KARABASAN NEDİR? NEDEN UYKUDA RAHATSIZ EDER?

Uykudan uyandınız, bilinciniz açık ama bir türlü kendinize gelemiyorsunuz. Üzerinize kapkara bir ağırlık çökmüş sanki, kalkmak istiyor ama kıpırdayamıyorsunuz. Koşmak istiyorsunuz ama yürüyemiyorsunuz.Bağırıyorsunuz ama sesiniz çıkmıyor. Tam boğulmak üzere iken son bir hamle ile silkinip gözlerinizi açtığınızda kâbus bitiyor.

Herşeyogren.com’un özel anket araştırma verilerine göre ;
Karabasan rahatsızlıgına yakalanan insanların yatmadan önce “Besmele çekmedikleri”, bir çoğunun “Boy abdestsiz” yattıkları ve bazılarının ise  israfkar oldukları ortaya çıktı.  Hamilelik öncesi ve sonrası dönemlerde kadınlarda da sık görülen Karabasan hastalığıyla ilgili  az sayıda kişinin görüşlerinin değerlendirildiği bu araştırmada, bu hastalığa yakalananların çoğu, bu hastalıgın sebebinin yatmadan önce boy abdesti almamalarından kaynaklandıgını düşünürken,  bu rahatsızlığın etkisinden kurtulmak için ise Kur’an Sürelerini okumanın ve Besmele çekmenin çok işe yaradıgını söylediler.

Halk arasında ‘karabasan’ denilen bu hale cinlerin, kötü ruhların veya psikolojik rahatsızlıkların sebep olduğu düşünülür. Sık sık bu tür uyku sorunu yaşayan kişiler de kendilerinde psikolojik bir bozukluk olduğunu sanarak üzülürler. Oysa karabasanlar, bir hastalık veya bozukluktan kaynaklanmıyor.

Dünyanın her yerinde insanların aynı şekilde tarif ettiği ve tıp dilinde ‘uyku felci’ denilen bu hal, tamamen uyku sırasında gelişen fizyolojik bir durum sebebiyle oluşuyor. Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atilla İlhan, uyku felcinin bir hastalık olmadığını, sebepleri ortadan kaldırılınca düzeleceğini söylüyor.

İnsan uyurken belli aralıklarla REM ve NonREM denilen evreler yaşıyor. Rüyalar REM döneminde görülüyor. İnsan beyni, rüya görürken geçici olarak vücudu hareketsiz hale getiriyor yani felç ediyor. Bu sayede insan rüyasında yaptığı hareketleri gerçekte yapamıyor. Prof. Dr. Atilla İlhan, “Eğer bu felç yaşanmasa, mesela rüyasında futbol oynadığını gören kişi gerçekte de bacaklarını hareket ettirirdi. Veya gerçekte de yürür, konuşurdu. Uyurgezerliğin sebebi de bu felcin yaşanmamasıdır.” diyor. Prof. Dr. Atilla İlhan’ın verdiği bilgilere göre, uyku felci, beyin uyanıp bilinç açıldığı halde bedendeki felcin devam etmesi durumunda yaşanıyor. İnsan bedenini hareket ettirmeye, gözlerini açmaya, konuşmaya çalışıyor ama vücudu hâlâ felç olduğu için bunu başaramıyor ve korkuyor. Bu hal, kişi tekrar REM uykusuna dönmeden önce veya tamamen uyanmadan birkaç saniye veya birkaç dakika sürüyor. Nadiren çok uzun sürdüğü de oluyor. Uyanma ile felç halinin bitmesi gerekirken bu tarz bir irtibatsızlık yaşanmasının sebebi tam olarak bilinemiyor. İlhan, hasta hi-kâyelerine göre tespit edilen etkenleri şöyle açıklıyor: “Uyumadan önce ağır yemek veya uzun süreli açlık hali, stresli bir yaşam tarzı, çok uyumak veya az uyumak, düzensiz uyku saatleri, yanlış ve rahatsız bir yatma şekli gibi birçok etken uyku felcine sebep olabilir. Düzenli ve yeterli uyuma, stresten uzak durma, akşam yemeklerine dikkat etme gibi tedbirlerle bundan kurtulmak mümkün.”

İlhan’a göre, bazen tam uykuya dalacakken boşluğa basmış gibi hissedip ürkmek de vücudun REM dönemine geçerken aniden felç olmasıyla ilgili ve herkeste olabilir. Ancak, derin uyku sırasındaki ‘atma’ denilen bacak hareketlerine dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü bunların sara nöbeti olma ihtimali yüksek.

Bilimsel olarak böyle açıklanan Karabasan rahatsızlıgı akıllarda şu soruyu doğuruyor :
Neden kötü kötü kabuslar tam da uyku felci geçirdiğimiz sırada geliyor?
Bu, cinlerin insan zaafiyetinden yararlanması mıdır?
Neden Kur’andan sureler okudugumuzda ve tekbir getirdiğimizde karabasan gidiyor ve rüyadan uyanıyoruz?

Bu sorulara henüz cevap verecek bir merci yok. Ancak biz yine de dini açıdan ne tür önlemler almalıyız, profesyonellerden öğrenelim.

Peki Dini açıdan önlemlerimiz nasıl olmalıdır?
Karabasan ya da kıllı yaratık denilen bu psiklojik rahatsızlıktan kurtulmak için İslami açıdan yapmamız gereken uygulamalar nelerdir?

Karabasan’ın cinlerin manyetik etkisiyle gerçekleştiğini düşünen Prof.dr. İbrahim Canan’a göre yapacağımız tavsiyeler şunlardır :

1-  Abdest alıp 2 rekat namaz kılıp abdestli yatmak.

2-  33 defa sübhanallah, 33 defa elhamdülillah ve 34 defa allahü ekber diyerek uyumak.

3-  7 defa ayetelkürsiyi okuyup sağa, sola, arkaya, öne, alta ve üste üfleyip yedincisini üflemeden uyumak

4-  Fatiha, nas, felak, ihlas surelerini okumak

5- Cevşen duasını okumak ve üzerinizde cevşen duasını bulundurmak

Korku gibi şeylerden korunmak için dua etmek ve âyet ile hadis gibi şeyleri yazıp taşımak dinen caizdir. Abdullah bin Ömer Peygamberden (sav) şöyle rivayet etmiştir: “Sizden biriniz uykuda korkarsa şöyle desin: Allah’ın gazab ve azabından ve kullarının şerrinden, şeytanların vesvesesinden ve yanıma gelmelerinden eksikliği olmayan Allah’ın sözlerine sığınırım” O zaman, hiçbir şey ona zarar vermez. Abdullah bin Amr onları temyiz çağına gelen çocuklarına öğretir, temyiz çağına gelmeyen çocukları için yazıp onların boynuna asardı (Ebu Davııd, Nesâî, Tirmizî).

Ancak bunları istismar edip sanat haline getiren ve saf kadınlarla teşriki mesai edip onlarla haşr ve neşir olmak kesinlikle haramdır. (Günümüz meselelerine Fetvalar  2, Yasin Yayınevi, s: 258 )

Bu konular işinize yarayabilir :

KARABASANDAN NASIL KURTULUNUR ? 

“KARABASAN NEDİR? NEDEN UYKUDA RAHATSIZ EDER?” üzerine 154 yorum

 1. Selamlar…

  Tamamen fizyolojik dediğiniz bu uyku felci durumu acaba neden her zaman korkunç bir yaratığın gelmesi şeklinde görülüyor olabilir? Hiç güzel bir rüya görürken uyanıp hareket edememe durumu yaşayan olmuş mu ? Bilimsel açıklamalar fiziksel kısmını açıklıyor olsa da, bu durum tamamen ruhanidir.

  1. Yorumunuz için teşekkürler.

   İlahiyat profesörleri bu durumu cinlerin manyetik etkisi diye izah ederler. Bkz. Prof.dr. İbrahim Canan

   1. Cinlerin manyetik etkisi haa :)) güldürmeyin beni. Varmı ispatı, elinizde bir görüntü falan. Besmeleni çek yat, o kadar basit. Bu olayları yaşayan arkadaşlara sadece şunu tavsiye ediyorum. Odalarına gece görüşlü kamera yerleştirsinler ve kaydedilen görüntüleride kamuoyuyla paylaşsınlar.

     1. Emine öyle dememelisin , inanmyorsa profesörün dediklerine başına böyle bir olay gemesi gerekmiyor kötü dua etmeyelm.

     2. Emine öyle deme genede basmaz inşallah..ne onu,,ne seni,,ne beni,nede bir başkasını…

  2. kardeşim bi deffa bu olay genelde ergenlik çağında büyüme çağında olurmuş kritik büyüme dönemlerinizde insan korkarak büyürmüş eğer büyüme çağında olmamışsa bu olay kişide piskolejik bozukluklar vb şeyler vardır

   1. Yav kardeşim Ne uyku felci… felc nedir bir yerin kimildadamassin degil bisey hissetmessin karabasan olayinda ole degil ustunde bir yuk oluyor ve gittikcede agirlasiyor ve aciyida hissediyorsun bu olayi yasamayanlar der aha bilim adamlari buna uyku felci diyor buyuk yalan o esnada birde ruya gormuyorsun gozlerin ve surun acik. Etrafi duyabiliyorsun bi seylerin oldugunu hissediyorsun bunun ancak dinsel bir aciklamasi olabilir bilimsel degil.. bende yasadim odamda tek basinayim ve odam7n kapisi kitiydi gece saat 4 du yanlis hatirlamiyorsam o esnada duvara dönük yatiyorum arkamda bir ses ve isik acik kardesimin sesiydi ve yatmadan once isigi iyi hatirliyorum kapatmistim arkamda kardesimin sesini duyuyorum abi kalk kim geldi diyord7 bana ya arkadaslar ciddiyim kap7mda kitliydi kardesim odama nasil girebilirki o esnada anladim zaten.. icimden lan emrw bi b..luk var hic bozuntuya verme kardesimin ses8n8 duyuyorum ama yaninda baskalarinin seside var ab7 don diyordu bak k7m geldi benim gozlerim acik ama arkami donmuyorum aroamdq k7m var goremiyordum ve ustumde buyuk bir agirlii cokme6e basladi ama kalbim nas8l atiyor bu 5 dakika falan surdu o 3snada kulagimda garip birde ugultu vard8 besmele bile cekemiyordum zaten bu olayi yasamadan once baya bi arastirirdim bende ruyadir lan falan derdim ama insan yasayinca gercektwn bisey oldugunun farkina variyor

    1. :O ne diyecegimi bilemiyorum ama aynen katiliyorum bendede oluyor bazen. Bugün uyuyorum Sonra ruya gördüm önce Güzel rüyaydi Böyle kar yagmis bende icinde oynuyorum Nasil sevincliyim anlatamam kendi etrafimda dönüyorum sonra resmen rüyanin icinde anliyorum birseylerin yolunda gitmedini kendime diyorumki “niye durduamiyorum kendimi ve niye kimse yok etrafimda” Sonra uyanmak istiyorum kendimi zorluyorum resmen daha Sonra odamdayim kendimi uyanmis saniyorum icim rahatliyor Sonra kardesimi farketim karsimda oturuyor elinde yastik var sesleniyorum birden fark ediyorumki sesim cikmiyor sadece gözümü kimildata biliyorum yani kafami bile ceviremiyorum sonra sag tarafimda Sanki böyle bi el görüyorum daha Cok bagiriyorum ama ses cikmiyor Diger kardesim odaya giriyor ve onunda yüzünü göremiyorum sadece elerini falan kafami ceviremiyorumya Ve onlar adeta beni görmüyorlar bile yani evet görüyorlar hata yanima Geliyorlar ama kardesim diyorki “uyuyor abla birak uyusun” bende caresizce elimi kolumu kipirdatmak istiyorumki beni uyandirsinlar ve evet bende tek onalrin sesini duyamdim baska seslerde vardi emrenin dedigi Gibi ugultu bende duyuyordum ve insan resmen o üstündeki agirligi his ediyor yani bencede dinsel !

      1. korkunç bişey grunmuyo ama ilk basta sana ruya gördürüyo daha sonra agırlık yapıyo zorla besmele çekiyosun gözlerini açmak istiyosun açamıyosun uyku felci degil yalan ben çocuklugumdan beri çekıyorum bu sıkıntıyı

       1. korkunç bişey grunmuyo ama ilk basta sana ruya gördürüyo daha sonra agırlık yapıyo zorla besmele çekiyosun gözlerini açmak istiyosun açamıyosun uyku felci degil yalan ben çocuklugumdan beri çekıyorum bu sıkıntıyı
        siyah karanlık kalkmak istiyosun kalkamıyosun resmen direnıyosun oda senle

        1. banada geliyo küfür ediyorum dahada sinirleniyolar alıştım bazen o korkular beynimin içi patlayacakmış gibi oluyo resmen kendimi izliuorum kalkmak istedikce üzerime baskı yapıyo ama alıştım çocukluğumdan belli karabasan senede 5 10 kez gelir … lakinn dinen düzensiz uykudan sitresten imandan uzak yaşamak başlıca sebepleri diyorum .. bunun açık bir örneği var yazamam allahı unutanlar rüya azabında bismillah dersinya onu hatırlatır ben bu tip yazışmalarda dinini yaşıyan bi insan karabasanın ne olduğunu bilmiyor aşikar.geçmiş olsun 5415616060 arayabilirsinz

        2. Birgülcüm sana tavsiyem kurtulman için her gece uyurken besmele çek..sonra allaha dua et ve şöyle de..Allahım görünen ve görünmeyen tüm varlıkların kötülügünden sana sığınırım…Böyle dedikten sonra inşallah evvel allah sana zarar veremez ve seni rahatsıtsız etmezler..inşallah canım…Bu tür şeyler yalan deyildir ve malesef bunu yaşayan insanlar var bu acı ama gerçektir…Rabbim Herkesi Korusun Bu Tür Varlıklardan…AMİN…

         1. Besmele degil hatim indirsen yok faydasi daha cok baski artiyor hep ayni saate geliyorlar cinler icin dua indirip yastigin altina koydum rahat oldum nali serif mührü serif bilgisayardan cikarip koyabilirsiniz

     1. Bende dün gece yaşadım bu yaşıma kadar ilk defa aslında hiç inanmaz dim ama dün gerçeğini yaşadım önce normal bir rüya kendimi böyle kurtarıcı bir savaşçı olarak gördüm sonra üstüme bir ağırlık çöktü sanki üzerime bina çökmüş gibi anne anne diye bagiriyom yok sesim çıkmıyor sağ kulağımda çok gür bir sesle ugultu vardı o an birden bismillahiramanirahim Besmele getirdim kalktım bu uyku felci diyen kisilere şunu sormak istiyorum bu uyku felci bütün insanlar da neden olmuyor ben 27 sene yaşamadigim şeyi dün yaşadım ve Besmele çektim birden kalktı bu sadece kara basan benim dedem yakalamış bunu iğne ile ve evde hizmet vermiş eli çok bereketliymis hamur yapmış bitmek bilmiyormus sonra dereye inmiş küçük çocuklara ellerim ıslak şu igneyi cikarirmisin demiş çocuklar çıkarmış ve kaybolmuş

      1. ebubekir kardeşim bu anlattığın şey şehir efsanesi be kardeşim. benimde arkadaşın dedesi bunu sakızla atın üstündeyken yakalamış yine eli çok bereketliymiş bunun neye dokunsa çoğalıyormuş. sonra bir şekilde kaçmış senin dedeye gelmiş herhalde amacı neymiş pek anlamış değilim.yatan şeylerin üzerinde oynamak ne iş onuda
       anlamış değilim. :)))

     2. bnde yasadım buna benzer bı olay aksam ruya goruyodum;ruyamda kanal boyunda bir suru olu wardı kalkmak istıyodum ruyada oldugumun farkındaydım ama kalkamıyodum ruyamdan uyandım fakat hareket edemıyodum ve konusamıyodum ve bncede bu dinsel bşey madem bılımsel arastırma yapmıslar neden bz ses duyuyoduk bunuda acıklarlarsa bılımsel oldugunu artık ınanmaya baslıycam ama bu dinsel bsey

    2. ben bu dediklerini 10 11 yasında yasıodum zaten deprem sonrası psikolojim bozuldugu an 3 harfililer bana girmeye sahiblenmeye calıstı ve muhtemelen 14 27 yaşları arasında imanım cok zayıf bir şekil alınca kendilerini daha cok hissetirdiler bi baktım tecavüze ugruyom geceleri bir erkkeğim ve musallatımda bir erkek şeytan siz düşünün artık halimi simdi göz zinamdaki asırı hastalık derecesindeki tamahkarlıgımın sebebini daha iyi anladım ilk önce normal ilişkilere bakarken zamanla shmale hatta 14 15 yasında shemle videoları izlemye basladım son 3yılımda ilişkiye giriyirmuş gibi hisler olmaya baslamıstı ama arka uzluvdan rüya deyip geciordum bi anlamn veremiordum bir gün rüyamda cok cirkin bir surat ben senin arakdasınım dedi onada ürksemde bi anlam veremedim taki ramazan ayında oruc teravih 5 vakit namaz gibi düşünceleri kafama koydum cok dısardan ısrar ve tavsiyede oldu toplumda ısrarla namaza basla rahatsızlıkların hafifler ALLAH.C.C şifa verir dedi ula bi baktım ramazanın 4ncü günü sabahı gene aynı ilişkiye giriyormuş hissi ama busefer cok feci arka ve ön uzluv agzım dail resmen tecavüz lan. lan uyuyo lan insanlık valla uyuyo la ufoyu bile onlar boyuyo gözlerine insanların amerikayla brbrler ve israille illimunati insan örgütü deil mk of of nyse 2 defa tevbe istifar ettimbozdum gene ettim su an durumum hafifledi gibi fakat uyannık coka gır tecavüz hissi hissetmiorum ama uyurken olduugnda ne elimi ne ayagımı ne kolumu ne kafamı kaldırabiliorum ALLAH. ÖZELLİKLE TÜM MÜSLÜMAN ALEMİNİN YARDIMCISI OLSUN NAMAZ DUA TEK DAYANAGIM GERİSİ TEFFARUAT

  3. Ruya gormuyordum şururumm yerindeydi ilk kulama telefon titrer gibi ses geldi kalakmak istedim kalkamadım bağırmak istedim bağıramadım aklıma geldi bu karabasan dedim ve nas ve ihlası okudum yatığımda saat 01.00 dı ellerimi kaldıra bildiğimde saat 01.22 di 22 dakikada iki kere oldu cenabet yatmayın gercekten

 2. bir veli zatın sohbetine oturmuştum ve bu hal bizdede vede bazı arkadaşalardada vardı
  hikmeti nedir karabasanın insan üzerine gelmesinin dediğimizde o veli zat şöyle dedi.karabasan insana üç halde gelir 1.çok yemek yenilen hallerde 2.çok uyumayı alışkanlık etmiş kişilerde 3. dünya sevgisi üzerinde çok olan kişilerde görülür demişti.az yemek az uyumak vededünya işlerinle dünya sevgisiyle fazla meşgul olmamak gerekirki bu hal ortadan kalksın demişti… belkide biz insanlara bir yol bir ikaz bir uyarı mahiyeti taşıyordur allah her inana insanı böyle hallerden görülmeyen belalardan şeytanın şerrinden ve vesvesesinden , vede çok olan dünya sevgisinden korusun…

 3. ben de uzun zaman yaşadım bu olayı. felç hali geldiğinde üzerime doğru bir karartı gelir gibi oluyordu. ellerimi kenetleyip başımın arkasına koyarak yattığım zaman kesin yaşardım bu hali. bi süre sonra alıştım o karartı gelirken yan dönerdim bu sıkıntıdan kurtulurdum. sonra kardeşim e bahsetmiş bu olayı annem. o da yastığına filkete dediğimiz çengelli ğiğne takmamızı söylemiş. bu şekilde yaptıktan sonra bi daha bu hali yaşamadım. belki bu araştırmayı yapanlara faydalı olur diye yazdım bunları. selam ve dua ile…

 4. Uyku felci ile cinlerin manyetik etkisi farklıdır, acizane (hakkalyakin) biliyorum diyebilirim.
  Rabbimiz omurilik ile beyin arasına bir köprü koymuştur; bu köprü uykuda iken kalkar, beyin yaşadıklarını bedene tam olarak iletmez ama bedenden gelenleri iletir. Misal rüyada koşarsınız ama bedeniniz hareket etmez, üstünde yattığınız kolunuz uyuşur ve dönersiniz ama uykudasınızdır. Bazen bu iletimde farklılıklar olabilir, misal çocukların yatağa kaçırması; çocuk rüyasında tuvalettedir ve ayaktadır ama bedeni ayakta durmayı değil de çişini yapmayı uygulamaktadır.
  Uyku felci esnasında beyin uyanık fakat beden uykudadır, yani köprü beyinden gelenleri bedene iletmemektedir.Bu durumun tersi uyurgezerliktir; beyin uykuda iken beden hareket eder.

  Uyku felcinde acı çekmez ama paniklersiniz, hatta bazen gözünüz açıkken rüyadakileri duymaya devam edersiniz.

  Cinlerin etkisiyle olduğunda ise korkunç acı çekersiniz. Halk arasında karabasan denmesinin sebebi bu basınç ve onunla gelen acıdan kaynaklanır. Ayrıca bu esnada feci halde kulaklarınız çınlar.
  Daha da detaya girersek uykuda cin size etki etmeye başladığında rüyanızda duyduğunuz sesler artmaya başlar, tizleşir ve çınlamaya dönüşür, bu esnada hareket edebilir, vücudunuzu hissedebilirsiniz ama acıdan ve korkudan hareket edemezsiniz.
  Hasılı uyku felci bedensel bir olaydır ama cinlerin etkisiyle de ortaya çıkabilir.

 5. bende çok uzun yıllar bu karabasanla mücadele ettim ışıksız yatamaz olmuştum doğumdan sonra dahada kötü olmuştu sanki kızımı öldürecekti hep onun için geliyodu ben ise bişey yapamıyordum sadece okuyrdum didiyordu ve sonra cevşen okumaya başladım yatarkende yastığımın altına koydum onun verdiği güçten olacak ki;gene kızımı boğmaya geldiği bir gecede yakasına yapıştım ve benden kork tu ve bir dahada görmedim…Asla cünup yatmam çok yemekte yemem bunu sebebi annemdir ne zaman onunla tartışşsam gelirdi annemde fal büyü ne varsa inanır sağolsun tavsiyem cevşeni çok okuyun abdeslide yattım ayeterkürsü fatiha nas felak onları okuyarak yatıyodum hep, ama geliyodu cevşene yada açık bırakılan yasin sürelerinde gelmiyolardı.

 6. ştım bişey yok arkadaşlar umarm hiç yaşamayan birilerine qelmez... dedi ki:

  Ben bu olayla çok karşılaştım we artık alştım KANKİ olduk nerdeyse yuzunude qordum bugun yine oldu we oruçluydum aldrş etmedim dedim ya alştım yapıcak bişey yok arkadaşlar umarm hiç yaşamayan birilerine qelmez… Zor çünkü….

 7. bende goruyorum ama geçenlerde sankı uykudan kalkar gıbı kalktım ve yatakta oturur pozızyondsayken arkamı doondum ben yatıyorum ruhum kalkmış…allahım yardım et demeye başladım sahadet g gozlerımı acmadan dua ettım benedımdeydı ruhum hıssetmıstım etırıyordum durmadan sonra ruhumu bedenımın ıcıne sokmaya ugrstım ama gerçek gıbıydı bı muddetsora gozlerımı açtım yatakta oturuyorum yanı o arkamı dondum benenıme baktım gıbı besmele cekıp yıne baktım bedenım deydı ruhum ve oğlumu yatağından düzeltmeye gıttımde kucama aldığım oğlumu hıssetmedım ellerımde ayaklarım yurumuo gıbıydı bu neden olur arkadaşlar

  1. Astral seyehat diye birsey var sizinki boyle birsey olabilir internette arastirin isterseniZ gerceklilik payi nedir bilemiyorum

 8. selamlar ben 10 yaşında bir çocuğum bu olay benim başıma gelmedi çünkü ben her gece besmele çekiyorum.

  1. yaa bende dün akşam besmele çekerek yattım hatta nas felak ayetel kürsi bildiğim tüm duaları okuyorum her akşam ve 13 yaşındaym çok zor gerçekten ibretlik bişey bu dün yaşadım korkuyorum…

   1. Nali serif mührü serif indir bilgisayara resmini cikar yazicidan yastiginin alzina koy

 9. arkadaşlar bn 13 yaşındyım karabasandan çok korkarım …. ve cinşeride hiç sewmem . ancak ailem bni öyle güzel yetiştirmişki .? yatarken huzur içnde yatarım 🙂 ayetel kürsi okur bildiğim herşeyi söylerim sonra Allaha Dileklerimi ve arzularımı belirttikten sonra uykuya dalerim . aynı zamanda yatsı namazını kılmadan yatmam 😀 . anck bna gece birşy olıuyor bu çok kez oldu. gece bir çukur basıyorum gibi oluyor . korkuyorum ama sonra bişi oluyor hatırlayamıyorum sabahları . glbia bn uyanıyorum sonra direk hmn dalıyorum yarımdakika bile sürmüyor . bu neden oluyor :/ hiç ama hiç bilmiyorum. aranızda bilen vrsa nnolur söylesin 🙂

 10. size bir örnek vereyim eğer cinlerden korkarsanız başınıza kötü şeyler gelebilir eğer korkmazsanız onlardan korunursunuz ama gece evde tek kalırsanız asıl ozaman korkmamanız gerekir

 11. arkadaşlar bir kere hasta olmuştum bi uyandım gözümü açamıyorum hareket demiyorum bağaramıyorum ve de bana bişey dokunduğunu hissettim üç kere içimden bismillah bi dedim hemen kaçtılar gerçekten insan fena bir şekilde daralıyo ve boğuluyo ayrıca karabsan sizi boğma tehlikesi var ama araştırmama göre öldüremiyomuş bundan korunmak için bol bol felak nas okuyun

 12. arkadaşlar ben artık bıktım korkmaktan dün gece başımda şidetli bir ağrı vardı yatim kalkınca namazımı kılarım dedim ama yine ağırlık geldi ama sanki rüya değilde gerçek bundan kurtulmak istiyorum

  1. ARKADAŞLAR BEN HEPİNİZDEN DAHA KORKAĞIM ELEKTİRİK KESİLİNCE BİLE KORKUYORUM!
   NE YAPMALIYIM?

   1. Derin bir nefes al ve karanlık yerlerden uzak dur. yakın durursan korkun artar ben yaşadım bunları yaptım ve artık korkmuyorum

    NOT:Sakın bir yetişkinin yanından ayrılma onunla oldukca korkun azalır.

 13. ben hiç korkmuyorum Kur-anımı okuyorum. Namazımı kılıp uyuyorum. Bence sizde böyle yapın.

  1. korkmazsanız hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ bir şey olmaz

 14. bence korkmayın KURAN ınızı okuyup yatınnnnnnnnnn. ve ben VOLKANA ÇOK AŞIĞIM. BUNU HERKEZLE TÜM DÜNYAYLA PAYLAŞIRIM

 15. bence o geceleri geldiğinde yumruğu kafaya kafaya vurduğunuzda bir … yapamaz onu bıçaklayın gebertin onun anasını belleyin ondan sakın korkmayın o sadece korkutur……………………………………………………………………………………………………………………………………….

 16. Bu olay benimde basima bircok kez geldi ama bu sefer gercekten sinirini asti dun gece yine geldi ve bu sefer benimle konustu ama sadece o konustu sakin yanlis anlamayin lutfen ama herhalde benimle cinsel iliskiye girdi.yatagin sallandigini bile hissttim lutfen eger baska birisinin basina ayni sey geldiyse benimle paylassin

 17. Arkadaşlar bu yazıyı iiyi okuyon,bu olay benimde başıma geldi ve hala oluyorda ilk geldiginde ölücegimi düşündüm ve bildigim duaları okudum konuşmak istedim konuşamadim,hiç bir hareket edemedim cook korkmustum,kulagima rüzgar sesii geliyordu bu ollay 2 veya 3 dakika sürdü icten dua ettigim zaman o sey gidicekmis gibi oluyordu duayı kestigim zaman daha kızgin oldugunu farkettim ve sonra gitti 1 ay sonra yine oldugunda yine dua ettim hemen gitti 3.cüsunde hic korkmadim ve bidaha gelmedii, unutmayın (gecegelenler),korkularınizdan beslenir, ne kadar cok korku onlara o kadar cok yemek demektirr bu bir gercek

 18. Benimde gecen geceden beri azrail gibi elinde tirpani olan karabasan geliyor bagirmaya calisiyorumolmuyor annem yastigin altina kesici bir alet koy dedi makas felan denemenizi tavsiye ederim ben deneyeceğim

 19. Volkan ve semih cok komiksiniz karabasanla dalgami geciyorsunuz o size oyle bir dalgasini gecerki ne bidaha asik olursunuz nede yatak sallarsiniz:)))

 20. Banada cok oluyor kafam haric tum bedenime sanki beton dokmusler cok zor nefes aliyorum bilincimde gayet acik acaba olumde boylemi oluyor belkide uyariliyoruz

 21. selam arkadaşlar bende bu olayları sor günler geçirdim akşam yatarken temiz olmanız gerekir ve besmele çekmeniz gerekir allah sığının kesinlikle korkmayın kara basandan korkarsanız başınıza sürekli gelir felç olma hiti mali olabilir allah dua etmeniz yeterli

 22. DÜN GECE NAMAZIMI KILDIM ABDESTLİ VE BESMELE İLE YATTIM AMA GENEDE YANIMA GELDİ KULAĞIMA SÜREKLİ BİRŞEYLER FISILDADI SÜREKLİ BESMELE ÇEKTİM GÖZLERİM AÇIKTI SONRA GİTTİ YATAĞIMDAN KALKIP MUTFAĞA SU İÇMEYE GİTTİM SALONUN KAPISI VE IŞIĞI AÇIKTI OYSA BEN YATARKEN KAPATMIŞTIM ÇOK İYİ HATIRLIYORUM YANİ ABDESTLİ İKENDE GELİYOR

 23. bilimsel olarak anlattığınız bu olayı ben iki gün de bir yaşıyorum üstelik artık resmen konuşuyoruz sürekli olarak ailemden birileri gibi geliyor ve ben <rtık onun geldiği anlayıp kızıyorum sorun korkmuyorum sadece kızıyorum arkadaş başkası olma kendin ol demi neden ille birinin kılığına giriyorsun bu kadar mı çirkinsin işte böyle hayatımı sürdürüp gidiyorum

 24. Ben dün yaşadım,çok yorgundum hemen yattım.Sonra sabah 5’te kalktım.Tekrar yattım.Bir den gözümü açtım salondan sesler geliyor.Sonra birisi ismimi fısıldadı.Babamın sesiydi bu.Gözümü açtım,her yer karanlıktı.Kımıldayamıyordum.Bir den yavaş yavaş yatakta dönmeye başladım.Sonrasını hatırlamıyorum

  1. bu olaylar bazı geceler benimde başıma geliyor hatta dün gece rüya görüyorum annemle yatıyoruz konuşuyoruz ben bişeyler anlatıyorum sonra o bana bişey yapıyor çenemi sıkıyor ben konuşamıyorum kıpırdayamıyorum sonra bırakıyor ben tekrar bişey diyorum sonra benim yatak kapının yanında kapıda biri dikiliyo kadına benziyo benim üzerime doğru eğiliyor ve ben kıpırdayamıyoum bağırıyorum sesim çıkmıyor anneme bakıyorum bana gülümsüyor kadın neredeyse üstüme tamamen eğiliyo uyandım lütfen bana yardım edin ben geceleri dua okurum annemle uyuyorum ama yinede oluyor..

 25. Meraba ben rana 11 yaşındayım VE GECELERI ÇOK TUAF ŞEYLER OLUYO ! Hergece dua okup yatardım Bir gün gece uyku gelmedi Ogün korku flimi izlemiştim sağ sola dönüp duruyordum kardeşiminle aynı odada kalıyorduk kardeşime bakınca sanki bi cin karabasan oluyodur suratı değişiyordu çok korkuyordum kardeşime bakmak istemiyordum ama kardeşimi kurtarmak istiyordum aklıma bir fikir geldi aya kalkıp ışığı açtım sonra surat yok oldu o gün ışıklar uyudum ve içimden ikidebir süreler okuyordum kardeşime sordum gece iyi yatımı kardeşimin cevabı korkunç bir rüya gördüm rüyamda suratım cin oluyordu dedi ve benim 3ay psikolojim bozuldu a aa demeyi unutum korku flim bitince 3harfliye bela okudum o yüzdemi oldu ??

 26. Meraba ben rana 11 yaşındayım VE GECELERI ÇOK TUAF ŞEYLER OLUYO ! Hergece dua okup yatardım Bir gün gece uyku gelmedi Ogün korku flimi izlemiştim sağ sola dönüp duruyordum kardeşiminle aynı odada kalıyorduk kardeşime bakınca sanki bi cin karabasan oluyodur suratı değişiyordu çok korkuyordum kardeşime bakmak istemiyordum ama kardeşimi kurtarmak istiyordum aklıma bir fikir geldi aya kalkıp ışığı açtım sonra surat yok oldu o gün ışıklar uyudum ve içimden ikidebir süreler okuyordum kardeşime sordum gece iyi yatımı kardeşimin cevabı korkunç bir rüya gördüm rüyamda suratım cin oluyordu dedi ve benim 3ay psikolojim bozuldu a aa demeyi unutum korku flim bitince 3harfliye bela okudum o yüzdemi oldu ??

 27. Gecenin 1.30 u 5 dakka once karabasan geldi. Ne zaman cenabet yatsam gelir.b7gunde öyle oldu. Haftada 3 defa fix misafirimdir. Yalniz bugun gelisinde ensemde müthiş bi karicalanma var. Sebebi ne olaki.

  1. cenbt. olduğun günler basılan toprak bile titrermiş bu durumda koruyucu meleklerden birşey beklenmez eminim bu ihtiyaci durumlarda fazla uzatmadan boy abdesti al 3 gulhu 1 elham yada kevser suresini oku ben aynısını yaşadım yorgunluk sitres bi çoğunuda ibadetsiz yaşamdır diye düşünüyorum geçmiş olsun saygılar

 28. Arkadaslar iki gun once ayni olay banada oldu.tam uzerime agirlik coktu nefesin kesilecek gibi oldu. Sanki arkamda biri beni yataga cekiyo gibiydi, ve kafamla donemiyodom ama elimle bakmaya calisiyom fln.birak beni die bagirdim.sonra nas suresini okudum felak suresini okudum hala birakmadi sonunda ayetel kursi suresini okuyunca birakti.inanin cokmzor bi durum.

 29. arkadaşlar bendede çok olurdu felçlikle bir alakası oldunu sanmam nedir bilmem ama alıştım ve artık korkmuyorum ve uzun yıllardırda olmuyor ayrıca gece olucak diye bişiy yok gündüz dışarda yani yani uykuya daidın her yerde ve herzaman olabilen bişiy ben defalarca yaşadım şimdi ise hiç gelmedi uzun yıllardır korkmadım için sanırım grçi geldindede korkmazdım ama yani korkmaklada alakası yok sanırım dini bir mana ama anlamını hala anlamış deyilim

 30. çok agır bir baskı altında kalıyorsunuz çeşitli şekillerde gelir bana yukarda arkadaşların bahşetti şekillerde gelmiştir bilimsel oldu konusundan yana deyilim allah kimseye yaşaatmasın zor sölenenlerin hepsi gerçek ve dogrudur korkulacak bişiy yok emin oldum bişiy karabasan geldinde hiç bişiy yapmasanızda o kendisi gidiyor defalarca her pozisyonu denedim için eminim mesala son zamanlarda bana geldi zaman artık uraşmak istemezdim ve kendimi bırakırdım bakalım ne yapıcak diye gelirdi belli bir zamanı var ben hiç kıpırdama yada bi mudahale etmezdim o kendilinden bütün agırlını işkencesini yaptıktan sonra giderdi sanırsınızki son nefesinizi veriyorsunuz o zaman çok hızlı bişekilde giderdi ve uzun yıllar oldu bana gelmeyeli heralde oda bıktı benimle uraşmaktan yani size agırlık vemeden öteye gidemedinden emin olun ben emimim defalarca yaşadım için

 31. karabasan iki türlü görünüyor 1 rüyada 2 küle basınca bu olaylarda çok dikkatli olmalıyız ne oldum dememeli ne olacagım demeli ve sizeşunusöyleyeyim en büyük allah sadece ondan korkun

 32. Banada oluyo 15 dk kıpırdayamadım sonra telefona elim uzandı ve ablamı aradım açmadı bida aradım telefon elimden düştü alamadım somra bi anda aldım ama aldığım şekilde kaldım öylece sonra ablam efendim dedi gel hemen edeim odama girdi balık akvaryumu ve kaplumbağa akvaryumunun ışığını açtık wc ye gitim sonra kaplumbağalar çıldırdı çok kötü bişey ya ama neden olduğunu biliyorum heralde sakın uzun süre uyumayın uykunuz gelsin ama her gün aynı saate yatın ne kadar yorugun olursanız olun !

 33. bende bıktım artık karabasanla boğuşmaktan boy abdestsiz gezmiyorum okumadığım dua da kalmıyor yine de kurtulamıyorum bu illetlen öldüresim geliyor resmen korkmuyorum ama uyanabildiğimde bütün vücudumda ağrı oluyor ve aşkama kadar bu ağrı ve ağırlık sürüyor ne yapacağımı şaşırdım başına gelmeyen bilemez ne berbat bir şey olduğunu

  1. birkeresinde iki koluma birden elleriyle bastırıp benim kalkmama izin vermedi küçük boylu ve simsiyahtı bu aralar uzun boylu siyah olarak görüyorum gölge gibi

 34. birkeresinde iki koluma birden elleriyle bastırıp benim kalkmama izin vermedi küçük boylu ve simsiyahtı bu aralar uzun boylu siyah olarak görüyorum gölge gibi

  1. Sayın Gül Çiçek

   Sizin anlatımınıza bakılırsa sizinkisi karabasan denilen tabirdeki belirtilerden fazlası var. Kesinlikle bir uzman yardımı almalısınız.
   Önce doktorlara gidin. Sonuç alamazsanız, Sayik Erol Tangut’un youtube’daki videolarını izleyiniz.

 35. arkadaşlar sinir ve sitresli olduğunuz zamanlar vucudumuz psiklolojik yöndenyıprandığı zamanlar maalesef daha adını bile koyamadığımız görünmeyen fakat insana etki eden varlıklar bizi uyarmaktadır bunun tek açıklaması Yüce kitabımız Kur an ı kerim de saklıdır bu varlımlar görünmezler ancak insanlara etki ederler

 36. Arkadaşlar bende görüyorum böyle şeyler bayagi dir olmuyordu bu gece yine oldu olur olmaz da buraya yazdım. yatakta yatıyorum birisi geliyor duyuyorum yer sallanıyor adım atışlarıni duyuyorum sonra geldi ufacık bişey kafası gözüküyor ama yüzü gözükmüyor sadece kafasında 4 5 tane saç var sanki ama kalın kalın böyle ağaç dalı gibi sanki ayak ucumda bekliyor bütün duaları okudum yine de gitmedi kafamı kaldirip bakicam ama kalkmiyor kafam garip garip sesler çıkarıyorum konuşmaya calistikca kafamı one doğru kaldırmaya çalışınca kalkmiyor sonra sola çevirdim boynumu birde sağa cevirdim hersey normale döndü. Size tavsiyem dua okumadan yatmayin birde sırt üstü sakin yatmayin saginiza dönüp yatın.

 37. Bendede oluyor arada ..bu geece tekrar oldu…ama bu sefer biraz farkliydi..sanki elimi ayagimi tutuo ve ellerim ayakalrim yanio..ben cekiorum ayakalrimi o yakalio birakmio sora ustumde bi agirlik…kocami uyandirmaya calsiom .sora o sirada halusinasyon gibi …kocamin suretinde bisey ustume cullanio itmeye calisiorum olmuo sebagirmaya calsirum olmuo daha sonra ayetlkursi okumamala beni rahat birakdi.ama uyandigimda kolumu kibirdadcak halim yokdu agzini acicak halim yokdu..guc bela kocami uyandirdim oda anladi zaten noldi…arada oldugu icin…

 38. KESİN ÇOZUM……Allaah in izniyle.
  Ayetel kursiyi 1 defa okurken yataacaginiz yerde parmaginiizi hic kaldirmadan cevirin kendiniizi koruma cemberine alir gibi basladiginiz yere surenin hifsuhume yi getirin 7 defa tekrarlayin ve sureyi bitirin.goruceksiniz dokunamiyolat bile

 39. Arkadaşlar benim üzerime sık geliyor ama alıştım korkmayın benim üstüme bir bayan geliyor ve guluyo hep siyah bir şey çok kotu sanki öldüğünde gerçekten azrailin geldiği gibi oluyor ama korkmayın yaşamayanlar sizin için çoolkkk zorrrrr Allah yardımcımız olsun…

 40. Sayın arkadaslar boyle bisey kız arkadasimin basina geliyormus benim haberim yok tabi benden once oluyormus hersey antidepresyon haplari kullaniyordu bıraktirdim ve elimde bu konuyla ilgili yapilmasi gereken okunması gereken sureler var seve seve yardimci olurum kız arkadasim suan cok rahat 05435049838 ücret falan degil 5 dk soyledikleri yazicaksiniz sadece

 41. Az önce yasadim ayni anlattiginiz gibi kipirdayamadim ve tam karsimda bi kararti gördüm elimle iter gibi yaptım.besleme çekmeye calistim bir azda ıkındım deyim yerindeyse önce rüya gördüm sonra bunlar basima geldi ama kisa surdu daha öncede basima geldiği için tecrubeliyim hemen anladim ve kormadim besmele çekmeye calistim sizde öyle yapin hemen gidiyor..bu arada uyanik olduğumu dusunuorum çünkü uyumadan önce kardesimle Abim yan odada PC de video izliolardi ve ses geliodu o gelince de o sesleri duydum.

 42. Arkadaşlar bu gece benimde basima geldi yine uzun zamandır yoktu önce rüya görüyorum sonra agirlik bu defa onu bi erkek olarak gördüm simsiyah gölge gibi olan ellerini suratima bastirirken gördüm çok kuvvetli beni bogacak gibi kardeşim yanimdaki koltukta ona elimi uzatmaya calisiyorum beni kurtarması için fakat izin vermiyor engel oluyor çok kotu dua okuyorum ama belirli bi süre var o dolmadan gitmiyo uyandigimda her yerim çok agriyor bu yaratik nedir bilmiyorum ama çok güçlü benim bir an önce uyumami bekler gibi bekliyor ve uyuyorum harekete geçiyor bunun çözümü yok gibi herşey demedim Allaha siginmaktan başka çare yok.

  1. Dilan hanim demekki ben ondan gucluyum. Cunki ben onu alt ediyorum ve ona gucum yetiyor

 43. Ben bu olayi çok sık yasayanlardanim. O gelince aklima dua okumak geliyor ve denedim okuyunca gidiyor ama bi laf vardir tecavüz kacinilmazsa zevk almasini bileceksin. O gelince bol miktarda dalgami geçiyorum kimi zaman ona meydan okuyorum. Hani o hareket edememe duygusu yokmu onuda aştim Allahin izniyle. Tabi ilkinde bilegim baya bi ağrıdı ama şimdi rahat bi şekilde gucum yetiyor. Tabi ki bu 12 yillik bir deneyim sayesinde oldu ama şimdi birbirimizle mutluyuz. Dün yine ziyaretime geldi hemde 4 veya 5 kez ama Allaha Şükür olsun ki sıkıntı yok.

 44. arkadaşlar bana dün akşam geldi hareket edemedim anne dedim ses çikmiyor falan 15 yaşındayım dua da ediyorum ama geldi.neyse ben laf söyledim sinirlendi heralde saçımı kökten çekti sonra gitti.ben gece tekrar kalktım sandalyede bi kız oturuyordu ama arkası dönüktü arkadaşlar sitresten olabilir sınav sitresi falan siz dua okuyun bana yardımcı olun ne yapmalıyım odamda dua kitapları da var ???

 45. Merhaba
  Bu olay bana çok kez oluyor sık sık oluyor ve kendime geldiğimde gözlerimi acil 10 saniye bekleyip tekrar kapadifimda üstüme cullaniyor kalkamiyorum hic kilit da yani yorumagzimda bi el oolduğunu hiisdeiyorum vuzdum uyusuyor kulagimda bir suru cilglik sesleri ve ugultular var. Sun gece oldu ama çok farkliydi onu goaremiyordum ama hissediyordum besleme çektiğinde sesler artiyodu ve daha çok bastiriyodu kalktigimda ablami uyandirdim ve ablamin yüzü çokcçirkin gozukuyosu acayip bisidi uyuyamadim sabah ezani okunduktan sonra uyudum ama kalktigimda onun hala odamda olduğunu hissedebiliyordumgoremiuordum ama erkek olduğunu hissedebiliyordum beni bekliyor gibiydi ve bu her oldugunda gece kedilerin gozleri parliyor ya benimde ayni oyle parli bunun uyku felci ile bir alakasi yok bence bu olaylar dinsel bir sey .

  1. Odanıza bir kamera yerleştirin, sonra o görüntüleride kamuoyuyla paylaşın. Görelim bakalım arkadaşları :))

 46. Arkadaşlar öncelikle bu olayı yaşamış birisi olarak şunu söylemek isterim.Bu olayların öyle denildiği gibi cinlerle, ruhlarla vb. şeylerle hiçbir ilgisi yok. Bu tamamen kişinin ruh haliyle alakalı, hatta psikolojik bir sorunda diyebilirim.Ben askerdeyken başıma geldi.O kadar derin bir korkuyla gözümü açtım ki resmen kilitlendim. Ama bu yaşadığım aslında benim oradaki ruh halimdi. Malum askerlik psikolojisi veya acizlik psikolojiside diyebiliriz. Şunu açıkca söyleyeyim bu sadece psikolojik bir sorun, başka birşey değil..

 47. Şunu da söylemek isterim. Burada yazılanları okudum ve açıkcası çoğu yalan, uydurma. Yok tecavüz etmiş, yok sandalyede kız oturuyormuş :)) İnsanların o esnada gördükleri halisinasyondan ibaret. Malum ne kadar korkarsanız hayal gücünüzde gerilimde o kadar artar.

 48. buna kim inanır ya hiç korkunç değil falan filanmış bu ne ya saçmaaaaaaaaaaaa.İnsan bu saçmalıklara güler abii ölür gülmekten çok komik 😀

 49. Vallah niye yalan söyliyeyim, bunu anca yasayan insan anlar beni yillardir karabasan tutuyor bundan 2 gün ve 3 gün önce yine tuttu. Ve bagzi arkadaslarin bahsetigi gibi banada geldiginde en yakinlarimin sesiyle yaklasirdi yanima yaklastigini bile hisederdim. Yalan felan demeyin arkadaslar benim 9 aylik bir Bebegim var esim o gece calisiyordu ve ben bebegimle uyumaya gectim karabasan en yakinlarimin sesiyle bana yaklasti ve duydum bebegimin yatagina yaklasip sesiz konusulurdu arasinda daha fazla sesler vardi o sira üstümde o agrlik vardi tepisemiyorum yerimden tam karabasandan kurtuldum inanin bende sasirdim bebegim bir ciglikla bagirmaya aglamaya basladi artik yataktan firladimmi uctummu bende bilmiyorum. Ve 2-3 kez gölgesini gördüm ve 2 kez boydan ve Uzun boylu genis omzlu bir Adama benziyor. ama yüzü görünmüyor. Diger arkadasim ufak bir cocuk olarak görmüs.

 50. Ben alistim artik her gece geliyorlar.artik dovuyorum yumruk atiyorum.bazen resmen oluyor gibi oluyorum.dua okumaya basliyorum gidiyor.ama resmen yumruk atiyorum artik

 51. Ben iki defa yaşadım ömrüm boyunca 30 yaşımdayım ilkini tam hatırlamıyorum ama ikikici baya bi zor geçmişti yani sırt üstü yatıyorum bacaklarımdan yukarı sanki resmen geliyor ya geldi geldi tam üzerime kadar geldi oda karanlık ama ben onunda karartısını hissedebiliyorum buna kendimde inanmıyorum inanmıyorum yaşadım halde sizin inanmamanızda normaldir boğazımı sıkıyodu besmeleyle falan zor kurtuldum sabah aynaya baktığımda iz vardı kazarıklık sanki biri gerçekten sıkmıştı oramı bu olayı sadece buraya yazıyorum 15 yıl falan oldu

 52. bi gece çok geç yatmıstım rüyamda bir arkadasımı gördüm sonra onun aynısından bir tane daha gördüm sonra rüyamdaki tanımadıgım diger kişilere cin falan mı bunlar falan dedim ve daha sonra kulağımda çok büyük bir uğultu duydum ve tüm vücudumun sıkıldığını hissettim bi bes dk etkisinden çıkamadım ama daha sonra bildiğim duaları okudum ve gecti

 53. Peki kulaginiza artarak bi araba lastik sesi veya bi korkutucu ses geliyormu artarak şimdi yaşadım ve acayip şoktayim

 54. Arkadaş lar bu olay banada oldu gece sol kolumda çok kötü bir yanma ve el hissettim donemedim ve bi yüz gördüm daha 12 yasindayim bu olaydan fazlasiyla etkilendim

 55. Hepiniz rüya görüyodum ondan sonra karabasan geldi diyorsunuz.kardeşlerim karabasan olayınındinle bir alakası yok.tamamen beyninizin ve bilinç altınızın sizlere oynadığı bir oyun o duyulan sesler gördüğünüz rüyadaki sesler üstünüzdeki ağırlık ve diğerleri tamamen beyin ile alakalı.

 56. Geceleri uyuyamiyorum tam uykuya daliyorum biri sanki ayagimdan tutup çekiyor okuyorum bidaha tam daliyorum yine diğer bacagimi çekiyor yaklaşık gece 3 3 bucağa kadar devam ediyor 2 yaşında bi oğlum var sonra o uyanıyor ama oda sürekli huzursuz hergece aynı şey oluyor ne yapmalıyım yardimci olun lütfen

 57. tamam vücudumuz hareket edemiyor.fakat bu sabaha karşı yaşadığım olay çok değişikti.gözlerimi bile hareket ettiremiyorum.sesler geliyor kalabalık sesi gibi.sonra yüzüme bişi üflüyor gibi oldu .sonra bazı sureler okudum olmadı.ayetel kürsi okudum uyandım.

 58. Uykuyla uyanıklık arasında gelir ve uyurken hayel kuran kisinin yanındadır nedenmi rüyaya dalıyo zanbeder siz hayel kurarken uyudukdan sonra rahatsız etmez bana çocuklugumdan beri geliyo hafdada bikaç sefer alışdım tavsiyem baş ucunuza bi ayet koyun gelemez kesinlikle

 59. Daha bikac saat once yasadim 6 yildir ara ara yasarim alistim denebilir ilk oldugundaki gibi aklimi mi kaciriyorum deliriyor muyum dusunceleri yok artik geldigini hissediyorum ama bisi gormedim gormekte istemem gelsin gorunmesin gitsin dua edebilirseniz edin sakin kufur etmeyin daha kuvvetli bastiriyor yoksa, derin nefes almaya calisin, baski surekli degil araliklarla oluyor yani birseye baski uygulayip birakmak gibi moralinizi bozmayin hayatinizi etkilemesine izin vermeyin bastirirsa bunun eninde sonunda gececegini dusunun dua edin uyanir uynanmaz baska birseyle mesgul olun umursamiyor gibi yapip sizi uykuya zorlayacaktir nasil yapiyor bilmiyorum ama saniyeler icerisinde uyutuyor ve tekrar baskiya basliyor ben telefon yanimda uyuyorum kurtuldugum anda hemen telefona sarilir oyun acarim odanin icerisiyle ilgilenmem olmamis gibi davranirim … bence bu olaylar kabirdeki toprak slkmaslnln blr antrenmani gibi bisey en dogrusunu YUCE ALLAH AZZE VE CELLE bilir tabiki

  1. Bu tür hadiseyi bende çok yaşadım.. sırt üstü yatıyorum genelde gece 3-4 arası bişey yavaş yavaş üstüme bişey çöktü ama ne yaptığımı biliyorum şuurum açık. sağa sola dönücem dönemiyorum.ayağımı ve kollarımı oynatmaya çalışıyorum oynatamıyorum.bi ara afalladım kardeşime bağırıyom sankı sesimi duyan yok.göğüs kafesime iyice bastırmaya başladı sankı kalbim duracak nefes alamıyor gibiyim.5 dk gibi beni iyice sıkıştırdı şuurum açık başladım okumaya … sonra bu halk dilinde (karabasan) yavaş yavaş gitti.. uyandım ben neydi bu şey diyorum kendi kendime umursamadım rüyaydı galiba diye geçiştirdim korktum ama. aradan 1 hafta geçti gene gece musallat oldu aynı şeyler oldu. uyandım oturdum kendi kendime ne bu şey aklıma cin musallatmı oldu acaba sorusu geldi.kimseye bişey de soramıyorum saçmalıyorsun öyle bişey yok diye dalga geçerler diye.neyse bir gün hoca arkadaşım denk geldi ona sordum sana karabasan musallat olmuş dedi.. ne hocam bu illet dedim beni nerdeyse rüyamda öldürecek dedim oda dedi bana korkma öldürmez sadece göğüs kafesine baskı yapar.. e dedim ne olacak .. 1 cünüp yatmayacaksın..2 belli bir süre sırt üstü yatma çünkü yüzü kapak yatarsan seni sıkıştıramaz dedi.3 dua etmeden yatma.4.kafana bişeyi takmayacaksın 5 asla kendisinden korkma korkarsan tekrar musallat olur… 6 eğer tekrar gelirse belli dualar var onları oku yavaş yavaş gider o..neyse rahatladım hocanın dedikleriyle aradan belli bir zaman geçti 2 hafta felan gece musallat oldu .. ben başladım konuşmaya her neysen bırak peşimi bana musallat olma ben kormuyorum en fazla bana baskı yaparsın..belli bir süre uğraştı benimle sonra gitti uyandım baktım sırt üstü yatmışım hemen yüzü kapak yattım.. belli bir süre yüzü kapak yattım bi gece eve geç geldim yorgundum uyuya kalmışım sırt üstü tekrar geldi gel bakalım başladım okumaya ( sakın korkmayın belli etmeyin korkuğunuzu) sonra gitti zaten.. 2-3 sene bende bu olay belirli aralıklarla oldu ama korkmadığım alıştığım için 5 dk süren bi olay bu.. malesef bu şeyin musallat olduğu bazı kişilerde psikolojik-panik atak gibi hastalıklara yol acabiliyor. sizlerden ricam korkmayın .. başınıza geldiği zaman böyle bir olay gidin bi imamdan akıl alın..bilen insan var bilmeyen insan var.bazı kişiler bu olayı yaşamadığı için saçma gelir. başa gelen bilir.musallat olursa belli bir süre sırt üstü yatmayın .. dua okuyun .. boy abdesti almadan özellikle söylüyorum kesinlikle yatmayın. lafın kısası sakın korkmayın .. başımdan böyle bi olay geçmişti allaha şükür şimdi öyle bişey yok gelse bile kormuyorum.. BU OLAYIN BİLİMLE HİÇ ALAKASI YOK BANA KÖRE KESİNLİKLE DİNEN .. KAFAYA TAKMAYIN RAHAT OLUN HİÇ BİŞEY OLMAZ DUA HER ŞEYİN İLACIDIR. HERŞEY ALLAHTAN OLDUĞUNU UNUTMAYALIM VARDIR BUNDA BİR HAYIR DEYİP DÜŞÜNMEK LAZIM.. GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞLAR.

 60. Ben 100 defa filan yaşadım bu olayı. Medyum a gittim düzeldi sanırım. .uzun zamandır olmuyor bende

 61. Merhaba.saat 03:09 ve biraz önce sırf başıma gelenden dolayı bilgi edinmek maksatlı girdiğim sitede yazılanları gördüm.arkadaşlarım anlattığında abdestsiz yatıyorsunuz ondan oluyor dediğim ve dalga geçtiğim olay başıma geldi.hiç kimseyi korkutmak yada kafa bulmak gibi bir amacım yok.abdestli yattım ağırlık çöktü.okumadığım süre kalmadı başta nas olmak üzere.yan döneyim dedim olmadı.kalkmak zaten mümkün olmadı.baktım olmayacak en son ölüyorum sanırım deyip şehadet getirip teslim oldum.şuurum bilincim açıktı.en son bıraktı gitti .vücudum şuan hala uyuşuk ve kulağımda hala o anki uğultu var.ne olarak inanmak isterseniz isteyin,olaya ama bilimsel ama dini boyuttan bakın yaşanan olay cok kötü.

 62. BOYLE SEYLERI YASAMAK ISTEMIYORSANIZ SIZE YARDIMIM DOKUNABILIR,,,YA INSAN WERMELI INSAN ICIN CANINI YADA KALABALIK ETMEMELI DUNYAMIZA,,, 0539 245 15 91,,,

 63. Şimdi yaşadım bende kamyonun üst yatağında uyuyordum ve babam araba sürüyordu. Hafif bir kar yağışı vardı uyumadan önce en son gördüğüm sonra antepe geldiğimi gördüm babam fabrikanın önünde bir kaç kişiyle konuştu arabayı fabrikanın önüne park etti alt yatağa uyumaya geçtisonra çişim geldi. Aşşağı inmem lazım uyanığım tam aşşağı inmeye çalıştım üstümde bir ağırlık inemedim direk ayetel kürsi okudum bedenimden ışık huzmesi gibi bişey uçtu uyandım aşağı indim sonra yine yatakta olduğumu gördüm yine aynı şey oldu bu sefer fatiha süresini okudum yine içimden bedenimden flaş patlaması gibi bir ışık kalktı yine aşşağı indim tam kamyonun kapısına uzandım yine yataktayım yine aynı şey bu sefer ihlas süresini okudum yine flaş patladı yine indim yine yatktyım nas süresi yine kalk yine aynı sonra felak yine kalk yine aynı sonra salavat getirdim yine kalk yine aynı sonra salavatı tecrifiye yine kalktım tam aşşağı indim yine aynı şaştım kaldım vazgeçtim tekrar besmele çektim bütün süreleri okudum bu sefer gerçek uyandım ama her tarafım uyuşuk tu çok fena sıkışmış halde aşağı indim uyuşukluk bacağım tutmadı kafamı cama çarptım sırt üstü direksiyonun üstüne düştüm babam uyandı eni sonu aşşağı indim ama pert olmuş halde zar zor çişimi yaptım çok susadım ama su içmeden yatıcam a.q sonra babamın üstüne felan işerim ferman olur bana 🙂 😀

 64. Bu tür hadiseyi bende çok yaşadım.. sırt üstü yatıyorum genelde gece 3-4 arası bişey yavaş yavaş üstüme bişey çöktü ama ne yaptığımı biliyorum şuurum açık. sağa sola dönücem dönemiyorum.ayağımı ve kollarımı oynatmaya çalışıyorum oynatamıyorum.bi ara afalladım kardeşime bağırıyom sankı sesimi duyan yok.göğüs kafesime iyice bastırmaya başladı sankı kalbim duracak nefes alamıyor gibiyim.5 dk gibi beni iyice sıkıştırdı şuurum açık başladım okumaya … sonra bu halk dilinde (karabasan) yavaş yavaş gitti.. uyandım ben neydi bu şey diyorum kendi kendime umursamadım rüyaydı galiba diye geçiştirdim korktum ama. aradan 1 hafta geçti gene gece musallat oldu aynı şeyler oldu. uyandım oturdum kendi kendime ne bu şey aklıma cin musallatmı oldu acaba sorusu geldi.kimseye bişey de soramıyorum saçmalıyorsun öyle bişey yok diye dalga geçerler diye.neyse bir gün hoca arkadaşım denk geldi ona sordum sana karabasan musallat olmuş dedi.. ne hocam bu illet dedim beni nerdeyse rüyamda öldürecek dedim oda dedi bana korkma öldürmez sadece göğüs kafesine baskı yapar.. e dedim ne olacak .. 1 cünüp yatmayacaksın..2 belli bir süre sırt üstü yatma çünkü yüzü kapak yatarsan seni sıkıştıramaz dedi.3 dua etmeden yatma.4.kafana bişeyi takmayacaksın 5 asla kendisinden korkma korkarsan tekrar musallat olur… 6 eğer tekrar gelirse belli dualar var onları oku yavaş yavaş gider o..neyse rahatladım hocanın dedikleriyle aradan belli bir zaman geçti 2 hafta felan gece musallat oldu .. ben başladım konuşmaya her neysen bırak peşimi bana musallat olma ben kormuyorum en fazla bana baskı yaparsın..belli bir süre uğraştı benimle sonra gitti uyandım baktım sırt üstü yatmışım hemen yüzü kapak yattım.. belli bir süre yüzü kapak yattım bi gece eve geç geldim yorgundum uyuya kalmışım sırt üstü tekrar geldi gel bakalım başladım okumaya ( sakın korkmayın belli etmeyin korkuğunuzu) sonra gitti zaten.. 2-3 sene bende bu olay belirli aralıklarla oldu ama korkmadığım alıştığım için 5 dk süren bi olay bu.. malesef bu şeyin musallat olduğu bazı kişilerde psikolojik-panik atak gibi hastalıklara yol acabiliyor. sizlerden ricam korkmayın .. başınıza geldiği zaman böyle bir olay gidin bi imamdan akıl alın..bilen insan var bilmeyen insan var.bazı kişiler bu olayı yaşamadığı için saçma gelir. başa gelen bilir.musallat olursa belli bir süre sırt üstü yatmayın .. dua okuyun .. boy abdesti almadan özellikle söylüyorum kesinlikle yatmayın. lafın kısası sakın korkmayın .. başımdan böyle bi olay geçmişti allaha şükür şimdi öyle bişey yok gelse bile kormuyorum.. BU OLAYIN BİLİMLE HİÇ ALAKASI YOK BANA KÖRE KESİNLİKLE DİNEN .. KAFAYA TAKMAYIN RAHAT OLUN HİÇ BİŞEY OLMAZ DUA HER ŞEYİN İLACIDIR. HERŞEY ALLAHTAN OLDUĞUNU UNUTMAYALIM VARDIR BUNDA BİR HAYIR DEYİP DÜŞÜNMEK LAZIM.. GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞLAR.

 65. arkadaşlar benimde son bir iki haftadır tam uykuya dalacağım esnada ruhumun çıktığını hissediyorum ve panikle uyanıyorum ruhum un tekrar bedene girdiğini hissediyorum. acayip bi şey sinirimden onla konuşmaya başladım mesela çıktığında ulan yinemi ne meraklısın çıkmaya falan diyorum şaka bi yana çok fena bişey ne lan bu korkutuyo insanı bende nedense inat ediyorum uyuyorum. bazende normal ayaktayken otururken şurum gidip geliyo yani ruhum hissediyom ya sanki o mekan bana farklı geliyo ikinci birinin gözünden yaşıyomuş gibi oluyorum

 66. ben 15 yaşındayım bana sık sık oluyor öneceden karabasan geldiğinde yukarda yazılanlar gibi bi cisim/yaratık görmüyodum sadece baskı oluyodu ve haraket edip ses çıakramıyorum ama dün gene geldi bu seferde aynı şeyleri yaşadım neyse şimdi size dün gece olanları anlatayım yatağa yatmadan önce yorgundum uykum vardı ama yattığımda uykum kaçtı ve gözümü kapadım uyumaya çalıştım arada bi dalar gibi oluyodum sonra bi ses gelip uyanıyodum ama bunu normal olarak düşündüm sonuçta ablamla aynı odadayız ondan gelmiş olabilir üst kattan komşudan gelimş olabilir ya da sabah yaşadığım bı olay zihnime işlemiştir felan onu duyuyor olabilrim diye düşündüm sonra bi türlü uyuyamadım aslında uyuyamayınca kendi kendime bana bu gece karabasan musallat olacak dedim çünkü küçüklüğümden beri bu skıkıntıyı çekiyorum genelde gece uyuyamadığım zaman geliyor neyse gecenin ilerleyen saatlerinde hala uyuyamamıştım sonradan gözlerimi açtım üstüme biağırlık çöktü hareket edemiyor bağıramıyordum ablamla aynı oda kalıyorum ben bağırırsam o gelir beni uyandırır diye bağırmaya çalışıyorum ama sesim inlemeler şeklinde çıkıyordu(bana kendisi sesimin anlaşılmaz inlemeler şeklinde çıktığını söyledi ve benim gözlerim açık herşeyi görüyordum ama ablam bana gözlerin kapalıydı diyodu) sonra gözlerimi yukarı doğru kaydırdım kafamın üstüne baktım karanlık bir gölge elerini bana doğru uzatmıştı o kadar korktum ki dua okumak bile aklıma gelmedi o anda aklıma tek gelen önceden okuduğum bişey vardı okuduğum şey ise karabasan geldiğinde ellerini havaya dogru kaldırıp ayağa kalkmaktı bu şekilde karabasanı boğabilirmişiz ve 7 sülalemize musallat olmazmış ama bunu yapmak neredeyse imkansız çünkü hareket edemiyorusunuz neyse sadece bunu uygulamaya çalıştım yapabildimmi hatırlamıyorum sonra ablamın bana seslenişine uyandım son olarak gece uyumaya çalışırken tam dalacağım zaman biyerden düşüyormuş gibi hissettim belki bunulada bi ilgisi olabilir

 67. İlk önce anlatilarki gbi ama farkli olan ise karabasan gelmeden gozlerim mi benmi ruyamfa sallaniyorum bole nasil diyim sanki gozlerim filfdir fildir sonra agrlik geliyor gozlerm aciliyor hersey net herseyin farkndayim sesim ckmio hareket edemiyorum bi varlik goremiom ama hissediyorum.nese 1 haftada 5 kere geldi bana artk korkudan cok arastrmaya basldim mesela Elhamdulillah muslumanim.deneyim de sunlar var 1-yatmadan once karabasan senin ananani bacini……. Diyirum emin olun %80 geliyor o gece
  2-geldgnde Allah Bismillah Allahu ekber dedigimde dislerimi sıkiyorum buna eminim.
  3-tek yapabldgm sey burnmla hizlica nefes alarak ses yapiyirum bunu yapinca daha cok bastryor agirlik

  Belkide beynimz oyun oynuyor ama her seferinde aliskin olsam bile insan korkuyor uyanincada komik geliyor sabh ise sadace olaylarin %5 ini htrliyorum.
  Bu anlattklarm ise laptopun kamarsni karsima kurdgmda fark ettm

 68. Iyı geceler. Yaklasık 1.30 saat önce uyudum asırı yorgunluk uyku vardı uyuyup kendımden gecer gecmez 1 değil 2 karabasan beraber gördüm biri üstüme cıkmıs gücünün yettiği kadar bastırıyordu diyeri ise arkamda uzanmıs guluyodu üstüme basan diyerine yardım etsene ne gülüyosun orda diyodu ve ben gücümün yettiği kadar bagırmaya kalkmaya çalıştım ama salavat çekerek gözlerim yavaş yavaş açıldı kendime geldiğimde bağırmaya devam ediyordum ve salavat çekerek, tamamen uyuşmuştum annem geldi sesime. beni kaldırdı kaldırdığı gibi düştüm, düştüm çünkü hala uyuşuktum ve inanın halada uyuşukluğum devam ediyor. Sankı kanım donmus damarlarımda kan dolasmıyor gibi bütün bedenım ağrıyor. Tşkler bunu paylasma fırsatı verdiğinız için. Iyı geceler…

 69. Bu olay bana yatağa yatıp uzun sure uyuyamayinca oluyor belli sure uyuyamayinca artik gelecek diyor kendimi korkutuyor olabilirim ama herkes uyurken karanlık sessiz bir ortamda bunu düşünmemek imkânsız gibi bir şey bole yarim uyumuş gibi olunca kendime geliyorum ve bin anda üstümde ağırlık ooluşuyor haliyle korkuyorum hicbir şey yapamayınca basıma 2. Gelişi napmam ggerekiyor bilmiyorum uyumadan dua ediyorum ayetel kursu okuyorum ama oluyo ben olmasını istemiyorum olunca uyanınca kendimi kotu hissediyorum bu olayı yasadigimi kimseye anlatmiyorum bilmiyorum ddoğru mu yapıyorum

  1. Kardes besmeleni cek yat korkulcak ne varki daha yeni bende yasadim korkulcak bisi yok karabasan olayini yasamadan once korkuyordum ve yaşadim olayi kalktim inanırmisin guldum hatta rahat ol besmrle cek yat

 70. Daha 15dk once yaşadım anlatayim sizlere:RUyamda salonda doladdolasdolasırken banyoya giitigim zaman donuyorum kafam asagi bakili sekilde sonra yatakta oldugumu goruyorum kara sacli cirkin bir kadinin basigimi bastirdigimi goruyorum tabi ne sesim cikiyor nede kimildayamiyorum 2-3dk boyle devam ettikten sonra uyaniyorum fikri olan yazabilirmi

 71. Aynı şey bana çok oluyordu ama 1 kez hiç unutamıyorum odanın kapısı açıldı ve bişey benim yüzüme üfledi ayetel kürsiyi okudum düzeldim evdede kimse yoktu o sırada. Bidedün sabah oldu bana kardeşim hastanede yatıyor bende onun refakatçisiyim hasta odası 4 kişi orda uyuyamadığım için koridorda uzandım koridor da 5 asansör var ve gidip gelen çok personel hasta yakınları falan neyse bende sabah saat 5:45 de uyumaya çalıştım sonra aradan 2 dakika geçti benim uyuma şeklim demir sandalyeler olduğu için 3 tane sandalyede yatıyordum sırt üstü ayaklarımı toplamıştır ellerimide kafamın altına koymuştum o sırada bişey benim ayaklarımı çekti düz vaziyete getirdi ellerimide kafamın altından çekti yukarıya ve birbirine bağlı olarak kıpırdayamadım bağırıyorum kimse duymuyor ağlıyorum yok sonra yine ayetel kürsiyi okudum anca düzeldim kalktığımda bitane yaşlı adam bana bakıyordu çok korkunç bişeydi ya… Bence bu durum tıbbi olarak açıklanamaz.

 72. Yakin bi zaman da bana da oldu ama oyle bi ugultu yoktu.. uzerime siyah bisey coktu nefes alamadim bagiramadim hareket edemedim. Yatma pozisyonumda sirt ustu eller basimin hizasinda avuclarim acik bi sekilde yatmistim.euzu besmele cekim derken sehadet getirdim hemen gitti

 73. Bende en son ramazandan önce olmuştu. Her zamanki olduğu gibi korkunç bir kabustan sonra. Bu benim sıklıkla yaşadığım bir durum olduğu için, artık uyandıktan sonra tekrar uyumaya çalışıyorum, bir şey olmamış gibi. Rüyamı net bir şekilde hatırlamıyorum, ama üzerimde negativ bir etki bırakmıştı. Rüya bittikten sonra kendi yatağımda uyandım.Yanımda uyuyan kardeşimi gördüm. Sonra bir an felç oldum, üzerimde bebek boyunda kafası olan siyah kıllı iğrenç birşey bana saldırmaya çalışıyordu.(Yüzünü göremedim) Boyu küçük olduğundan hiç korkmamıştım. Fakat hareket edemediğim için ona karşı pek güçlü olduğumu söyleyemezdim. Kendimi iyice zorlayıp ellerimle onun kafasına tırnaklarımı geçirdim aynı anda onu ellerimle kendimden uzaklaştırmaya çalışıyordum. Nasıl bir duyguydu diye sorarsanız mıknatısın ++ yada — parçalarını birbirine dokundurmaya çalışmanız gibi bir şeydi. Genellikle başıma geldiğinde 1-2 kere Nâs suresini okuduğumda gidiyor,dinsiz şey. Genellikle güreşmiyorum fakat cidden böyle iyice bir pataklamak gerekiyor bunu. Ha bir de felç etmeden gelse eşit güçle dövüşsek bitirirdim bunu o ayrı da, bu siz uykudayken gelmeyi tercih ediyor. En savunmasız halinizdeyken.

 74. beyler bana 5-6 kere geldi ve nasıl kurtulacagini cozdum. sger gelirse kafanizi sola yatirmaya calisin. yavas yavas uyuaurken zor olsada kafami sola dogru yatirdigimi ve gectigini hatirliyorum 1-2 sn suruyor

 75. ilk olusunda korkmustum ve uzerimde siyah birsey degil azraile benziyordu ama suratinda maske gibi birsey vardi palyaco gibi ve bidaha yasadifimda bu olmadi cunku korkmamistim bence basta boyel seyler gormemiz o anda o seyi dusundugumuz icin. cunku cogu zaman ruyamizi yonetiriz belkide o olurken bi gereksinm ile korkunc bir sey dusunduk ?? zaten ilk olusunda karabasan gelsigi icin deil ondan oncesinde bir seyin beni izledigini dusunerek korkuttum kendimi. bu duruma alistim . korkmadigim zaman 1-2 sn suruyor bence karabasan gercekten size gelip siz bogmuyor sizin urettiginix birsey olabilir. bana palyaco geldiginde suratının oyunda oynadigim shaco karakterine benzedigini farkettim.

 76. ha bu arada uyku duzenim yok yani bigün 3de yatarım bifün 7de yaklasik 2 aydir boyleyim ve bu olay 2 ay icerisinde yasandı kardesim yanimda pc ye geciyor bana yaninda karabasan geliyor . kendimi zorladım ve kurtuldum. dedigm gibi 1-2 sn.

 77. Karabasan dedıgınız varlık tüylü kıllı bişey değil onu gördüm. Yada uyku halındeyken ruyada olabılır ama bende cok sık rastlanan bu felc dedıgınız olayda kıllı yaratık falan olmadı . Daha az önce uykudan uyandım ve bu olayı tekrar yasadım. Bu kacıncı dıyerek siteye gırdım ve yazılanları okudum. Tam anlamıyla ne oldugunu bılmıyorum tabıkı bılım adamlarının yaptıgı acıklamada dogru olabılır. Hastaydım ve yatıyordum uyku halındeydim uyandım sonra yıne dalmısım hatırlamıyorum nasıl daldıgımı . Sonra tam ruya goruyorken ve guzel bi rüyaydı kotu degıldı birden agırlık bastırdı. Bi ara gozlerımı actım ve sonra yuzunu gorur gıbı oldum. Yada bu bana beynımın bir oyunuydu bılmıyorum . Yüzü şeffaftı hattA nerdeyse zor sevıyordum yüz hatlarını o seffaflıgıyla benı sardıgını hıssettım kıpırdayamıyordum ama kendı ıcımde tıtrıyordum. Sonra kulaklarım karıncalanmaya basladı sankı cok kalabalık bir ortamın sesi vardı ama kmse knsmuyırdu onun gbı bıseydı. Sonra bi kac defa kalkmaya calıştım ama basaramadım. Sonra besmele cektım ve bı kuvvetle kafamı kaldırdım . Bırden gıttı amma kulaklarımın çınlaması devam edıyodu sonra oda kesıldı . Herkeste farklı sekılde oluyo sanırım bende paylasmak istedım

  1. bende de dün aksam oldu. aslında yıl icinde 3-4 defa daha olmustu. vücudum da kitlenme oldu ama ilk defa biri kolumdan tutup cekiyor hissi yasadım. bende tam aksine bırak şu kolumu der gibi onu cektim, sonra sinirlendim ve gel ne yapacaksan yap dedim, dua ettim ve bir anda kalktım, korkmadım yani.

   acıkcası son 1-2 ay cok stresli dönemler gecirdim, stresin bir patlaması olabilir diye düsünüyorum.

 78. Bana da çok fazla oluyor 🙁 Bunun uyku felciyle bağlantıdı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü besmele çekmeye başladığımda ya da dualarımı okurken ilk başta ya ağzımı yırtacakmış gibi açtığını ya da tam tersine kuvvetle kapattığını hissediyorum. Gerçekten çok korkunç ve yorucu birşey 🙁

 79. Arkadaslar tum yorumları okudum hepsi birbirinin aynı gibi.Fakat sizin bilmediginiz bazı gercekleri paylasmak istedim.Bu gercekler bizzat kendi yasadıgım tecrubelerim hakkındadır.Evet karabasan denilen varlık gercek ve bilimsel hicbir acıklamayla tarif edilemez.Cunku ben onu defalarca kez gordum ne zaman ne yapacagını artık ezberledim.Yasım 39 en az 30 senedir bununla ugrasıyorum.Dun gece yine geldi ama gelecegini zaten biliyordum neden derseniz bile bile tedbirimi almadım.Dun gece sagıma yatarak uykuya daldım guzel bi ruya goruyordum bir an kalbime birseyin hafifce dokundugunu hissettim o an anladım ben ruyadayım karabasan yine geldi.Hemen Allah ım uyandır beni diye yuregımın derınlerinden feryat ettim ve uyandım gozlerimide actım birde baktım karnıma oturmus kapkara bir mahluk.Hic korkmadan onu izledim. Bir sapkalı parkesi vardı sapkası yuzunu ortuyordu yuzu cok karaydı hic gozukmuyordu sag elini gordum inanmazssınız sadece 3 parmagı vardı ve tırnakları cok uzun ve kalındı kucuk bir mahluktu yaklasık 1 Metre kadardı ama sanki dunyalar ustumde duruyodu oyle agırdıki patlayacak gibiydim o benim uyandıgımı ve onu izledigimin farkında degildi ta ki ayetel kursuyu iclmden okumaya baslayana kadar o an durdu ve gozlerime baktı ben iste o an biraz tırstım gozlerimi kapatır gibi yapıp gizliden ona baktım o an elini agzıma sokmaya calısırken bende blrden agzımı kapadım o da yuzunu yuzume iyice yaklastırdı ben de korkudan gozlerimi kapadım ve duaya devam ettim gozlerim ve agzımdan baska hicblyerimi oynatamıyordum duanın tam yarısına gelin ce gummm diye cok siddetli blr ses isittim ben ev yıkıdı zannettim meger yataktan atlamıs kapıya dogru gidiyordu gece lambasının yanından gecince net olarak gordum dizlerine kadar uzun sapkalı bir parkesi dizlerinden asagı siyah beyaz halkalı corapları ve ayagındada cok eski zamanlara ait oldugu herhalinden belli olan ucu sivri kece diye tabir edilen ayakkabıları vardı vercekten cok urkutucu bir goruntusu vardı birde donup yuzunu gosterse herhalde kalpten giderdim.oyle agır biseydıki yururken camlar zınk zınk diye sallanıyordu.Sonra kapıya gitti kapının kilidini yataktan gorebiliyordum ama o sadece kapının kolunu cekti ve kapı acıldı sonra salondaki kapıyı actı cok sert carpıp gitti o an annem yan odadan bana bagırıyordu yavas olum kırdın kapıtı diye bense hala yataktan kalkmaya calısıyordum ama tam 10 dakikamı aldı yataktan kalkmak uyumuyordum ama oyle uyudmuski her yerim tam felc gibi parmaklarımı,kollarımı ayaklarımı oynata oynayata acılmaya basladım sonra yataktan kalktım annem yine sordu nıye vurdun oyle kapıyı diye sadece gulumsedim.Sozu fazla uzattım kısaca onemli detayları belirtmek istiyorum.1-Karabasan geldimi ilkbas kalbe hafifce dokunur elektirik gibi bisey vererek butun vucudu uyusturuyor daha sonra stedigini rahatca yapabiliyor.2 Karabasan cin taifesinden bir mahluktur 3 boyu bir metreyi gecmez ama tonlarca agırlıkta bir mahluktur ustundeyken dunyalar sanki ustundedır yururken ev sallanıyordu.Korunma yolları= Bizzat kendim30 yıllık tecburelerimle deneye deneye buldugum cozumleri aktarmak istiyorum.1-Asla cunup veya sarhos yatmayın.2-Korkarak yatmak onu davet etmekle esdeger.3-Ve en onemlisi ne kadar korkarsanız korkun bu dıyecrklerimi harfiyen yaparsanız kesinlikle size gelemez, gelirse bilinki bi yerlerde eksik yapıyordunuzdur.İlk evvela yataga oturup kıbleye donerek peygamber efendimize(S.A.V)salavat okuyup elhamdulillahi rabbil alemin deyin veAllah a dua edin sizi koruması icin yuregınızın derinlerinden.Sonra 3 Felak 3 Nas 3 Ayetel kursi yi okuyup avuclarınıza 3 kez ufleyin sonra 3 kez salavat okuyarak butun vucudunuzu 1 kez sıvazlayın.Sıvazlamayı yuzunuzde baslayıp ayak psrmaklarına oradanda bacakların arkası sırtınız ensenız bas,en son yuzde bitirip rahat rahat uyuyabilirsniz kesinlikle gelemez ben boyle kurtuldum.bir gece yapmadım hemen geldi.Umarım yazdıklarım faydalı olmustur.uUnutmayın tek care Allah a sıgınmak.Allah yar ve yardımcınız olsun

 80. Daha 10 dk önce yine yaşadım ve bu olay toplamda 6 etti bende psikoloji kalmadı, Gerçekten ama gerçekten söyleyebilirim ki bunun tıp ta bi açıklaması olsa da sebebi dinen ruhsal, duyulan o sesler ve heryeri tüylerle kaplı o yaratık gerçek… çoğu insan tüylerini görüyor inşallah benim gibi yüz yüze gelmezsiniz, yemin ediyorum 10 15 kişi hayal gücünü kullansa ve korkunç bir yüz hayal etse böyle bir surat olamaz

  1. selamlar.malesef o sekilde birşey değil hocam.siyah bir duman tabakasından olusuyor vucudunda kıl mıl yok

 81. Ben de bugün gördüm. Çocuk kılığına bürünmüştü hep bana zarar verdi bağıramdım sesim çıkmad annem yanımdaydı onu da etkisi altına almıştı annem konuşamıyordu

 82. yatıyodum rüyamda böle ama gözleirm açık bir şekilde boğğazım sıkılıyodu ve bağırmak istediğimde bir ses dahi çıkarmıyodum ama gözlerim açıktı yani bu olay sonra geçti ve ama boğazım hala acıyodu ve ellerimde tutulmuştu fena ya bi daha sabaha kadar uyuyamadm ama böyle bağazım sıkıldığında garip sesler duydum ve siyah bişey vardı ışık faln kapalı olduğundan etraftada hiç ışık yoktu .

 83. selamlar öncelikle bu olay tamamen ruhani bir olaydır.karabasan uykuda çok karşılaştım.kulak cınlamasıyla anlasılan bir olay kulagınız çınlıyorsa bilinki karabasan gelmiş demektir.dua ederdim.en sonunda onu gördüm.kafası insan kafası gibi degil.kafasının üst bolumu yuvarlak alt ceneye dogru ince gelen bir kafa yapısına sahip fakat çok daha küçük.kafasının boyutu yetişkin bir insan eli kadar.gözleri parlak ve büyük agzı neredeyse farkedilmeyecekkadar kücük bildigimiz deriden meydana gelmiyor.siyah duman şeklinde kafa bölgesi sadece gözleri parlak ve simsiyah.onu ilk defa o şekilde görmüştüm uykuda degildim.yüzüstü yatıyordum kafamı sola cevrdim onunda bana baktıgını gördüm.fakat tersten bakıyordu.onu görürseniz korkmayın hiç birsey yapmıyor gözünüzü kapattıgınız an yokoluyor zaten çok görme şansınızda yok bir kaç saniyelik bir olay

 84. Merhaba arkadaşlar bende kuzenimi korkutmak istemiştim hemde karabasan seklinde ve yatarken nefessiz kaldım çok kötü böle bir adam başımda saatlerce uyuyana kadar benim başımda durdu ve ertesi gün bir daha gelmedi allah size kolaylık versin yanıt verin…

 85. Ya kim dedi yukarda hatırlamıyom ama kalbe hafif dokunma şeklini bu sabah ben de hissettim o an gözümü açtım ama çok şükür bişi görmedim zaten gözümü açtıktan sonra besmele çekecektim dudaklarımı oynatamadım siz Nasıl oynatıyorsunuz anlamıyorum

 86. Ben az önce rüya görüyordum ve bu kara basan denen bu olayı yaşadım bu olayı 10 yaşından 36 yaşındayım halen yaşıyorum bir imansızdan duydunuzmu ben duymadım bu durumdan nefret ediyorum yıllarca uykusuz kaldım yaşamı hiç bırakmadı uyanma hali değil onu biliyorum bir insan bir gecede kaç defa uyanır bir gecede benim başıma onlarca defa geliyor. Dua etmek güzel ama ben duaların etkisini görmüyorum o haldeyken bildiğim bütün duaları etmeme rağmen gitmiyor ve devam ediyor en ufak bir hareketiyle uyanıyorum sizde öyle deneyin ama kormamayı öğrenmelisiniz bu olayın üzerine birde korku dahil olursa içinden çıkılmaz bir hal alıyor

 87. Ya besmele cekincede birsey olmuyor ben her zaman duayla besmeleyle abdestli yatiyorum ama yinede oluyor bende bir anlam veremedim onceleri aralikli oluyordu bir ara her hafta olmaya basladi sonra azaldi simdi ise birkac ayda bi oluyo

 88. Dinsel diyen insanlar yüzünden din zarar görüyor. Din ile alakası yok. Belli bir sure sonra geciyor, dua yerine şarkı soylesende geçer soylemesennde.ben 5 vakit namaz kildigim zamanlarda görüyordum. 10 yıldır bilmiyorum ve karabasan görmüyorum. Bilimsel birşey eminim.bilemediğimiz herşeyi dine yorumlamayı artık yeter…..

  1. Ferdi kardeşimiz bilimden öte bilgilerinle beni çok iyi aydınlattin Tebrikler o şeyin gölgesini goruyorum dostum anlıyorsun mu beni

 89. Arkadaşlar bana yaklaşık 1 saat önce oldu en başından anlatmak gerekirse hafta boyunca sınav ödev derken çok uykusuz kaldım 16 yaşındayım sonra iste eve gelince cok uzun bir süre uyudum ve kabus gordum bunun tesiri baya surdu sonra gece 2 gibi tekrar yattim uykuya dalmam 3u buldu yine kabus gibi seyler gordum sonra bir ara sol tarafima yari uyanik bir sekilde dondukten 2 saniye sonra vucudum kilitlenir gibi oldu dilimi oynaticam oynatamiyorum agzim kipirdamiyor sonra stresli yattigim icin bunun karabasan oldugunu dusundum o an ve icimden fatihayi okudum gitmedi ve o arada kulagimda muthis bir cinlama sesi vardi hatta sagir olmus gibi hissettim o an ve kafam hafif yorganin altinda oldugundan yorganin uzerinden kucuk bir golgenin ayak ucumdan yukariya dogru kaydigini fark ettim o an ayetel kursiyi okudum ve bogma hissini bogazimda tam hissedemeden agirlik gitti vucudumun uyusuklugu gecince hemen kalktim isigi yaktim biseyin varligini hala hisseder gibiydim bunu ancak yasayan bilir gercekten ve bu ilk kez basima geldi cok kotu bir sey ama tabiki dua okuyun dua okudugum halde geliyor diyenler dua disinda mutlaka biseyleri atladigi icin uyari maksatli geliyor olabilir bunun tam bir dini aciklamasi yapilabilirmi bilmiyorum

 90. Neredeyse hergün oluyor psikolojik olduğunu düşünmüyorum bilim dahi açıklama getirmiyor getiremez gözlerimi kapadigim da türlü türlü suratlar geliyor gözlerimin önüne ve gözlerimi açıyorum karanlığın o haliyle duvarda dolaşan bişey var üzerime üzerime geliyor resmen hareket ediyor etrafımda ewet bazen böyle ama alıştım artık kara basanla çok iyi anlasiyoruz artık o beni uykudan uyandırıyor bende gecenin bi yarısı ana avrat kalkıp sovuyorum Hayır benden ne istiyo anlamadım mesela az önce aynı boku yedi o karabasan ibne pezevenkgi

 91. Beyler bilim herseye bir kılıf uyurur. Ben 1 ay boyunca hergün karabasan gördüm ve ara sıra tekrar görüyordum. Uyku felci olduğuna inanmıyorum çünkü yanımdaki insanı görüyorum gözlerimi açıp ama o benim gözlerimi açtığımı görmüyor. Bir defasında bir tatil beldesinde arkadaşımla saynı odada kaldık ben uyuyorum birden gözlerimi açtım hareket edemiyorum kahverengi bi karanlık var konuştukça daha çok susuyorum ayaga kalkmaya çalıştıkça yatağa daha çok gomuluyorum karabasan olduğunu anladım yanındaki arkadaşımı gördüm gözlerimi ona çevirdim uyanık ti telefonla uğraşıyordu seslenmek istedim ama sesim çıkmadı bende birden hızlı hızlı nefes alıp vermeye başladım belki beni duyar uyandırır diye sonra birden kendi kendime uyandım bir baktım aynı gördüğüm şekilde oturmuş telefonla uğraşıyordu benim nefesleri duyduğunda ayetel Kursi okumuş sonra rahat rahat uyandım ve uyudum. Aynı odada kalma sebebimi z şeytan bana vesvese veriyor beni rahatsız ediyorlar gel bu odada kal demişti.

  1. bismelesız yatmayacaksın onların yaradıcısıda allahtır sen korktukca onlor daha cok zıyaret eder ama korkmayacaksın tek korkun allah korkusu olsun ve rabbıme sıgınacaksın onlor sabah ezenı duyduklarında kacacak yer arar

   1. rabbımın azabındn korkup yanlız allaha sıgınacaksın cunku allah hıc bır kuluna zulmetmez insan kendı kendıne zulmeder gorunen ve gorunmeyenın tek yaradıcısı allah,tır ve allatan baska ılah yoktur.

 92. Ben ayda en az iki 3 kez bu durumla karşı karşıya geliyorum allah kimsenin başına getirmesin gerçekten çok zor bi durum nefes alamamanın ne demek olduğunu o zaman anlarsınız

 93. Bu gece bile aynısını yaşadım sadece bi ara ezan okununca irkilip uyandım nasıl olduysa ezan bittikten hemen sonra yine o basıncı hissetmeye başladım tepki vermek istedikce daha ağır bir baskı hissediyordum açıkçası ben bu duruma alıştım uyku felci falan hikaye gerçekten bu dinsel bişey allah yardımcımız olsun

 94. Arkadaşlar olay şu bana biraz önce geldi ve sürekli gelir ve hiç korkmuyorum öncelikle siz uykuda uyurken sizin bir şekilde uyanmanizi sağlıyor örnek kapı zili çalıyor veya aileden birisi sesleniyor tam uyanacaginiz zaman çöküyor yani uykuyla ayık arası çöküyor o an besmele ceksenizde onun işi bitmeden bırakmıyor

 95. Merhaba arkadaşlar.
  Ben bugün biraz film izleyip uyudum ama filmi bitirip nasil uyuduğumu bilmiyorum.ben rüya olarak gördüm ve 2 kez de insan bedenine benzer bisey gördüm rüyamda ama kafasınî göremedim bir türlü.
  Rüyam da hep bi yatakta oluyorum ve kalkmaya çalışıyorum ama olmuyor sonra kalkıyorum ama gerçekte kalktım sanıyorum biraz yürüyorum ve tekrar kendimi başka bir yatakta kalkmaya çalışırken buluyorum.rüya ama ben her şeyin farkındayım kalkmam gerektiği bir an önce kalkmam gerektiği ama kalkamiykrum bugün çok garip birşey oldu ben ruyada oluyorum ama sanki gerçek ve kalkamıyor gibi oluyorum sonra bir kaç kez böyle oldu en sonubda kendi kolumu gördüm bi o yana bi bu yana sallanıyordu yatakta hareket etmeye çalışıyordu ve rüyamda çok zor gözlerimi acabiliyordum bunları yazarken bile etrafima bakıyorum her an birşeyler çıkacakmış gibi hissediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir