, değersizlik, çaresizlik hissi
  •Ümitsizlik, pesimizm
  •Uykusuzluk, gündüz erken saatte kalkma veya aşırı uyuma
  •Seks dahil olmak üzere, önceden zevk alınan aktivitelere ve hobilere karşı azalan ilgi ve haz
  •Tedaviye cevap vermeyen, baş ağrısı, sindirim bozuklukları ve kronik ağrılar gibi inatçı fiziksel belirtiler.
  •Sürekli üzgün, kaygılı veya ‘’boş’’ ruh halleri
  •Tedirginlik, aşırı hassaslık
  •Ölüm veya intihar düşünceleri, intihar girişimleri

 90. Bipolar Bozukluğa Nasıl Teşhis Konur?

  Ruh hali bozukluklarının çoğunda olduğu gibi, bipolar bozukluğu teşhis etmek için laboratuvar testleri veya röntgen kullanılmaz. Fiziksel taramadan sonra doktorunuz işaretleri ve belirtileri değerlendirir. Ayrıca kişisel tıbbi geçmişiniz ve aile geçmişinizi de soracaktır. Ruh halini etkileyebilecek diğer ciddi hastalıkları elemek için laboratuvar testleri de yapılabilir. Ayrıca doktorunuz, coşkun olduğunuz zamanları teşhis edebilme ihtimaliyle aile üyeleriyle de konuşmak isteyebilir. Coşku genellikle iyi hissettiren bir şey olduğu için, bipolar bozukluğu olan bir insan için ruh halinin aşırı olup olmadığını tanımlamak zor olabilir. Mani, ciddi problemlere ve utançlara yol açan şekilde sosyal davranışı, düşünceyi ve sağduyuyu etkiler. Örneğin, kişi manik dönemdeyken zekice olmayan iş ve finansal kararlar alabilir. Erken teşhis ve etkili tedavi bipolar bozuklukta büyük önem taşır.

 91. Dürtü kontrol bozukluklarına geçmeden önce dürtülerden kısaca bahsetmek isterim. Hayatımızı sürdürmek için yiyecek, içecek, uyku, cinsel bazı temel gereksinimlerimiz vardır. Bu gereksinimler doyurulmazsa kendimizi gergin hissederiz. Gereksinimlerimizi doyurmak için bizi harekete geçiren dürtülerimizdir. Eğer karnımız acıktıysa, buzdolabını açıp yemek arama davranışına bizi iten şey dürtüdür.

  Çoğu zaman gereksinimlerimizi doyurmayı ertelememiz gerekebilir. Mesela, sokakta acıkırsak hemen bir restorana girmek yerine eve gitmeyi bekleyebiliriz. Ya da karnımız acıktığı sırada eşimiz sıkıntılı bir şekilde yanımıza gelip konuşmak isterse öncelikle onu dinleyebiliriz.

  Bebekler henüz dürtülerini kontrol etme becerisine sahip değildirler. Bu yüzden canları sıkıldığında, karınları acıktığında, altları pislendiğinde, üşüdüklerinde, korktuklarında ağlarlar. Eğer anne bebeğin gereksinimini hemen karşılarsa bebek rahatlar. Çocuk büyüdükçe herşeyin hemen yapılamayacağını bazı isteklerini ertelemesi gerektiğini öğrenir. Çocuk kendini denetlemeyi öğrenemediği zamansa davranış sorunları ortaya çıkar. Bu nedenle çocuklar büyürken anne babalar her gereksinimin hemen karşılanamayacağını öğretmeye çalışmalıdır.

  Erişkin hayatında dürtülerimizi ne kadar çok erteleyebilir ya da başka şeylerle yer değiştirmelerini sağlayabilirsek, stresle de o kadar iyi başa çıkabiliriz. Bizi olgunlaştıran şey içimizden bizi davranışa iten her isteğe yanıt vermememizdir. İsteklerimize hayır diyebilmek özgürlüğümüzdür aynı zamanda. Ödememiz gereken elektrik su faturaları varken kendimize pırlanta yüzük almak kısa bir an için haz duymamızı sağlasa da, borçları karşılayabilmek için fazladan çalışması gereken gene bizden başkası değildir.

  Bazense çok şiddetli geldiğinde dürtüleri ertelemek güç olabilir. Bu durumda kişi kendini gergin hisseder, başka şeylere kendini vermekte güçlük çeker. Bu gerilimi azaltmanın tek yolu harekete geçmek gibi gelir. Ve örneğin kişi sonuçta yoğun suçluluk ve utanç duyacağını bilse de mağazada gördüğü saati cebine indirir. O anda gerilim azaldığı için kısacık bir rahatlama yaşar, sonra suçluluk duyar ve bir süre sonra aynı eylemi tekrar eder. İşte dürtü kontrol bozuklukları bu tür durumları tarif eder.

 92. Her şey bir oyun. Beynin oynadığı müthiş bir oyun. Oyunun farkına vardığın an kontrol sende. Yoksa ideolojiler bataklığında bir kölesin. Kendi farkındalığın her şeyin anahtarı. Game Over.

 93. Ot gibi yaşa ve öl. İnsanlığın çoğu böyle. Herkes bakar kör. Gerçekleri görmek dar zihinlerin işi değildir.

 94. Risperdal ve seroguel ile yeni bir başlangıç. Bütün şikayetlere son. Dualar kabul oldu gibi.

 95. Ya yaZmayım diyorum, beni Zorluyorsun.. Burası senin günlük tuttuğun bir yer değil, anlasana!! Burası HZ. Mehdi hakkında görüş alışverişinde bulunulan bir yer. Sana ne oldu arkadaşım? Titre ve kendine dön!! 🙂

 96. Hastaysan git doktora tedavi ol ve bir daha da Allah hakkındaki konuşmalarına dikkat et!! Tanrı öldü gibi saçma sapan lafları, Allah’a isnat etme!! Burada yaZdığın herşey sadece seni bağlamaZ. Okuyan herkesi bağlar. Bu saçma lafların, insanların da akıllarına nasıl yer edeceğini bir düşün, ona göre söZlerini söyle!!

  1. Mehdi olduğumu söylemedim ki. Hidayet gelmeden Mehdi olmam mümkün değil dedim. Hidayette gelmediğine göre.

 97. 🙂 Tanrı öldü derken, toplum için Tanrı’nın öldüğünü kastetmiş. Gerçek manada değil. İnsanların artık Tanrı’ya olan inancını yitirmiş olmasından bahsediyor. O yüzden bazı şeylere hemen atlama.

  1. Ayy kusura bakma seni anlayamadığımdan dolayı hemen atlamıştım. ÖZür dilerim sayın Mehdii..Bir daha atlamam, DALARIM!!!!!!

  2. Sonra da ağZından çıkanı kulağın duysun!! Allah’ a isnat ettiğin şeylere dikkat et!! Yok ben etmemiştim falan, bunlar bir çocuğu bile güldürür. Ben bir yetişkin olarak bile ve bunca aklımla, yaZdığın şeyi yanlış anladıysam, diğer insanlar ne yapar o belli değil!!

 98. Benim yaşadıklarımı yaşasaydın. Elbette Mehdi’miyim değil miyim diye sende düşünrdün. 33 yaşından beri düşünüyorum. Daha bir karar veremedim. Hidayet gelmezse artık düşünmeme gerek kalmayacak. Gelirse daha kötü. Uğraş dur. Gelmezse tabi inanç sorgulamasına giriyor insan. O zamanda yaşadıkların bir şizofreni tanımına uyuyor. Ya şizofreniyim ya da Mehdi. Zaman gösterecek. Fazla vakitte kalmadı zaten.Son dakikları oynuyorum.

  1. O hidayet sana hiç gelmeyecek!! Boşuna bekleme!! Normal hayatına dönn!! Bunun için de intihar falan etmeye kalkma!!

 99. Ya Mehdi olursam ne yapacaksın. Olmazsam sorun yok hadi. Olursam ne olur? Yarın anlatacak bir hikayen olur en azından. Olmazsa da bir manyakla konuşmuş olursun ki o da güzel bir hikaye olur senin için.

 100. Mehdi olduğumu iddia etmiyorum. Saplantı içersinde de değilim. Sadece gerçekleri anlamaya çalışıyorum. Bir yıla kadar da neyin gerçek neyin yalan olduğunu anlayacağım. Ondan sonra düşüneceğim ve bir karar vereceğim.

  1. Kararını şimdiden ver bence!! Gerçek olan şudur ki, yukarıda birşey yaZmıştın ve ben de onaylamıştım. ALLAH baZı insanlara baZı makamlar verir, o insanlar da onu pek yüce bir makam sayar, aldanır.. Senin Allah katında bir yerin vardır ama Mehdilik değil bu! Aklını başına al!!

 101. Seninle yazışmak güzeldi arkadaşım. Adını sanını bilmesemde yine de sana teşekkür ederim.

  eğer ortada bir sorun varsa bu benim sorunum.

  yine de arkadaşlığın için teşekkürler.

 102. “HZ. Mehdi yaZdıklarınıZı okuyor beyler” yaZını ilk gördüğümde çok şaşırmış ve bundan nasıl emin olduğunu merak etmiştim. Benim de düşündüğüm şeyleri söyledin diğer yaZılarında. İtiraf etmeliyim ki fikirlerin ve yaklaşım tarZın hoşuma gitti. Ama kendini kasdettiğini bilmiyordum açıkçası. Sedat’a yok sen değilsin dedin, başkalarına başka şeyler söyledin ama Mehdi ben olabilirim deyince hayal kırıklığına uğradım seninle ilgili.Çünkü biZ beraber Mehdi ie ilgili birşeyler söylerken, gerçek Mehdi’yi beraber arıyoruZ diye düşünmüştüm ama yanılmak, gerçekten şaşırtıcı oldu. Sen Mehdi olsaydın, Allah’ın diğer insanlara kat kat giZlediğini,ortada henüZ birşey yokken, O’nun iZni olmadan böyle deşifre etmeZdin. Bence Mehdi, bunu söylememesi gerektiğinin farkında ama sen değilsin!! Kendine gelmeni, bunca yaZışmalarımıZın hatırına senden isterim. Allah sana bir makam vermiş olabilir ama eğer Mehdi olsaydın, ben Mehdi olabilirim demeZdin çünkü bunun erken ortaya çıkmasından korkardın.Çünkü ZamansıZ beyan insanı ölüme götürebilir. Emin ol, eğer Mehdi olsaydın, Allah da sana böyle davranman gerektiğini ilham ederdi..
  Her neyse, gene de Mehdi ile ilgili birşeyler yaZmak istersen, ben her gün bu sayfaya bakıyorum Zaten..Gene de konuşuruZ belki..

 103. Arkadaşım sana hak veriyorum. Sen beni anlamıyorsun. İlk olarak hidayet olmadan mehdiyim demenin hiçbir anlamı yok. İkinci olarak bunu ben psikolojik bir rahatsızlık olarak görüyorum. Bu nedenle gerçeğin ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Bunu da zaman gösterecek diyorum. Mehdi olup olmamak benim için önemli değil. Benim için önemli olan içinde bulunduğum durum. Ne olmak değil ne olduğum önemli benim için. Bunu da bekleyip göreceğim.

 104. Mehdiyim demekle mehdi olduğumu sanıyorum demek arasında fark var.Ben sanrılarımın bile yanlış olabileceği bunun bir ruhsal rahatsızlık olabileceğini sanıyorum.

 105. Sanmak, o olduğunu düşünmenin yarısıdır. Bilinç altında o olduğuna dair kuvvetli duygular saklı aslında. Sen bunun farkında bile değilsin. Ve o duyguları her geçen gün oraya biraZ daha itip sıkıştırmaya çalışan gene sensin. Bunu da, hep “şüphede kalarak” yapıyorsun. Şüpheler ve acabalar sonucunda ortaya çıkan duyguların bir kısmı bilinç düZeyine çıkarken, diğer bir kısmı biliç altına itilir ve orada birikirler. Ne kadar biriktirirsen o kadar hüsrandasın demektir. İyi şeyler de biriktirebilir insan ama sen, tehlikeli ve sana Zarar verebilecek olanları biriktiriyorsun. O olmadığını anladığın gün, bilinç altında sakladıklarının hepsi, bilinç düZeyine çıkacak ve bu sana büyük acı verecek. Acı çekmek kolay mı? Eğer kolay diyorsan devam et..Kendine gelmen Zaman alır. Yapma arkadaşım!! İkna et kendini!! Sana daha ne deyim..Şanslısın ki sana karşında gerçekleri söyleyen biri var. Belki Allah, bu siteye beni senin için göndermiştir. Sana yol göstereyim diye..

 106. Dini konularda ortaya çıkarılan hadislerin hangileri gerçek, hangileri değil, bunu bilmiyorum ama Kuran’ı okuyan herkes gerçek doğruya ulaşabilir bence. Fakat HZ. Mehdi’nin kişiliği, görünüşü gibi konularda ortaya sürülen hadislerin çoğunun, “dini bir hükmü ortaya atmadığı için” doğru olabileceğini düşünüyorum. Çünkü PeygamberimiZ sadece dini hükümler hakkındaki konuşmalarının bir kitap haline getirilip, nesillere aktarılmasını yasaklamıştır. Bununla birlikte Mehdi ile ilgili olanların aktarılmasına iZin vermiş olabilir. İleride kimse Zanda kalmasın ve gerçek Mehdi de bu işaretlere bakarak kendini daha iyi anlasın diye. Ben Mehdi olduğu ile ilgili düşünceleri olan arkadaşlarıma, öncelikle bunu araştırmalarını tavsiye ederim. Hadislere baksınlar, fiZiksel öZellikleri hadislerdeki gibi mi, omuZunda mühre benZEr bir işaret var mı, karakteri Mehdinin karakteri ile örtüşüyor mu, Allah kendisine bununla ilgili rüyada ya da gerçekte baZı işaretler gönderdi mi?(Ama direk Mehdi olduğuna dair bir işaretten bahsediyorum, diğer makamsal işaretler değil kastım)Bu işaretleri ve öZelliklerin hepsinin “TAMAMINI” kendi üZerinde gören kişi, ancak Mehdilik Zannında bulunabilir bence..

 107. Artık seninle tartışmıyorum. buraya da yazmıyorum. Bir kırgınlığım ya da kızgınlığım yok. Kendine iyi bak. Her şey için teşekkürler .

 108. Düşünüyorum da belki de sen gerçekten Mehdi talebesisindir. HZ. Muhammed EfendiniZ’in, Mehdi talebeleri için çok övgü dolu söZleri var. O bile büyük şeref anlayacağın..

 109. Ben de sende Mehdi değiliZ!!! Bunu aklına koysan iyi olur!!! Ben üZülmem çünkü öyle bir iddiam yok!! Ama senin halin Zaten ortada!! Ayrıca ne demek talebeliğe layık görmek?! Millet kendini yırtıyor O’nun talebesi olsun diye, sen de burun kıvırıyorsun! Ben olsam, severek kabul ederdim!!..Zaten geldi de talebesi olmak kaldı sanki!!

 110. Ben O’nun talebesi olmayı şimdiden kabul ediyorum. Yeter ki Allah nasip etsin!!..Keşke olsa!!

 111. eğer ben Mehdi isem seni asla talebeliğe kabul etmem. Bir seneye kalmaz ben de Mehdi olmazsam benden ateisten başka bir şey olmaz ama bunu Mehdi olacağımı garanti edeceğime inanıyorum. Dikkat et! Mehdi3yim demiyorum. Allah’ın izniyle olacağımı söylüyorum. Artık yüzde doksan eminim. Allah yüzümü kara çıkartmasın.

 112. Ha! olmadı. O zaman tanrı kavramı üzerinde, zihin kavramı üzerinde düşünmem gerekiyor. Fakat şundan eminim ki ben bu işten vazgeçsem de Allah’ın bu işten vazgeçeceğini sanmıyorum. O istediğini elde edecektir. Galip olan O olacak. Bu yaşıma kadar kaçtım. Bu yaştan sonra kaçacak yerim kalmadı.

 113. senin yaşın kaç bu arada? Çok basit konuşuyorsun. Kur’an okurum diyorsun, O’ndan da bir şey bildiğin yok. burada atıp tutuyorsun. Benim Mehdi olup olmayacağım senin ne derdine ki. Sen mi karar vereceksin neyin ne olacağına? Kıt aklınla bir inat tutturdun gidiyorsun da eline ne geçecek?

 114. Sen biraz risale oku da bir şeyden anladığın belli olsun bari. Bilmiyorsan da susmasını bil.

 115. Ben sana gel bana inan demiyorum. Peşimden bir yere sürüklemiyorum. Etrafımda kandırdığım insanları toplamıyorum. Yalan da söylemiyorum. İlla Mehdi olacağım da demiyorum. Gaybdan haber alır gibi yok hidayet gelmeyecek. yok sen Mehdi değilsin olamazsın falan filan.

 116. Hidayet kapısının bekçisi misin sen? Hangi hakla hidayet gelmeyecek diyebiliyorsun. Allah’tan bir bilgi mi geldi sana? Tabi kime hidayet edililip edilmeyeceğini Allah sana senin gibilere soracak değil mi? O kadar büyük müsün?
  Hadi git işine benim asabımı bozma.

  1. Tabi burada Allah gelip sana soracaktı oyun kime diye. Hey yavrum! Siz daha muhallebi çocuğusunuz.

 117. FaZla ileri gitmesen iyi olur!! Senin saçma sapan söZlerine cevap vermiyorsam, geçmişteki güZel konuşmalarımıZın hatrınadır!! Ben kıZarsam yer gök inler!!

 118. Bu yaZdığın saçma sapan ve değersiZ söZlerini bir yere kaydediyorum!! Birgün yüZüne vurabilmek için!! Benden kurtuluşun yok artık!!

 119. Daha sana cevap vermeyeceğim. Editörlerden ve bunları okuyanlardan öZür diliyorum. Keşke baZI şeyler bu kadar çirkinleşmeseydi.Ama yapacak birşey yok. Sana bırakıyorum siteyi.. Bol bol yaZ, çİZ.. Birgün hesaplaşmak dileğiyle!!!

 120. sacmalama mehdi rumuzlu kardesim nübüvvet mührü varmi gözleri cekik ve yesilmi alninda yara izi yanaginda ben varmi yasin kac yasadiklarini sen bilmiyormusun kaim mehdi ne sen sin nede diger sahtekarlar ben her seyiyle onu göstere bilirim ya sen

 121. BEN RUMUZLU GÜZEL KARDESIM SABRET AZ KALDI ALLAHIN IZNI ILE ALLAHA VE KITABINA YEMIN OLSUN YALAN BIR SEY YAZDIMSA DINDEN CIKAYIM ALLAH GÖSTERMESIN SAGLICAKLA KAL ALLAHA EMANET OL

 122. BEN RUMUZLU KARDESIM KAIMI HER GÜN GÖRÜYORUM BU ARADA SANA SELAM I VAR INSAALLAH SÖZ ANILACAKSIN

 123. sen buldun kardesim ben rumuzlu kardesim sen buldun adresini ver diyecegim ama ….

 124. BEN HER SEYIMLE ISPAT EDERIM AMA HER SEYLE ISTER FIZIKI ISTER YASANILAN OLAYLAR GAYBI MISAL KAIM MEHDI IKI KEZ HAPIS OLACAK BUNLARI YASADINMI MEHDI RUMUZLU KARDESIM ILHAM ALIYORMUSUN GARIP RUYALAR GÖRÜYORMUSUN ALLAHU TEALA ISTEDIGINE VERIR SEN ISTEDIGIN KADAR YIRTIN SENI KIRMAK ISTEMIYORUM SADECE BIR HATADAN KORUMAK ISTIYORUM ALLAHA EMANET OLUN.

 125. O KIRK YASLARINDA VAZIFEYE BASLAR COK SEYI YANLIS ANLIYORSUNUZ BEN RUMUZLU GÜZEL KARDESIM SEKSEN YASINI NERDEN CIKARDIN ZUHURU KIRKIKI YIL ÖNCEYDI YANI GÜNES BATIDAN DOGALI KIRKIKI YIL OLDU HEM SANA BIR HADIS ACIKLAMIS OLDUM YOKSA GERCEKTEN GÜNES BATIDANMI DOGACAK ZANNETTINIZ AKLIN IHTIYARI ORTADAN KALKMAZ MUCIZE OLURDU VE HERKES IMAN EDERDI GÜNES BATIDAN DOGALI KIRKIKI YIL OLDU.bu kadar ders yeter

 126. Arkadaşlarım kardeşlerim kıyametın hicri takvime göre 1545 tarihinde kopacak peygamber efendimiz bir hadisi şerife göre benim ümmetim 70 yıl sürecek ve 6yılda fatiha suresinden demistir(hcri takvime gore) …..türkler kudüsü fethederse kiyamet o zaman kopacak dabbe yerin altindan çıkıp yahudi ve hıristiyanlara devasa eliyle vuracak önce deccal ve sonra mehti ortaya çıkacak hıristiyanlar ve.müslümanlar arasında büyük bir savaş cikacak bu savaşta mehti ve deccal İsa yı öldürecek

 127. Cebrail’i görecektim nerdeyse
  gök tutuldu sanki,
  avucuma dürecektim neredeyse
  gök yıkıldı sanki.

 128. Şimdi herkes Mehdi gelsin diyor ama ne yazık ki Mehdi geldiği zaman
  Mehdi ye sadece Talut Nehrini geçenler kadar kişi inanacak
  Boşuna Mehdi 1973 te doğaak veya ben Mehdi miyim şüphesine düşmeyin
  Mehdi çalışılarak olmaz Şunuda söyleyim Mehdi Doğmuştur çünkü alametler ardı
  ardına sıralandı gerçekleşti zaten Allah Mehdiyi insanların gelmeyecek dediği zaman gönderecektir kendinizi boşuna mehdi zannetmeyin Ben mehdiyim diyenlerede
  Ben Mehdi değilim diyenlere de aldırış etmeyin Hadislerde geçtiği gibi Mehdinin size bir borcu yok o sadece Allah için iş yapar şöhret para için değil
  Adnan Oktar dı şuydu buydu bunlara itibar etmeyin bırakın kendini mehdi zannetsinler..

 129. Mehdi aleyhisselam dünyaya geldi.siz hala gelcek diye bekleyin miladi 1800 lerin sonunda dünyaya teşrif ettiler görevini layıkıyla tamamladıktan sonra irtihal ettiler.allah yüksek şefaatlerine nail eylesin biz günahkar kullara.amin..

 130. Görülen rüyaehli sünnet akidesinde sadece rüya sahibine delildir…Hz Mehdi as mı çok görmek isteyen fakir
  Muhtaç ilallah bir aciz ve günahkar bir kulum…şu anda onbir oniki yaşlarında …inşaallah Ömrümüz ve sıhhatimizle birlikte Rabbim ona biat etmeyi bana nasib eder….

 131. LUTFEN YAYINLAYINIZ. MEHDİ 12_13 Ağustos 2016 Cuma_Cumartesi=9-10 Zulkıde 1437 (gerçek ifade ile 9-10 Muharrem aşura 1438)de çıkacak.
  21_22 Nisan 2016 Perşembe akşamı_Cuma gecesi=Receb 1437nin 15ine (gerçek ifade ile ramazanın 15inci) girilen gece.
  Bekleyin Mehdî `aleyhir rıdwânın gökten sesini.
  AY TAKVÎMİ 2 ay geride. Oruçları haccları ya`n iibadetleri 2 ay geriden yapıyorsunuz. 16 Temmuz 622 Cuma (bazılarına göre 15i) İSLAM HİCRET SENE BAŞI. haaaaaa. 16 Temmuz , Yahudi Büyük Trampet günüdür. 08 Haziran 632 Pazarteide öldü , çarşamba sabaı gömüldü. Haaaaa. 08 Haziran Yahudi Şavot günü. 20 Eylül 622 Pazartesi Hicrette Qubaya ulaştı. Haaaaaa. 20 Eylül , Ateşperest Mecusi Mihr-i Can günü. 25 Aralık 629 Pazartesi günü yola çıktı 01 Ocak / 05 Ocak 630 Pazartesi / Cuma gününde Mekke feth edildi haaaaa. 25 Aralık Putçuluk Mitrası ve sonradan Noel ve 01 Ocak ma`lum putçu Romalılardan kalan yılbaşı. Hem kerahet de. Hem 20 Eylül kerahetinde !? oraya ulaştı de. Hem Yahudilere Muhalefet de. Hem daha KUTLU DOĞUMunda putların yüzüstü düştüğü PUTÇULUK günlerini İSLAMLAŞTIR. Hem TALEAL BEDRU ALEYNA ya`ni BEDR=13ünü 14üne BAĞLIYAN GECE DOLUNAY de hem ayın 26sına pazartesi deyip 11_12 gün sonrasında 08ine de pazartesi de. Yok 4ü ya`ni 11i pazartesiydi yaz. yok 12si veya 15i pazartesiydi yaz. yok 12si veya 22si cumaydı yaz. ASHAP , PUTÇULUĞU TARİH BAŞLANGIÇI ALIR MI HİÇ. HAKK GELDİ BATIL YOK OLDU DİYEN PEYGAMBERİN MÜBAREK KRONOLOJİSİNİ ĞAYR-i MÜSLİM TAPINMA GÜNLERİ ÜZERİNDEN KURGULAMAK NEDİR. HAZRET-i ALLAHIN YARATTIĞI BAŞKA GÜN YOK MU DA GÜNLER ÖNCE PUTLARA ADANMIŞ SONRA İSLAMA DEVŞİRİLMİŞ: ÜMMETİN BAŞINA BELALAR , HİCRÎ DENEN AY TAKVÎMİNİN 2 AY GERİDE OLMASI NEDENİYLEDİR. MEHDÎ , BU TAKVÎMİ DÜZELTECEK. HİÇ MERAK ETMEYİN. AZ KALDI. wesselam ila ahir ven nihaye. n.b. AĞZINIZ AÇIK KALICAK O GECEDE. Eğer 571 ? de 20 değil 19 Nisan , Pazartesi olsaydı sanırım 19 Nisanda doğdu derlerdi ki Yahudilerin Pessah günüdür. Hem 20 Nisan 571 Pazartesi 12 değil 8 / 9 rebiu evvel -53tür. Madamki Zulhicce 10da 63 yaşındaydı. 3 ay sonrasında Rebiu evvelde 63 değil 64 yaşında olur. 63 yaş ifadesi o halde peki (hiç iyi değil ki) nedir. 10uncu seneden 63 yıl öncesi -53 değil -54tür. Ne oldu. MEHDİ , SÜFYANİYİ GEBERTMEK İÇİN DEĞİL TAQWİM AVLİYE !? SİNİ YAPMAK İÇİN GELİCEK. Öyle sakallı ve tespihli ve imam ve başkan ve komutan filan da olmıyacak. Ancak o büyük ispatı=takvim ıslahı yapması , Dünyayı yönetmesine vesîle olıcak. Sizin aklınız şaşıcak. BUNLARI ACEBA MERAQ EDİP DE DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ. SANIRIM HİÇ DÜŞÜNMEDİNİZ. HANİ AKLINIZ VARDI DA BAŞKASININ AKLI YOKTU. 4 AY KALDI. HİÇ ŞÜPHENİZ OLMASIN. başka mesaj yazmıacağım. Kerbela olayı 10 ekim 680 çarşamba değil 10.01.aşura gerçek 61=11 Ağustos 680 Cumartesi gününde olmuştur. BU MESAJIMDA YAZDIKLARIM DOĞRU ÇIKTIĞINDA KENDİ AKLINIZA TÜKÜRÜN. yine de saygılar. YAYINLAYINIZ MİN FAZLİK.

 132. hz mehdi 2019 geliyor ! ne yapın ne edin 2019 ramazan ayında kabe de olun !!!

 133. 1400 yani 1979 mehdinin doğum günü olarak kabul edilir ise ;

  hz Ali, mehdi ile ilgili bir çok hadisinde 1-9 yani 19 a atıfta yaptığı görülür !

  dahası bazı farklı hadislerde ise mehdi , hz isa ile ilişkilendirilir

  bu ilişkilendirme sembolik anlamı vardır ! yani miladi takvimi simgeler bunar göre

  hani 19 yılı denir ise XX19 yani miladi xx19 yılı ortaya çıkmaktadır !

  ve dahası eğer hz mehdi doğmuş ise 1400(1979) yılından sonra kendisine hidayet gelecek yaş 40 gibidir

  bu açıdan 1440 ( 2019 ) yılına denk düşmektedir ! buraya kadar hiç bir anlam ve manada zorla anlam yükleme yok

  eğer hadisler gerçek ve verilen işaretler doğru okunur ise ortaya 2019 yılına denk gelen bir işaret vardır !

  hz mehdi 2019 yılında gelecek , hz mehdi 2019 yılında önce gelmeyecek anlamı ortaya çıkar !

 134. Hz Mehdi 2016 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!!

  Hz Mehdi 2017 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!!

  Hz Mehdi 2018 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!!

 135. ” Makine: Aslında gerçek, senin yüce tanrıya inanmıyor olman. ”

  NEML Suresi 82. ayet meali ::::

  Elmalılı Hamdi Yazır: Söylenen başlarına geleceği vakıt da onlar için Arzdan bir dâbbe çıkarırız, nâsın âyetlerimize yakîn ile inanmaz idiklerini kendilerine söyler

 136. Hz mehdinin geliş tarihi hakkında

  1400 yani 1979 mehdinin doğum günü olarak kabul edilir ise ;

  hz Ali, mehdi ile ilgili bir çok hadisinde 1-9 yani 19 a atıfta yaptığı görülür !

  dahası bazı farklı hadislerde ise mehdi , hz isa ile ilişkilendirilir

  bu ilişkilendirme sembolik anlamı vardır ! yani miladi takvimi simgeler bunar göre

  hani 19 yılı denir ise XX19 yani miladi xx19 yılı ortaya çıkmaktadır !

  ve dahası eğer hz mehdi doğmuş ise 1400(1979) yılından sonra kendisine hidayet gelecek yaş 40 gibidir

  bu açıdan 1440 ( 2019 ) yılına denk düşmektedir ! buraya kadar hiç bir anlam ve manada zorla anlam yükleme yok

  eğer hadisler gerçek ve verilen işaretler doğru okunur ise ortaya 2019 yılına denk gelen bir işaret vardır !

  hz mehdi 2019 yılında gelecek , hz mehdi 2019 yılında önce gelmeyecek anlamı ortaya çıkar !

  Hz Mehdi 2016 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!!

  Hz Mehdi 2017 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!!

  Hz Mehdi 2018 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!!

 137. Hz Mehdi 2016 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!! dedi ki:

  Hz Mehdinin geliş tarihi hakkında farklı bir yorum

  1400 yani 1979 mehdinin doğum günü olarak kabul edilir ise ;

  hz Ali, mehdi ile ilgili bir çok hadisinde 1-9 yani 19 a atıfta yaptığı görülür !

  Muhammed b. Hanefi’den (r.a.) rivayet edildi ki:
  Bir gün biz Hz. Ali’nin yanindayken birisi Hz. Mehdi’den sual etti. Ali (r.a.) “Heyhat” dedi. Sonra eliyle bir dokuz yaptı ve sonra da O ahir zamanda, kişiye “Allah’dan kork , Allah’dan kork”denildiği zamana çıkar dedi. (ve şöyle devam etti):
  Bulutların semada toplandığı gibi, Allah O’nun etrafına bir kavim toplar. Onların kalblerini uzlaştırır. Onlar içlerinden şehit düşene üzülmez, kendilerine katılana da sevinmezler. Sayıları Bedir ashabı kadardır. Evvelkiler onları geçmediği gibi, sonrakiler de onlara yetişemezler.
  Kitab ul Burhan Fi Alamet-il Mehdiyy il Ahir Zaman .57

  Hz. Ali (ra) buyurdu:
  “Besmelenin harflerini sayın ve sonunda zamanın bitmesini ve Mehdinin çıkmasını bekleyin. Ona uyarak selameti bulun.”
  Beyazıd-ı Bistami (ks) buyurdu: “Besmelenin harflerinin sonu Mehdinin çıkma vaktidir.”
  Zaman Besmele’nin harflerinin sonuna geldiğinde Mehdi çıkacaktır. (Ramuz, 2:676)

  dahası bazı farklı hadislerde ise mehdi , hz isa ile ilişkilendirilir

  bu ilişkilendirme sembolik anlamı vardır ! yani miladi takvimi simgeler buna göre

  yani 19 yılı denir ise hangi XX19 !? ; yani miladi xx19 ? 1019 veya 2019 yada 3019 yılı ortaya çıkmaktadır !

  burada bize en yakın olan bir çok hadisin bahsettiği olayların denk geldiği ve bizim görebileceğimiz 2019 yılı bir ihtimaldir !

  ve dahası eğer hz mehdi doğmuş ise 1400(1979) yılından sonra kendisine hidayet gelecek yaş 40 gibidir

  bu açıdan 1440 ( 2019 ) yılına denk düşmektedir ! buraya kadar hiç bir anlam ve manada zorla anlam yükleme yok

  eğer hadisler gerçek ve verilen işaretler doğru okunur ise ortaya 2019 yılına denk gelen bir işaret vardır !

  hz mehdi 2019 yılında gelecek , hz mehdi 2019 yılında önce gelmeyecek anlamı ortaya çıkar !

  Hz Mehdi 2016 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!!

  Hz Mehdi 2017 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!!

  Hz Mehdi 2018 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!!

 138. Arkadaşlar çok yorum yapmışsıniz. Çok güzel. Okuya okuya kafam yoruldu. Ne yazacağımı unuttum. Mehdi keramet gösterip kaybolup, uçmadan önce ben gelinceye kadar kimse konusmasin demişti. Ama her ağızdan bir ses çıkıyor. Yinede iyi. Niyeti temiz olan tefekkür sevabi alır. Isabetli görüşü olan da 700 kat sevap alır.

 139. Çoğunuz rakamlarla kafayı bozmuşsunuz….rakamlara fazla takılmamak lazım…

 140. Hz Mehdi 2016 yılında değil hz mehdi 2019 (1440) yılında 40 yaşına gelecek ; hz mehdi 1979 (1400) yılında doğdu !!! dedi ki:

  ne yazık ki bu yüz yılda ve şansımıza tüküreyim önümüzdeki 3 yıl sonra geliyor !

  dahası mehdi ; son umut noktasında gelecek !

  yani ne olacak ki gelecek derseniz !

  pagan-ist roma yani sizin anlayacağınız vakitan

  son bir defa daha haçlı ordusunu toplayıp

  bu sefer kudüs ü bile geçip kabe ye gidebilir !

  dahası 1919 da tarafların kendi aralarında yaptığı gizli barış anlaşması bitti bitiyor !

  ve Türkiye askeri anlamda kendi silahını üretmeye başlaması bile

  ileride rusya ve amerikanın silah pazarını ciddi bir şekilde baltalayacak

  bu açıdan 2019 a yaklaşırken çok büyük sıkıtınların çekilmesi olası gibi !

  dahası hz ali üzerinden aktarılan hadislerde 1-9 19 ban bahsediliyor !

  buna yüz yıl olarak bakılır sa 14 kere mehdi gelebilir di !

  ama 1000 yıl olarak bakarsak 1019 da bir şey olmamış

  ama 2019 da olmaması içinde hiç bir engel yok gibi !

  ve son olarak

  Müslüman , Hristiyan , israil kaynaklı bir çok kayıtlı kitap ve kaynağı incelediğimde

  gelmesi gereken ve beklenen hakkında bu 3 farklı inanç kültürü

  sanki sözleşmiş gibi 2019 yılını gösteren bazı ciddi yorumları var !

  2019 yılı 1440 a denk gelir bu ! kendisine mehdiyet gelecek kişinin 40 yaşına denk gelmesi anlamına geliyor

  1979 da kanlı kabe baskını olmuş ve kabede kan akmıştı ! bu yıl mehdinin doğum yılına denk geliyor 1400

  ve

  “Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek.”

  ve mehdi mezhepleri kaldıracağı hakkında söylentilere bakılırsa !

  1400 den sonra 1500 den önce anlamıyla 1401 ile 1499 arası bir zaman dan bahsedilir ise ;

  film in sonuna ; film in final sahnesine çok yaklaştık gibi !

  zaten mehdi ben geldim diye gelmeyecek !

  öyle bir şeyler olacak ki ;

  herkes onu aramaya koyulacağı bir zamandan bahsediyor bir çok kaynak !

  o da zaten bu iş için çokta istekli olmayacağı ama bir noktadan sonra

  yapılanlara dur demek için ;

  aslında olay mehdi değilde ! tek bir doğru akla bağlı bir düzenin kurulması için

  kişisel menfaatlerini bir kenara bıraka bilen ve ümmet olmak için insanların hazır olması

  asıl gerçek mehdi yetin ruhu olacağı anlatılmakta !

  yoksa biri gelecek düşmanları üflemesiyle uçurup kaçıracak diye bir şey yok ortada !

  öyle bir zaman olacak ki bu günleri bile arayacağımız bir gün den bahsediliyor ! zaten !

 141. ” hz mehdi 2019 geliyor ! ne yapın, ne edin ; 2019 ramazan ayında kâbe de olun ! ” { ve bu mesajı internette yayın }

 142. Rahman ve rahim olan ALLAHIN adıyla kardeşlerim bu ahir zamanda birbirinizi yiyip bu fitne ateşinin içinde sizde kül olup gitmeyin namazlarınızı dosdoğru kılın ALLAH a iman edip yalnız ondan medet umun.Birbirinize yan gözle bile bakmayın.ALLAH uygun gördüğü vakitte size o zatı indirecektir.Ama doğru olan o zat inmeden önce iman edip müslüman olmakta süphesiz ki en hayırlısı böyledir.Siz kimseye inanmayın yanlızca kendinizden başka.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir