Karabasan tedavisi var mı ? Kurtulmak için ne yapılır?

Uyku felci sorunu olan kişilerin yatağa yorgun, dolu mideyle, stresli bir ruh haliyle girmemelidir. Münkün oldugu kadar kendilerini rahatlatarak girmelidirler. Stresli ortamlardan, uykusuz kalmaktan kaçınmalıdırlar.

Uyku felcini özellikle sık yaşayanlar kafein miktarına özellikle dikkat etmelidir.
Kafein, uyku sırasında uyanmalara sebep olabileceğinden kafeinli içecek ve yiyeceklere dikkat etmelidir.

Uyku felcinin tedavisine başlamadan önce düşünülmelidir. Eğer bu sorun kişiyi rahatsız edecek bir boyuta ulaşmışsa küçük dozlarla başlayan ilaç ve anti depresan tedavisi yapılabilir. Bu konuda doktorunuzdan yardım alabilirsiniz.

Bazen de bu tür sorunlara psikoterapiler faydalı olmaktadır. Kişi stresle baş etmeyi öğrendiğinde dolayısıyla bu tür sorunlarla da az karşılaşmaktadır.

Uyku felci yaşamamak için uykuyu iyi almak, uyku düzenine dikkat etmek de çok önemlidir. Uyku eksikliği bulunan kişiler bir sonraki gün uyku sorunu yaşar. Bu yüzden uyku felci yaşamamak için uyku düzenini korumak gereklidir.

Yine yatmadan önce sizi rahatalatacak, stresinizi alacak bir takım bitki çaylarıyla da uyku felcini azaltabilir, stresinizi yok edebilirsiniz..

“Karabasan tedavisi var mı ? Kurtulmak için ne yapılır?” üzerine 3 yorum

  1. allah sızden razı olsun kurtuldum ama kurtulumudım emınım bunun yuzunden pısıklojim bozçuldu evet konumuza bakalım nasıl kurtulurum bana onu soyleyın vallaha bozuldum kendımı tanıyamıyorum artık yeter bıktım aksam ruyama giriyo ne yapım lutfen aksam karabasan gealdinde emınım altıma yapma ıhtımali %100 dur tesekur ederım

    1. kurtula bilirsin ama bir şartla allaha dua edrerek kurtulursun anladınmı çınr çan musluman olursun her aksam uyudunda ayetel kursunu oku…,:-)

  2. onlra hiç bir şey işlemiyo lak nas ayetel kürsi hepsni okudum UMURLARIN DEĞL AYETEL KÜSİYİ ŞU ŞEKİLDE OKURSANIZ O ZAMAN Bİ HALT YAPAMAZ BU ŞEYTANLAR BESMELE ÇEKN AYETEL KÜSİYİ OKUYUN AYAKTA KIBLEYE DÖNÜK SAĞA ÜFLEYİN GELEN ŞEYTLAR İÇİN SONRA YİNE BESMELE SOLA ÜFLEYİN ÖNE ARKAYA YUKA RI AŞAĞI HEPSİNİN BAŞINDA BESMELE ÇEKİN AMİN DEYİN EN SON AYETEL KÜRSİYİ OKUYUN İÇİNİZE ÇEKİN 0 SANİYE NEFESİNİZİ TUTUN SONRA HU DİYE NEFESİ VERİN İŞLE TAMAM DIR AYETEL KÜRSİNİN HUDDAMI GELİR ENEJİ ÇEMBEİ Ö GDER AMAAKŞAM ÇEMBER BZUUR AŞA EZANNDAN SONRA YİNE YAPIN SABAH EZANINA KADAR KORUNUR SUNUZ DİYELİM UNUTTUNUZ KARABASAN ÇÖKTÜ PANİĞE GEREK YOK AYTEL KÜRSİNİN SONUNDA VELA YEU HIZUHUMA VE HÜVEL ALİYYÜL AZİM DUDAKLARINIZI KIMIL DATARAK OKUYUN ANINDA O ŞEYTAN ELİNİ SİZİ N YAKANIZDAN ÇEKECEKTİR AYETEL KÜSİNİN SONU ONLARI OTAMATK SİLAH GİB TARAR ÖLMEMEK İÇİ N Sİ BIRAKMAK KAÇMAK ZORUNDA KALIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir