VINCI’DEN ESİNLENEREK HELİKOPTER YAPTI

DA VINCI’DEN ESİNLENEREK HELİKOPTER YAPTI

Günümüzde pek çok kuruluş, kalite, düzey, anlam, estetik gibi sanatsal değerleri değil, sadece çok satmayı ve çok para kazanmayı düşündükleri için, “sanat” ve “sanatçı” etiketleri altında son derece kalitesiz, düzeysiz, anlamsız ve çirkin şeyleri topluma sunmaktadır.

Ayrıca şu anda sanat dünyasında “çirkinliği tasvir etme” eğilimi bir hayli yaygındır. Söz konusu eğilim, materyalist felsefenin topluma hakim olması sonucunda yayılan nihilist ve karamsar fikirlerden doğmaktadır. Sanat adına, insanları karamsarlığa sürükleyecek, yaşamdan soğutacak, gerilim ve bunalıma sokacak ürünler ortaya konmakta, çirkinlik bir değer olarak görülmektedir.

Bu durum, inançsızlığın insan ruhunda meydana getirdiği karmaşa ve tahribatın doğal bir sonucudur. Yüzyılımızda ise inançsızlığın doğurduğu tüm bu psikolojik buhranlar ortadan kalkacak, insanlık Kuran ahlakının getirdiği mutluluk, huzur ve güvene kavuşacak ve bunun doğal bir sonucu olarak sanat da çirkinlikleri değil, güzellikleri tasvir eden bir uğraşı haline gelecektir.

Bazı insanlar ise sanat eserlerinden aldıkları ilhamlarla ilginç buluşlar yapar. Ancak bu kişi ilhamı fazla kaçırınca kendini zengin edecek bir ürün tasarladı.
Dünyanın en ünlü ressam ve bilim adamlarından olan Leanordo Da Vinci, yaptığı tasarımlarla insanları etkilemeye devam ediyor.

Vinci’nin, 1493 yılında tasarladığı tek kişilik holikopter tasarımı bugün 73 yaşında olan bir mucidinde hayatını değiştirdi.

Gen Yanagisawa adlı bu mucit, 1985 yılında tasarlamaya başladığı tek kişilik helikopter macerası sayesinde şu anda zengin oldu.

Bir sonraki resimde helikopterin şeklini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir