Teğmenden siperde ağlatan kahramanlık

Şemdinli’de PKK’lılarla meydana gelen çatışmada Teğmen Süleyman Özoğlu askerleri uğruna kendini feda etti.

Jandarma Komando Teğmen Süleyman Özoğlu’nun kan kaybından öldüğü ortaya çıktı.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’lılarla girilen çatışmada yaralandıktan sonra kaldırıldığı GATA’da şehit olan Jandarma Komando Teğmen Süleyman Özoğlu (25), Balıkesir’de toprağa verildi.

BACAĞINDAN YARA ALDI SİPERDE ÇATIŞMAYA DEVAM ETTİ

Şehit teğmenin arkadaşlarına siper olurken bacağından vurulduğu, kurşunun atardamara isabet ettiği ve 25 ünite kan verilen Süleyman Özoğlu’nun kurtarılamadığı ortaya çıktı.

ÇEMBERİ YARMAYA ÇALIŞAN 4 PKK’LIDAN İKİSİNİ ÖLDÜRDÜ

Cenazeye binlerce vatandaş katıldı. Şehit teğmenin arkadaşları, Özoğlu’nun çatışma sırasında askerlerini korumak için kendini önlerine atıp siper ettiğini ve çemberi yarmaya çalışan 4 PKK’lıdan 2’sini öldürdüğünü, bacağından yaralandıktan sonra da çatışmaya devam ettiğini söylediler.

Balıkesir Paşa Camisi’ndeki törende anne Habibe, baba Mustafa, şehidin kardeşleri Yaser, Alper ve Ayşenur Özoğlu tabutun başından ayrılmadı. Şehidin cenazesi, Başçeşme Mezarlığı’nda toprağa verildi.

habervaktim.com

“Teğmenden siperde ağlatan kahramanlık” üzerine 3 yorum

  1. canabı hak gani gani rahmet eylesin komutanıma ve tüm şehitlere mekanları cennet olsun bu vatan evlatları var oldukça bu vatan hiç bir leş kargasının mekanı olamaz şerefiyle yaşayıp böyle şerefiyle ölmeyi bizlere RABBİM nasip etsin

  2. s.a..benim MEHMETCIGIM her defasinda destan yazmayida yazdirmaida bilir!milliyetci bir vatandas olarak siz hükümetteki etkililerden istegim:mehmetimin kani bos yere akmis olmasin?! böyle olursa hesap günü iki elim yakanizdadir,,bilginize,,yürekler kan agliyor..

  3. ne ateştirki dokunduğu her yeri yakıyor.bende kürdüm bu haberi okuyunca ağlamamak için kendimi zor tuttum ama olmadı gözyaşlarım sel gibi ta yüreğime aktı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir