İlk Türk seyir füzesi üretildi!

İlk Türk seyir füzesi!

TÜBİTAK tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk seyir füzesi tanıtıldı

Türk Hava Kuvvetleri’nin 100. kuruluş yıl dönümü kapsamında gerçekleştirilen “Türkiye Hava Gösterisi 2011” kapsamında tanıtılan füze, hassas güdümlü Stand-Off Mühimmat Projesi kapsamında üretildi.

Füze, Türk Hava Kuvvetlerine ait bir F-16 uçağına monte edilmiş halde vatandaşlara gösterildi. SAGE Özel Projeler Yöneticisi Önder Okyay, gazetecilere yaptığı açıklamada, yapımına 2006’da başlanan ancak şimdiye kadar kamuoyuna tanıtılmayan füzenin Türk Hava Kuvvetlerinin 100. yılı etkinleri kapsamında tanıtıldığını belirtti.

180 kilometrenin üzerinde menzile sahip olan füzenin Türk mühendislerce yapılan Türkiye’nin ilk seyir füzesi olduğunu ifade eden Okyay, uçağın kanadından bırakılan füzenin GPS aracılığıyla hedefini bulduğunu söyledi. Füzenin özel yapısından dolayı düşman hava savunma radarları tarafından tespit edilmesinin zor olduğunu kaydeden Okyay, füzenin düşük irtifada seyir yeteneği ve tanımlanan yol noktalarını izleyebilme özelliğinden dolayı da hava savunma unsurlarına yakalanmadan hedefine ulaşabildiğini belirtti. Füzenin deneme atışlarının sürdürüldüğünü söyleyen Okyay, yıl sonunda tamamlanması hedeflenen proje kapsamında F-4 ve F-16 üretimi yapılmasının planlandığını kaydetti. Öte yandan, SAGE tarafından üretilen nüfuz edici bomba ile hassas güdüm füzesi kiti de vatandaşlara tanıtıldı.

AA

“İlk Türk seyir füzesi üretildi!” üzerine 5 yorum

 1. çoook üzülüyorum BÖYLE OYUNCAK GİBİ SİLAHLARLA TÜRK HALKI KANDIRILIYOR ADAMLAR KITALAR ARASI FÜZELERİ YAPMIŞLAR BİZİM DİNGİLLER 180 KİLOMETRELİK FÜZE İLE ÖĞÜNÜYOR BUNLARIN BÖLE KAPASİTESİ DÜŞÜK SİLAHLAR İLE ÖĞÜNMESİ ABD VE İSRAİL GİBİ ÜLKELERİ GÜLDÜRÜYORDUR AKLINIZI BAŞINIZA ALIN EEEEY BU ÜLKEYİ YÖNETTİĞİNİ SANAN ŞEREFSİZLER ÇAĞIN HER AÇISINDAN GERİSİNDESİNİZ BİLİM ADAMLARIMIZIN ÖLDÜRÜLMESİNE GÖZ YUMAN HAİN DEVLET ADAMLARINI TEMİZLEMEDİKÇE DEĞİL 180, KITALAR ARASI FÜZEYİ BİLE BULSANIZ ÖĞÜNMENİZE GEREK YOK ÇÜNKÜ BU MASON VE YAHUDİ UŞAĞI GENERALLERİMİZ BU SİLAHLARI İSRAİL VE ABD YE DEĞİL KENDİ ASKERİNE KENDİ HALKINA KARŞI KULLANMAKTAN ÇEKİNMEZ ÖNCE MOSSADIN CIA’ nın ve tüm hainlerin ordunun ve siyasetin içinden atılması gerekiyor abd ye ve israile çalışan PKK İLE İŞ BİRLİĞİ YAPAN HERONLARI KENDİ ASKERİMİZE KARŞI KULLANAN AKTÜTÜNDE, DAĞLICADA, HANTEPEDE, VS YÜZLERCE YERDE KENDİ ASKERİNİ PKK YA PUSUYA DÜŞÜRTÜP ÖLDÜRTEN 33 ASKERİ KASTEN SİLAHSIZ OLARAK TEK BİR MERMİ BİLE VERMEDEN KORUMASIZ PKK NIN ÖNÜNE ÖLDÜRMESİ İÇİN GÖNDEREN HAİN VE İŞBİRLİKÇİ GENERALLERİN ASILMASI YADA TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKARILIP HAİN İLAN EDİLMESİ GEREKİYOR, AYRICA TUBİTAKTAKİ ASELSANDAKİ TÜRK PATENT ENSTÜTÜSÜNDEKİ BİLİM ADAMLARIMIZIN ÖLDÜRÜLMESİNDE ROL OYNAMIŞ OLAN KÖSTEBEKLERİN MOSSAD AJANLARININ CIA AJANLARININ ERMENİ DÖNMELERİNİN BULUNUP ADALETE TESLİM EDİLMESİ STRATEJİK BULUŞLAR YAPAN BİLİM ADAMLARIMIZIN İNTİHAR SÜSÜ VEREREK ÖLDÜRENLERİN VE ÖLDÜRTENLERİN BULUNMASI CEZALANDIRILMASI GEREKMEKTEDİR 180 KİLOMETRELİK BİR MENZİLİ OLAN FÜZE YAPMAK SİZİN İÇİN BÜYÜK BİR BAŞARI OLABİLİR BUDA SİZİN ÇAPSIZLIĞINIZI GÖSTERİR GÜLERSİNİZ AĞLANACAK HALİNİZE SİZİNDE YOK ASLINDA SADDAMIN ORDUSUNDAN BİR FARKINIZ BUNU ZAFER OLARAK GÖRMEK GAFLET VE DALALET İÇİNDE OLDUĞUNUZUN BİR KANITIDIR YAZIKLAR OLSUN DİYORUM NE DEYİM

  1. AĞZINA SAĞLIK ÇOK GÜZEL SÖYLEDİN AMA BİRŞEY DAHA VAR ŞUAN SİYASETTE VE ORDUDA OLAN BÜÜN ÖNEMLİ YERDEKİ HATTA KAMU KURULUŞLARINDA ÖNEMLİ YERDEKİLERİN YÜZDE DOKSANI KUKLADIR…. OY KULLANIYORUZ BELKİ AMA KİM OLURSA OLSUN ONLARIN ADAMI OLACAK
   DEDİĞİN GİBİ KÖKTEN TEMİZLİK LAZIM….HEM SİYASE HEM ORDUYA AYRIMCILIK OLMADAN

 2. biz Osmanlı sonra geliştik büyüdük güçlendik o kadar güçlendikki 180 km lik füzeyi yeni yapıyoruz iran bile atomla oynuyo uzaya çıkmaya hazırlanıyo biz nasa kontrollü uyduları kullanıyoruz. biz o kadar geliştikki çağdaş medeniyeti yakaladı ki elbise dolabımız bunların ispatı biz okadar hızlı büyüdük ki bizim yendiğimiz ama almanya yenilince hükmen yenildiğimiz 1. dünya savaşından sonra okadar iyi yönetildik ki yenilen almanya 2. dünya savaşında nerdeyse 1. dünya savaşında kendisini yenenleri ve tüm avrupayı yok edecek güce gelmiş 20 yılda gene yenildi olsun biz savaşa girmedik çok daha fazla geliştik almanya avrupayı sırtında taşıyo nerdeyse biz daha İttihat ve Terakki Cemiyetini (birlik ve ilerleme deneği) sonraları adı değişmiş ve hala başa geçip başımıza bela olma çabasında …………. böyle devam edegelen düşüncelerim var bu millet iman kelimesini kalbine yazmazsa aya gönderse füzeyi ne değişir.
  Herşey boş gelir eğer Allah için yapılmıyorsa yar ve yareniniz Allah olsun

 3. hele bi küçükten başlanılsın gerisi geri Allah’ın(C.C.) izniyle zamanında Devrim otomobili ve nud isimli %10 yerli otomobilimize ve uçağımıza vurulan darbe gibi bunlarada benzer şeyler yapılmasın yeterkikeçiborluda düşürülen uçakta toryum elementi üzerinde çalışan 6 bilim adamımız şehit oldu ve yanlarındada F16 uçağının programını düzenleyen yaniTürk F16’sı yunan F16’sını gördüğünde yabancı olduğunu ihbar eden programı yapan mühendiste şehit edildi.ülkemizin ilerlemesi için küçükte olsa adım sağlam adımdır engel olunmasın

  1. Allah Kur’an’da böyle nimetlere şükredersek daha da nur yağdıracağını söylüyor.Türkiye’de birçok şey değişlti,ordu demişsiniz de ordu da artık eskisi gibi millete namlu çeviremez,çevirse halk izin vermez.
   bir de bu nasıl anlayıştır elin devleti uzaya çıkıyor bizimkiler 180 km.lik füze yapıyorlar.
   onlarda bir zamanlar -belki de 180 km.den bile başlayamadılar- böyle küçük de olsa füzeler üretip şimdi ancak uzaya çıkıyorlar. biraz olumlu düşünün sürekli bir yere takılıp ancak hakaret ediyorsunuz.
   ülkemizin imanı arttıkça her şey düzelir bundan hiç şüphe yok! Allah hepimizin imanını kuvvetlendirsin İnşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir