PRATİK BİLGİLER ve PÜF NOKTALAR

SİZLER İÇİN SEÇTİĞİMİZ ÇOK FAYDALI PRATİK BİLGİLER VE İŞİN PÜF NOKTALARI :

1) Mobilyaların yerlerini değiştirdiğinizde halılarin üzerinde iz bırakır. Bu izleri yok etmek için izlerin üzerine bir parça buz koyun ve erimesini bekleyin. Daha sonra üzerinde elektrik süpürgesini gezdirin. Izden eser kalmadığını göreceksiniz.
2) Gözlüğünüzün vidası çok çabuk çıkıyorsa vidayı takmadan önce, vidanın gireceği deliğe renksiz oje damlatın. Vidayı öyle takın.
3) Üst üste koyduğunuz bardaklar yapışıp çıkmıyorsa bir leğenin içerisine koyun. Üstteki bardağın içerisine buz koyup leğenin içerisine yavaş yavaş sıcak su koyun. Bardakların kolayca çıktığını göreceksiniz.
4) Satın aldığınız plastik ve cam eşyaların üzerine yapıştırılan etiketlerden kurtulmak için etiketin üzerine yemeklik margarin sürün ve 15 dakika bekletin. Bir bez ile ovalayıp yıkayın ve o esnada etiketi sökün. Üzerinde hiç bir leke ve çizilme oluşmayacaktır.
5) Ütü yapmayı kolaylaştırmak ve süreyi azaltmak için ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo koyun. Sıcağı geri yansıtacağından ütü yapmak daha kolay olacaktır.
6) Bez ve açık renk pabuçların temizlenmesi sorun oluyor ise pabuçları bir yastık kılıfının içerisine koyun. Kılıfın ağzını kapayın ve çamaşır makinasında yıkayın. Yeni gibi olacaklardır.
7) Eğer ayaklarınız çok hassas ve şişiyorsa, sıcak havalarda şikayetleriniz artıyorsa, her sabah birkaç damla zeytinyağı ile ovalayın. Günü daha rahat geçireceksiniz.
8) Dirsek ve topuklarınızdaki derinin sertleşmesini ve kaba görünmesini istemiyorsanız, birkaç günde bir dilim limon ile ovun. Böylece yumuşacık olacaklardır.
9) Cevizle dost olun. Içindeki yağ beyin hücreleri için çok yararlıdır. Kan şekerini düşürdüğü için şeker hastalarına da uzmanlar tarafından tavsiye edilir.
10) Kuru soğanları kese kağıdına sardıktan sonra buzdolabının sebze bölümünde muhafaza ederseniz çürüyüp bozulmasını önlemiş olursunuz.
11) Buz kalıplarınızı su ile doldurmadan önce bölmelere portakal, limon ve dilediğiniz meyve parçacıkları yerleştirirseniz dekoratif buzlar elde etmiş olursunuz.
12) Lambalarınızın üzerine kullanmadığınız kokularınızdan veya biraz vanilya sürerseniz (gündüzden), lambalarınızı yaktığınızda mis gibi koku yayılacaktır. Çünkü sıcak koku moleküllerinin yayılmasına neden oluyor.

—-
“En akıllı insan öğüt alan insandır. İnsanlara akılları ölçüsünde söz söyleyin” [Hadis-i Şerif]

“Andolsun, biz akledebilecek bir kavim için orada apaçık bir ayet bırakmışızdır.” [Ankebut Suresi, 35.ayet]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir