Hz.Nuh’un, gemiye almayı unuttuğu yaşlı kadın

Hz. Nuh, Allah’ın ayetlerinden uzaklaşarak O’na ortaklar koşan kavmini, sadece Allah’a kulluk etmeleri ve sapkınlıklarından vazgeçmeleri konusunda uyarmak amacıyla gönderilmişti. Hz. Nuh, kavmine Allah’ın dinine uymaları konusunda defalarca öğüt verdiği ve onları Allah’ın azabına karşı birçok kez uyardığı halde, onlar Hz. Nuh’u yalanlamış ve şirk koşmaya devam etmişlerdir. Bunun üzerine Allah Hz. Nuh’a, inkar edip zulmedenlerin suda boğularak azaplandırılacağını ve iman edenlerin kurtarılacağını haber vermiştir.

Hz.Nuh, Kendisine inanan  yaşlı bir kadını ise afetten önce gemiye almayı unutmuştur..Yağmur dinip sular çekilince, helak olan kavminin şehrini kontrol etmek amacıyla gittiğinde yaşlı kadını oracıkta görür..

Kadın :  “Ya Nuh, sen bana bir tufandan bahsetmiştin.Beni de gemiye alacaktın.Ne zaman ayrılacagız?”

İşte “İman” böyle birşeydir.En büyük afetlerde de olsa, en meşakkatli zor sınavlarda da olsa İman etmiş, Allah’ı gönülden tasdik etmiş insanlar için her zaman bir çıkış yolu, bir ferahlık, bir kurtuluş ve büyük bir hidayet vardır. İman edenler  her zaman Allah’ın koruması altındadırlar fakat bu yaşlı kadın gibi bazen bu gerçeği anlayamazlar.

Herseyogren.com

“Hz.Nuh’un, gemiye almayı unuttuğu yaşlı kadın” üzerine bir yorum

  1. İŞTE İNANMANIN AMA YÜREKTEN İNANMANIN MUCİZESİ BUDUR YÜCE RABBİM SANA YÜREKTEN İNANANLARI RAHMETİNDEN MAHRUM BIRAKMA YA RABBBBİİİİİİİ….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir