PAŞA’LARIN ÇOCUKLARI DA PAŞA OLMUŞ

Aselsan, Havelsan gibi savunma sanayi şirketlerinin emekli asker ve asker yakınları ile doldurulduğu ortaya çıktı. Pek çoğunun tek özelliği “asker veya asker yakını olmaları.. Savunma sanayi şirketlerinde işe alınmış bu kişilerin sayıları yüzlerle ifade ediliyor. Torpille, yüksek yerlerden referansla yerleştikleri bu şirketlerde 12 bin TL’ye kadar miktarlarda maaş alıyorlar.

ASELSAN, HAVELSAN, TAI TUSAŞ gibi Savunma Sanayi’nin lokomotif şirketleri bugün doğrudan ya da dolaylı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na(TSKGV) bağlı. Bu şirketlerde TSKGV’nin ortaklığı bulunuyor. Bu nedenle, şirketlerin yönetimi ağırlıklı olarak emekli paşalardan oluşuyor. Vakfın dolayısı ile emekli paşaların savunma sanayindeki etkinliğinden dolayı da bu kurumlara personel sevkıyatının çok kolaylaştığı ve buraların başta emekliye ayrılan TSK personeli olmak üzere, birçok asker yakınına iş imkanı sağlamak için değerlendirildiği anlaşıldı.

PERSONELİN BAŞINDA ESKİ İSTİHBARAT SUBAYLARI VAR

Personel sayısı en yüksek olan ASELSAN ve TAI TUSAŞ’TA görevli iki isim özellikle dikkat çekiyor.. Bunlar personel alımlarından sorumlu yetkililer. ASELSAN’ın İnsan Kaynakları Müdürü Nihat Irkörücü, TAI TUSAŞ’ın İnsan Kaynakları Başkanı da Bora Öskiper. Her ikisi de emekli subay ve muvazzaflıklarında istihbarat subayı olarak görev almışlar.

MAAŞI 10 BİN TL

TAI TUSAŞ İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapan emekli albay Bora Öskiper’in maaşının yaklaşık 10 bin TL olduğu öğrenildi.

İŞTE O İSİMLERDEN BAZILARI:

Akit’in edindiği çok özel bilgilere göre TSKGV’ye bağlı savunma sanayi şirketlerinde çalışan emekli asker ve asker yakınlarından bazıları şöyle:

*Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner’in oğlu Kerem Mustafa Koşaner Aselsan’da, gelini Berrin Koşaner ise Havelsan’da çalışıyor.

*Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hüseyin Nusret Taşdeler’in kızı Eda Taşdeler ile oğlu Mustafa Cem Taşdeler Havelsan personeli.

*Aselsan Genel Müdürü Cengiz Ergeneman: Emekli Albay

BERK’İN KIZI

*Erzincan’daki Ergenekon Soruşturması’nın birinci şüphelisi Orgeneral Saldıray Berk’in kızı Aliye Açıkgöz: TAI’de ‘uzman’ olarak çalışıyor.

*Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı Genel Müdürü E. Korgeneral Hayrettin Uzun’un oğlu Tunç Uzun: Havelsan personeli.

CÖMERT’İN KIZI

*Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Faruk Cömert’in kızı Hande Bilgin ile damadı Özgür Bilgin: Havelsan çalışanı.

*ASELSAN’ın personel alımından sorumlu kişi olan İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Direktörü Nihat Irkörücü: Emekli Jandarma Albay.

*Korgeneral İsmail Hakkı Pekin’in oğlu Burak Hasan Pekin: TAI’de uzman olarak çalışıyor.

*Hava Korgeneral Korcan Pulatsü’nün oğlu Korhan Pulatsü: Havelsan personeli. Paşanın eşinin kardeşleri Özge Hekimoğlu ile Hayrettin Hekimoğlu da Havelsan’da çalışıyor.

*Hava Korgeneral Rıdvan Ulugüler’in oğlu Serkan Ulugüler: TAI personeli.

OTUZBİROĞLU’NUN OĞLU

*Halen Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Korgeneral rütbesiyle görev yapan Balyoz sanığı Mehmet Otuzbiroğlu’nun oğlu Serim Otuzbiroğlu: ASELSAN çalışanı.

TOLON’UN OĞLU

*Emekli Orgeneral Hurşit Tolon’un oğlu Tolga Tolon: TAI personeli.

KILINÇ’IN YEĞENİ

*ETÖ sanığı E. Orgeneral Tuncer Kılınç’ın yeğeni Kubilay Kılınç: TAI’de çalışıyor.

*Genelkurmay Adli Müşaviri Tümgeneral Hıfzı Çubuklu’nun oğlu Ömer Çubuklu: ASELSAN çalışanı.

*Hava Korgeneral Mehmet Erten’in damadı Selçuk Şahin: Havelsan personeli.

KULOĞLU’NUN OĞLU VE KIZI

*Emekli General Armağan Kuloğlu’nun oğlu Alparslan Kuloğlu Havelsan, kızı Ebru Kuloğlu da ASELSAN çalışanı.

12 BİN TL MAAŞ ALIYOR

*Emekli Hava Tuğgeneral Bekir Ata Yılmaz: TUSAŞ’ta çalışıyor. Emekli paşanın 12 bin TL maaş aldığı öğrenildi.

*Korgeneral Ahmet Turmuş’un oğlu Eyüp Kuntay Turmuş: Savunma Sanayi Müsteşarlığı’nda uzman olarak çalışıyor.

*Hava Tümgeneral Turgut Atman’ın oğlu Özgür Atman TAI’de, yeğeni Cahit Atman ASELSAN’da çalışıyor.

*Hava Tümgeneral Sinan Şanlı’nın yeğenleri Kaan Kaynar ile Kerem Kaynar Havelsan çalışanı.

*E.Hava Tümgeneral Erol Özgil’in oğulları Kutlu Erman Özgil Havelsan’da, Göktuğ Özgil TAI’de çalışıyor.

*Tümgeneral Alpaslan Erdoğan’ın yeğeni Bilal Kandemir: TAI’de çalışıyor.

*Tuğgeneral Yücel Karauz’un yeğeni İlhan Sezer: TAI personeli.

*Tümgeneral Erkal Bektaş’ın yeğeni Maksut Kav: TAI’de çalışıyor.

*E. Orgeneral Mehmet Kemal Yamak’ın yeğeni Berkuday Berker: TAI personeli. Org. Yamak’ın bir başka yeğeni Özlem Temelli de ASELSAN çalışanı. Yamak’ın torunu Murat Bahadır Narter ise TAI’de…

(Bunlar sadece bazıları)

YENER DÖNMEZ/YENİ AKİT

“PAŞA’LARIN ÇOCUKLARI DA PAŞA OLMUŞ” üzerine 4 yorum

 1. tüm komutanların istifasını memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum hayırlı olacağı kanaitindeyim

 2. vay beeeee adamlar bütün köşe başlarını işgal etmişler,garibim türk m ılletı de 630 tllık asgarı ücretlı bır ış icin bıle ne taklalar atıyor.haram zııkım olsun bu mılletım bu tüyü bıtmemışlerın hakkı.akıt gazetesıne de teşekkürler

 3. bal tutan paarmagını yalarbu cok eskı bır laftır bugun turk ordusunu dagıtmak ısteyen cok o cocugu vardır o kadar generalden on tanesı sokmus normaldır bırde sıyasetcı yanlılarını arastırın o zaman gercegı anlayacaksınız her memur alımında mulakatdan 70 ıstıyolar ve kpss sı 100 olsa bıle mulakatdan yetmıs alamayan gıremıyor A PARTISI C PARTISI FARK ETMEZ HEPSI KENDI YAKININI VE YALAKALARINI ALUYOR BUNLAR SADECE KARalama cabaları ılk once haberı yazan gazeteye ve yazara bakın ve yanında arkasında duran kısılere bakın arkasında kesın sıyaset veya avrupalı kısıler ve devletler cıkacaktır suan oynanan bu oyunların amacı 1 TURKIYE SINIR OLARAK COK KIRITIK YERLERDEN CIZILMISTIR (SINIRDA ASKERLIK YAPANLAR COK II BILIR BES KILOMETRE ICERDE VEYA DISARDA OLSA TEROR BARINAMAZ BUNU BILIRLER O YUZDEN TEROR USTUNDEN SIYASET YAPARLAR AMA ASKERIMIZ COK GUCLU OLDUGU ICIN YILDIRILAMADI SUAN ISE CESITLI NEDENLERDEN DOLLAYI YIPRATILIP SAF DISI BIRAKILIYO TURK TARIHINDE METEHANDAN BU YANA HICBIR GENERAL SUCU SABIT KILINMADAN ICERIYE ALINMADI PEKI BU KADAR ZAMAN YANLISMISTI DEYIP YARGILIYORLAR PEKI NEDEN SORAN VARMI)BIR ULKE AYAKDA KALABILMESI ICIN UC SEYE IHTIYACI VARDIR
  1 EKOMOMI
  2 SAGLAMBIR SIYASET
  3GUCLU BIR ORDU
  TURKIYE OLARAK NEYIMIZ GUCLU SATILIK SIYASETIMIZMI RUZGAR ESSE FIRLAYAN EKONOMIMI SADECE SAKERI VE VATANI ICIN OLEN EVLATLARI VARDI ASKERI BITIRSINLERKI KALAN CANINI VEREBILECEK EVLATLAR BU KARALAMALARLA SINDIRILIP KANDIRILABILSIN YAPMAYIN ALLAH ASKINA HIRISTIYANLAR VE YAHUDILER ELLERINE ALMIS COMAKLARI OYNUYORLAR MUSLUMANLARLA HERKESDE BIZE GELMESIN DEYIP SUSUYORLAR YAZIK AGLAMAMIZ GEREKEN HALIMIZE GULUMSEYEBILIYORUZ

 4. ordu bizim ordu asker bizim allah devlete zaval vermesin vatan sağolsun nedir kardeşim bu cahilane sloganlar biz türkler iyi niyetle aptallığı ayırt edelim önce.bu şerefsizler orduda ticaret yapıyor. ordunun ticaretle ne işi olabilir?emekli paşa denilen bi çoğu vatan haini dinsiz imansız pislikler büyük şirketlerde büyük para karşılığı CEO ünvanıyla çalışıyor bu nasıl oluyor zamanında nasıl peşkeş çekildi?antalya sidede emekli paşanın üç tane BEŞ YILDIZ OTELİ VAR nasıl yaptı bu otelleri.BİZ BUNLARIN HESABINI SORAMAZSAK APTAL OLURSAK YAPARLAR KARDEŞİİİİM.UYANALIM ARTIK VATANA KİTABA BAYRAĞA NAMUSA SAHİP ÇIKALIM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir