NANO TEKNOLOJİK GELİŞMELER

HÜCRELERİN İÇİNDE ÇOK GÜÇLÜ ELEKTRİK TARLALARI BULUNDU – BURADAKİ ELEKTRİK AKIMININ GÜCÜ METRE BAŞINA 15 MİLYON VOLT… YANİ BİR YILDIRIM ÇIKARMAYA YETECEK KADAR !

Sadece çok özel mikroskoplarla incelenebilen ve görülebilen hücrede böylesine kuvvetli bir elektrik alanının bulunması şaşırtıcı ve çarpıcıdır. Bu çalışma ve ölçümleme dünyanın en küçük voltmetrenin icad edilmesiyle yapılabildi…

Standart bir voltmetrenin binde biri büyüklüğünde olan dünyadaki en küçük voltmetre kullanılarak ortaya çıkarılan bu bilgi, şaşkınlık uyandırdı. Sıradan bir hücrenin içinde bir yıldırım çıkaracak kadar kuvvetli elektrik tarlaları bulundu.

Hücrelerin oldukça güçlü elektrikle yüklü olduğuna dair daha önceden de çıkarımlar olmasına rağmen, araştırmacılar hücrenin %99.9’nun elektrik bakımından bir uykuda olduğunu varsayıyordu. Ama dünyadaki en küçük voltmetreyi icat eden Michigan Universitesi biofizik kimyageri Raoul Kopelman, farelerin beyin hücrelerini bu alet ile donattı ve metrede 15 milyon volt kadar güçlü alanlar buldu.
….

“Göklerin ve yerin mülkü O’nundur; çocuk edinmemiştir. O’na mülkünde ortak yoktur herşeyi yaratmış ona bir düzen vermiş belli bir ölçüyle takdir etmiştir.” [Furkan Suresi, 2.ayet]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir