İran 35 PJAK üyesini öldürdü

İran, 35 PJAK üyesini öldürdü

İran’ın, terör örgütü PKK’nın uzantısı PJAK’a yönelik operasyonlarında 35 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

İngilizce yayın yapan devlet televizyonu Press TV, Devrim Muhafızlarının İran-Irak sınırı bölgesinde PJAK’lılara karşı sürdürdüğü operasyonlarda 35 teröristin ölü ele geçirildiğini duyurdu.

Devrim Muhafızlarının bugünkü çatışmalarda çok sayıda teröristi de sağ ya da yaralı ele geçirdiği belirtildi.

PJAK’lıların, beraberinde götürebildikleri yaralıları da Irak tarafına geçirdikleri ve oradan da ambulanslarla bölgesel yönetimin denetimindeki Erbil kentine naklettikleri ifade edildi.

Devrim Muhafızlarının, Serdeşt kenti yükseklerindeki PJAK kampını ele geçirdikleri ve teröristlerin bölgesel yönetim sınırındaki kamplarını da vurmaya devam ettikleri kaydedildi.

İran’ın PJAK’a karşı operasyonları onuncu gününe girerken, Irak sınırı bölgesine 5 bin güvenlik görevlisinin yerleştirildiği belirtildi.

Bölgenin teröristlerden tamamen temizlenmesi için takviye gücün yerleştirildiği ifade edildi.

Devrim Muhafızları ile PJAK’lılar arasında önceki günkü çatışmalarda da dört terörist ölü ele geçirilmişti.

Operasyonun ilk günlerinde de çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği belirtilmişti.

İran tarafının da çatışmalarda toplam yedi kayıp verdiği açıklanmıştı.

Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanlığı, bölgenin teröristlerden tamamen temizlenene kadar operasyonların süreceğini açıklamıştı.

AA

 

“İran 35 PJAK üyesini öldürdü” üzerine 4 yorum

  1. oh ne güzel *** gebersinler başbakan akkıllı onu irana vurduruyor pkk pisliğini irana vurduruyorki pkk yandaşları ve meclisteki köpekler ayaklanmasın diye akkılı adam bizim başbakan valla helal başbakanım

  2. ceyhun cahili senin başbakanın hiç irana dermi ki al bunları as akıl mantık nasıl çalışıyo sen de iran sınırından TÜRKİYE ve başka yakın ülkelere pkk sızmasın diye iran böyle ağır bir yaptırımı ne güzel uyguluyor bizim başbakanımız da adam olsa iran kadar olsa idam kanunu getirse çok güzel olacak ve diyorum ki eski lidelrler hadi adam değilidi ozaman sen adam ol da artık asker polisi vatan evlatlarını pisipisine pkk ya kurban verme heeeey başbakaaaaaaaan mısın nesin nerde devlet nerde ADALEEEEET NERDE KALKINMAAAAA AB KUKLASI OLMAYALIM NOLURSUNUZ MECLİSİMİZİN KOCABAŞLARIIIIIIIIIII!!!!!!!…………………

  3. ALLAH İRAN İSLAM CUMHURİYETİNDEN RAZI OLSUN,İNŞALLAH BU HABER TÜRKİYEYENİN BAŞINDAKİLERE İBRET OLUR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir